Author Topic: Problem oko grejanja  (Read 4102 times)

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Problem oko grejanja
« on: September 26, 2008, 13:12:36 PM »
Pozdrav svima,

problem je sledeci,

Minisa ima motor od alegra 1300cc i pregreva se konstantno. Predpostavljam da mu je hladnjak bio veci u prosloj sasiji pa je imao vise vode da se hladi. A pritom i davac za temperaturu je cini mi se njegov fabricki ali sobzirom da sam narucio sa minisparesa novi, skinuo sam stari i bacio ga (bio nesto sav izlomljen)... pritom tek kad je novi stigo, video sam da ne odgovara, previse je mali zavrtanj... ali kao i svaki drugi mentol, stari sam bacio... sta sad? nekako mi se cini na slici da motori nisu isti ali bi trebalo da budu.
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Problem oko grejanja
« Reply #1 on: September 26, 2008, 18:02:44 PM »
idi kod strugara i nek ti napravi medjuplocu (napravljeni deo u motor a davach u napravljeni deo) i resio si problem   :dirol:  to ti je najbezbolnije resenje...


mada... vidi sa nekim ko ima juga/keca da ti pozajme davac i probaj njega da stavis... imao sam isti slucaj sa jednim minijem koji je bio na servisu...



« Last Edit: September 26, 2008, 18:05:03 PM by BaneBRE »

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Problem oko grejanja
« Reply #2 on: October 13, 2008, 08:19:26 AM »
za hlađenje motora od allegra je minijev hladnjak sasvim dovoljan.
mislim, da imaš klasični simptom sa davačem temperature.... pokušaj da pozajmiš od nekoga davač i probaj na svom. reci kojeg si naručio kod minisparesa? ipak taj treba biti kompatibilan. npr. od innocenti minija nikako ne odgovara za smiths satič. tako ne verujem da bilo koji od juga odgovara.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Problem oko grejanja
« Reply #3 on: October 13, 2008, 15:55:13 PM »
naravno... ako imas aqua km sat treba ti italijanski davac, ako imas smith-ov treba ti engleski...