Author Topic: Miniji sirom Srbije  (Read 70024 times)

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Miniji sirom Srbije
« Reply #90 on: February 28, 2016, 00:15:13 AM »
ovog iz Loznice
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Miniji sirom Srbije
« Reply #91 on: February 28, 2016, 08:28:03 AM »
U napred izvinjenje jer malo idem u off i trujem temu :hi:
Evo neko moje viđenje stvari :ded:

Kolko god da je neki mini loš, ako itko ima mogučnist kupit koji komad dok su još po kolko tolko prihvatljivim i razumnim ciframa,pa ga spremit na suho.
Hrpaa orginalnih i teško nabavljivih djelova koji se ipak daju iskoristit/renovirat i školjka/baza za početak za rezervu ili buduči projekt...

I Fakin i Filip su morali iz vana teglit aute da se njihovi slože nakon sudara inace bi ih mogli rashodovat...a tada ih je bilo u ITL i Njemackoj po normalnim cjenama.

Danas se u HR slažu  čak i auti (olupine,krš,trulež)kakve prije 7-8 godina ne bi ni štapom dotakao.

A cifre takvih " grobova"  su u jednom trenu dosegle izgled broja pređene kilometraže golfa  dvojke dizela :fgh: :fgh:

Ali potražnja/ponuda je izdiktirala cijenu,ona če varirat +/-   10-15% ali to je to.natrag nema.

Bilo bi odlično,naravno ko ima i mogučnost i priliku  ,a naravno želju/potrebu spremit koji komad(pogotovo mk3 ili kakav Special...GT...)

Meni je žao što je kod nas puno ljudi propustilo takvu priliku. :fgh:

Nije mi namjera bila pravit se sad nešto pametan,nego onako iz srca dobronamjerno iznijeti stvari kako ih ja vidim :)
 :pivo: :hi: :pivo:
« Last Edit: February 28, 2016, 08:31:56 AM by issigonis »

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Miniji sirom Srbije
« Reply #92 on: February 28, 2016, 11:56:20 AM »
Veliki Mokri Lug
http://postimg.org/image/3lqtq3gwp/
Ovaj kao da ima neku nadogradnju na krovu :blink:
Issigonis
Potpuno si u pravu,ja vec najmanje zadnje dve tri godine primecujem da su skoro pa nestali Miniji za po 200-300e
Ko je i malo u toku sta se desava u svetu T1 tacno bi znao na sta mislis.Do pre 7-8 godina bilo ih je za po 200-300e na sve strane,cak su se i sambe nabavljale za po 500-600e
Sada ih skoro pa i nema,i ono sto se pojavi su gole,trule,oskrnavljene karoserije iz raznoraznih zabiti i idu za po 2000-3000e
Sambe u istom stanju kao te pre 7-8 godina idu za po 10000e i vise ali ni takvih nema
Eto ja sam u blizini pre 7-8 godina imao na poklon golu trulu karoseriju sambe i nisam je uzeo,pokupili cigani.Iz sadasnjeg ugla bacenih 7-8 hiljada e :fgh:
« Last Edit: February 28, 2016, 14:05:52 PM by nebkv »

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Miniji sirom Srbije
« Reply #93 on: February 28, 2016, 13:35:28 PM »
Osim zuba vremena kumovalo je i slobodno tržište..
Steta za Sambu :blink:
Ali na žalost mlađi naraštaji teško če si ikad priuštit užitak posjedovanja nekih,bar mojoj generaciji,sasvim prosjecnih auta u kojima su mnogi i odrastali.
Ostat če samo "tupperware" auti.

Konkretno u HR nema više MK3.ako naleti neki krš,košta ko Clio RS 182 :fgh:sa novom mapom i Akrapovičem
Special ,a bio je možda najčešči model uz Rover Cooper 1.3 nisam vidio več kilu godina...
GT osim mog bivšeg ( a koji je promjenio više vlasnika  nego crnac u Louisiani 1853 godine) ima još samo jedan...

Znam da zvucim ko prodavac Herbalifea,ali samo spremaj ko moze...od djelova do kompletnih "krševa"
« Last Edit: February 28, 2016, 13:43:08 PM by issigonis »

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Miniji sirom Srbije
« Reply #94 on: July 29, 2016, 11:57:02 AM »
Nekoliko fotografija Minija i Ostina koje sam danas obisao u okolini Gruzanskog jezera i Knica
Mini oko 75 godista,pakuje se,nije na prodaju


Sada je na prodaju
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8517316/austin-mini
Inace koliko se secam nekih detalja price ovaj Mini dosta dugo stoji poluspakovan i garazairan,cini mi se cak od pocetka 90tih tako da nije nemoguce da je limarijski u orginalnom stanju jos uvek kako pise a vlasnik je to i meni licno pricao
Posebno ako nije nesto narocito vozen i pre pocetka sredjivanja i farbanja 90tih

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Miniji sirom Srbije
« Reply #95 on: November 21, 2016, 16:34:43 PM »
Sa FB
Ugledan na auto putu
screen shot on pc

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Miniji sirom Srbije
« Reply #96 on: January 06, 2017, 13:07:05 PM »
Vec duze vreme imao sam problem sa ubacivanjem fotki u svoj PB album pa se nakupilo,danas je kao proradilo :)
Jedan set fotki iz Nisa i ugledanih Minija a i jedan Ostin
Kako u poslednje vreme imamo par novih clanova foruma iz Nisa mozda ce neko znati nesto preciznije,mada neki Mini su poznati


Ovaj Mini je izgleda IMV 70-72,zanimljivo je sto ima uglavljena stakla desnih vrata od MK1 ili 2




Kada sam zadnji put bio u Nisu njega vise nije bilo na ovom mestu ali se u blizini pojavio ovaj Ostin


Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Miniji sirom Srbije
« Reply #97 on: January 06, 2017, 13:13:11 PM »
Bivsi vlasnik Minija je na forumu,nedavno je bio u oglasima

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Miniji sirom Srbije
« Reply #98 on: January 16, 2017, 03:42:30 AM »
Da ne otvaram novu temu. Niko se nije pohvalio da je ucestvovao u spotu.  :punk: :punk: :punk: Menjam kanale i slucajno ulovim minija u spotu Marine Tadic pesma otrove....Vozi minija Bg table...Bg 640 VB

https://www.youtube.com/watch?v=uC2MKTRBDAU

Milance_cam

  • Guest
Odg: Miniji sirom Srbije
« Reply #99 on: January 16, 2017, 13:41:16 PM »
Da ne otvaram novu temu. Niko se nije pohvalio da je ucestvovao u spotu.  :punk: :punk: :punk: Menjam kanale i slucajno ulovim minija u spotu Marine Tadic pesma otrove....Vozi minija Bg table...Bg 640 VB

https://www.youtube.com/watch?v=uC2MKTRBDAU


U tom trenutku Mini je bio od Šoć-a, decko koji se pojavljuje u spotu, kasnije ga je nesto malo sredio, ofarbao u crveno i prodao...


Milance_cam

  • Guest
Odg: Miniji sirom Srbije
« Reply #101 on: October 01, 2017, 17:23:55 PM »
A ovaj ?


Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Miniji sirom Srbije
« Reply #102 on: October 02, 2017, 09:48:27 AM »
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Miniji sirom Srbije
« Reply #103 on: October 02, 2017, 09:50:42 AM »
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline BANE

  • Aktivan
  • Posts: 99
Odg: Miniji sirom Srbije
« Reply #104 on: November 14, 2017, 10:41:47 AM »
Ovaj crni turbo Mini me podseca na davno zapazen beli Mini na uglu ulice Kneginje Ljubice i Cara Dusana na Dorcolu. Bilo je to 2004 godine kad sam ga video i stajao je tu pa sigurno jos jednu godinu . Tadasnja cena mu je bila 1000e i prodat je nekom mehanicaru u Pancevu na samom izlasku iz Panceva kad se krene ka Vrscu. Tu sam ga video poslednji put, a po ovoj masci sa maglenkama i prosirenjima bih rekao da je to taj beli mini samo je ofarban u crno.
baneee