Author Topic: 1976 Mini Morris 850  (Read 5711 times)

Offline Bokain

  • Novajlija
  • Posts: 4
1976 Mini Morris 850
« on: November 09, 2017, 14:00:54 PM »
Zdravo,

Mini je 1976 godiste sa motorom od 850 ccm. Limarijski je dosta dobar ( da ne kazem odlican ) medjutim, svakako mu sledi jos jedan detaljan pregled. Sto se motora tice nije los medjutim nije ni toliko dobar kao limarija. Auto sam tesko upalio ( na gurku ) - anlaser nije dobar i ako je remontovan pre par nedelja. Majstor ocigledno  nije dobro uradio posao pa cemo reklamirati rad i nadam se da ce ga ovaj put "valjano" srediti.

Motor cu uraditi zasigurno u nekom narednom periodu i nadam se da cete mi pomoci oko tog dela i ostalog sta bude potrebno. Trenutno radi na 3 cilindra - do duse nisam se nesto mnogo ni bavo da pronadjem razlog ali pretpostavka je da je nesto oko struje.
Za pocetak plan mi je da se pozabavim sa kablovima, svecicama i ostalim da kazem lako resivim stvarima, pa nakon toga lagano, deo po deo.
Toliko za sada ... Ono gde mi mozda za pocetak mozete pomoci je da mi preporucite nekog majstora u NS u kako bi ga osposobio da mogu nesmetano da ga prevezem do BG-a. Svaka preporuka i savet je dobro dosao.

Hvala unapred.

Pozdrav

PS > cim budem uspeo da ucitam fotografiju, saljem ( javlja mi neku gesku )

Milance_cam

  • Guest
Odg: 1976 Mini Morris 850
« Reply #1 on: November 09, 2017, 23:27:15 PM »
Pa dobro dosao!  :mks: i da te dobro sluzi Mini! jedno pitanje, posto ne mogu da docekam fotke, da nije zeleni 850 sa "krem"  enterijerom koji se prodavao u NS ?

Offline Bokain

  • Novajlija
  • Posts: 4
Odg: 1976 Mini Morris 850
« Reply #2 on: November 10, 2017, 00:15:30 AM »
Zdravo,

Hvala. Jeste - upravo taj... Da ne poznajes slucajno auto od ranije ?

Offline drugmarko

  • Administrator
  • Aktivan
  • Posts: 159
Odg: 1976 Mini Morris 850
« Reply #3 on: November 10, 2017, 16:17:50 PM »
Ja mislim sa je to Bogijev auto bio ali ce me on ispraviti ako gresim.

Offline bogi

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 182
Odg: 1976 Mini Morris 850
« Reply #4 on: November 10, 2017, 19:15:11 PM »
nije moj..to je mini iz knica ili okoline http://forum.miniclubserbia.rs/index.php/topic,4741.0.html
mini je maxi dozivljaj

Offline mista_minista

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 100
    • Mini Klub Bar
Odg: 1976 Mini Morris 850
« Reply #5 on: November 11, 2017, 14:05:22 PM »
Pomozite čovjeku da okači fotografije- nestrpljiv sam da vidim taj Mini  :)

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: 1976 Mini Morris 850
« Reply #6 on: November 11, 2017, 19:08:57 PM »
nije moj..to je mini iz knica ili okoline http://forum.miniclubserbia.rs/index.php/topic,4741.0.html
I ovde je PB odradio svoje pa se fotke ne vide :bljak:
Evo nekih na brzinu iz tog perioda










Inace mislim da sam negde vec pisao ali zaista koliko se secam auto je limarijski bio u skoro odlicnom stanju,fabrickom
Doduse nije ni cudo jer mislim da je bio garaziran 20tak godina a da za to vreme nije bio u registraciji vec je s vremena na vreme po nesto radjeno na njemu ali eto sticajem raznih okolnosti docekao je da bude priveden kraju i registrovan tek pre dve ili tri godine a i od tada skoro nije vozen
Po nekim informacijama cak je i od 1976 do negde pocetka 90tih retko vozen

« Last Edit: November 11, 2017, 19:14:06 PM by nebkv »

Milance_cam

  • Guest
Odg: 1976 Mini Morris 850
« Reply #7 on: November 12, 2017, 19:49:39 PM »
Zdravo,

Hvala. Jeste - upravo taj... Da ne poznajes slucajno auto od ranije ?

Na zalost ne. Poznajem ga samo iz perioda kada sam ja trazio Minija, tada je imao neke sajtne i rubove Boze sacuvaj, i neki odvratni ladin volan ili tako nesto, ako ga ima jos uvek, menjaj molim te :D imao je zanimljiv detalj, a to je diskove na zadnjoj osovini, mini to nikada izvorno nije imao i to je neka ozbiljna budzevina, mislim da npr. mogu da stanu od golfa 1, tako nesto mi je neko nekada rekao, ali bilo bi lepo ako si voljan da to podelis sa nama, naravno ako to jos uvek stoji na kolima, bas me zanima kako je to sve sklopljeno i naravno da li i kako funkcionise.  :mks:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: 1976 Mini Morris 850
« Reply #8 on: November 13, 2017, 10:05:44 AM »
Na sledecem linku se nalazi uputstvo kako da postavite slike
http://forum.miniclubserbia.rs/index.php/topic,4599.0.html
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk