Author Topic: VI Giro di Dalmatia  (Read 8711 times)

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
VI Giro di Dalmatia
« on: July 19, 2016, 18:44:38 PM »
Mini Klub Šibenik organizuje VI Giro di Dalmatia
Od 9-11 septembra 2016 godine
Cena kotizacije je oko 60 eura po osobi
Ostale informacije imaćemo uskoro
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: VI Giro di Dalmatia
« Reply #1 on: July 20, 2016, 10:54:59 AM »
1. Mean & Alma

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: VI Giro di Dalmatia
« Reply #2 on: July 21, 2016, 10:19:27 AM »
2. Gajudin i drug Marko
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: VI Giro di Dalmatia
« Reply #3 on: July 28, 2016, 20:41:19 PM »
3. Vladimir odustajem od putovanja
« Last Edit: August 05, 2016, 16:24:29 PM by Vladimir »
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: VI Giro di Dalmatia
« Reply #4 on: August 06, 2016, 09:01:21 AM »
Zbog ustaškog divljanja ne želim da idem!
« Last Edit: August 06, 2016, 11:45:38 AM by Dušan Stankov »
Blue Transformer

Offline drugmarko

  • Administrator
  • Aktivan
  • Posts: 159
Odg: VI Giro di Dalmatia
« Reply #5 on: August 06, 2016, 09:59:04 AM »
Odustajemo i mi!

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: VI Giro di Dalmatia
« Reply #6 on: August 08, 2016, 15:17:26 PM »
Zbog ustaškog divljanja ne želim da idem!

Tužno i žalosno je vidjeti da se dopušta politika i generaliziranje ovdije na forumu.
Žao mi je da nije odreagirano i izbrisano cim je napisano.
Iako je moja baka provela 4  godine u zarobljeništvu a djed skončao '92. na 90km udaljenosti od Zagreba,nikad nisam dopustio niti pimislio generalizirat niti se spuštati na taj nivo...što više ,pokušavao sam stvarati prijatelje u Mini zajednici sa istog/sličnog govornog područja...Nikad nisam preskočio ljudski i od srca zaželit sretan Božić i Uskrs...

Za politička sranja postoje i politički forumi...tamo borave ljudi koji lječe komplekse i ne gledaju u budučnost...englezi ,francuzi i njemci od davna ne dopuštaju politiku na Mini skupovima,jer prijateljstva se stvaraju godinama a sruše u sekundi... ko je shvatio -shvatio je
.
Najljepši pozdrav  :hi: :hi: :hi:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: VI Giro di Dalmatia
« Reply #7 on: August 08, 2016, 16:41:09 PM »
Zbog ustaškog divljanja ne želim da idem!

Tužno i žalosno je vidjeti da se dopušta politika i generaliziranje ovdije na forumu.
Žao mi je da nije odreagirano i izbrisano cim je napisano.
Iako je moja baka provela 4  godine u zarobljeništvu a djed skončao '92. na 90km udaljenosti od Zagreba,nikad nisam dopustio niti pimislio generalizirat niti se spuštati na taj nivo...što više ,pokušavao sam stvarati prijatelje u Mini zajednici sa istog/sličnog govornog područja...Nikad nisam preskočio ljudski i od srca zaželit sretan Božić i Uskrs...

Za politička sranja postoje i politički forumi...tamo borave ljudi koji lječe komplekse i ne gledaju u budučnost...englezi ,francuzi i njemci od davna ne dopuštaju politiku na Mini skupovima,jer prijateljstva se stvaraju godinama a sruše u sekundi... ko je shvatio -shvatio je
.
Najljepši pozdrav  :hi: :hi: :hi:
Postovani issigonis
Prateci Facebook i zajednicke" prijatelje" sa Facebook-a zakljucili smo da isti ti prijatelji imaju sasvim drugacije misljenje i komentare na osnovu svojih politickih stavova a sa tim istim "prijateljima" treba da se susretnemo na jednom zvanicnom skupu stim da smo upozorei od strane organizatora da NENOSIMO OBELEŽJA Mini Kluba Srbije,logicno je da postoji ovakva reakcija i frustracija clanova kluba
Licno,ako nemogu da se osecam prijatno i sigurno tamo gde ocekujem da vidim apoliticne ljude ,zasto da idem?
Svaki nas organizovani skup kao sto je Balkanska Minijada garantuje svim ucesnicima maksimalnu sigurnost i bezbednost.  Čak sta vise osigurani su od strane  našeg sponzora
Nadam se da me razumeš.
Mini pozdrav
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: VI Giro di Dalmatia
« Reply #8 on: August 08, 2016, 17:30:52 PM »
To sto mediji prave...prave uvek
Odluka je nastala nakon objava slika i negativnih komentara od strane ljudi koji voze minija i dolaze na Giro. Sam skup treba da bude mnostvo lepih emocija i uzivanja sa dragim ljudima, a nemoguce je to ako se pre svega neosecas bezbedno
Jednostavno , neznam da li organizator moze da nam garantuje bezbednost ,a opet cemu sve to ako imas onaj los osecaj u stomaku i neuzivas svim srcem na skupu
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: VI Giro di Dalmatia
« Reply #9 on: August 08, 2016, 17:59:24 PM »
Zbog ustaškog divljanja ne želim da idem!

Tužno i žalosno je vidjeti da se dopušta politika i generaliziranje ovdije na forumu.
Žao mi je da nije odreagirano i izbrisano cim je napisano.
Iako je moja baka provela 4  godine u zarobljeništvu a djed skončao '92. na 90km udaljenosti od Zagreba,nikad nisam dopustio niti pimislio generalizirat niti se spuštati na taj nivo...što više ,pokušavao sam stvarati prijatelje u Mini zajednici sa istog/sličnog govornog područja...Nikad nisam preskočio ljudski i od srca zaželit sretan Božić i Uskrs...

Za politička sranja postoje i politički forumi...tamo borave ljudi koji lječe komplekse i ne gledaju u budučnost...englezi ,francuzi i njemci od davna ne dopuštaju politiku na Mini skupovima,jer prijateljstva se stvaraju godinama a sruše u sekundi... ko je shvatio -shvatio je
.
Najljepši pozdrav  :hi: :hi: :hi:
Postovani issigonis
Prateci Facebook i zajednicke" prijatelje" sa Facebook-a zakljucili smo da isti ti prijatelji imaju sasvim drugacije misljenje i komentare na osnovu svojih politickih stavova a sa tim istim "prijateljima" treba da se susretnemo na jednom zvanicnom skupu stim da smo upozorei od strane organizatora da NENOSIMO OBELEŽJA Mini Kluba Srbije,logicno je da postoji ovakva reakcija i frustracija clanova kluba
Licno,ako nemogu da se osecam prijatno i sigurno tamo gde ocekujem da vidim apoliticne ljude ,zasto da idem?
Svaki nas organizovani skup kao sto je Balkanska Minijada garantuje svim ucesnicima maksimalnu sigurnost i bezbednost.  Čak sta vise osigurani su od strane  našeg sponzora
Nadam se da me razumeš.
Mini pozdrav

Poštovani issigonis (na žalost ime ne znam, moje znate),
razlog našeg nedolaska nije "mešanje politike" već događanja koja su i Vama poznata. Da je u pitanju politika, onda ne bismo bili na Giru 2013 i 2014 godine (2015 nismo zbog sličnih dešavanja koja siguran sam da su i Vama poznata). Ako je sve u redu, zašto nam je onda skrenuta pažnja da ničim ne ističemo da smo iz Srbije! Zašto mi ne a drugi to mogu?! Na slikama prošlogodišnjeg Gira video sam na Miniu iz Makedonije zastavu skoro veću i od samog Minia! Zar su jedino Mini prijatelji iz Srbije vanzemaljci pa moraju da sakrivaju odakle su?! Zašto ako je sve u redu i nema ugroženosti (politiku ne mešam niti je pominjem)? Da je politika u pitanju zar bi se onda spremali da na ovaj Giro dođemo sa više Minia? Odustali smo posle poslednjih i Vama poznatih dešavanja. I još nešto, šta je razlog da već godinama niko iz Hrvatske (osim jednog Minia 2014 iz Šibenika) ne dolazi na našu Minijadu? E vidite, to je politika jer u Srbiji ama baš nikakve ugroženosti nema! Nismo pominjali koliko je naših bližnjih gde, kako i zašto, nismo jer tome na Forumu, Giru, Minijadi i bilo čemu našem nije mesto! Ako smo Mini prijatelji, onda ne treba to da budemo samo u Hrvatskoj, već da to prijateljstvo bude obostrano! Ja jesam Mini prijatelj, bio sam i biću i na Giru, ali to isto očekujem da Mini prijatelji iz Hrvatske budu i na Minijadi!
Želim Vam svako dobro i sve najbolje.
P.S. shvatanje neću pominjati!
« Last Edit: August 08, 2016, 18:02:32 PM by Dušan Stankov »
Blue Transformer

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: VI Giro di Dalmatia
« Reply #10 on: August 10, 2016, 15:28:54 PM »
Skup organiziraju ljudi iz Šibenika.Nemaju veze sa MKZom.
Najpoštenije je svakog prozvati imenom i prezimenom.Javno.


Nedolazak na minijadu je sve osim politike.
MKZ nema suradnju niti potporu BMW Hrvatska.U nasem pravilniku koji je nastao 2003.  stoji da smo mi klub za vozila marke mini od '59-'00.
Nakon više godina posjeta IMMa po evropi jednostavno smo se "potrošili".Sponzora nema,veci dio članova je dobio djecu,tako i drugacije prioritete...Bar trenutno....Ako ste primjetili niti na IMM niti na druge susrete trenutno ne ide vise od auta,dva a za razliku od prijasnjih godina kada je bilo i po 10-12 auta kako na IMM tako i na Mehing pa i na Minijadi...U ovih 16 godina vise puta je bilo uzlaza i padova kluba.Stvar je financija/ekipe/života.Nije to politika.To je gospodarstvo.Eto tako na Giro ce doci auto ili dva...

Trenutno sam u Zadru.Svaki dan vidim bar 10 tablica iz Srbije.Kao i cijeli kamp na Murteru.Ljudi ljetuju.Uživaju.
Sigurnost? Pa sa naljepnicom Zagreb u srcu postoji sansa da mi budala kamenuje auto u Splitu,i obratno.

Guranje sa auto ceste ,pokušaj presretanja i premlačivanja člana našeg kluba na putu sa Minijade prije koju godinu od strane 4 idiota nikad vam nitko nije spomenuo niti spočitao ...pa zar je itko odgovoran ili moze kontrolirat ponasanje nekog drugog???
U drzavama sa nekoliko miliona stanovnika uvjek se nađe iskompleksiranih sitnih duša.Nismo mi divlji zapad,nit je sad '41.Kao i u HR,tako i u Srbiji vjerujem postoji policija/krim. policija i vjerujte svoj posao rade brzo i efikasno.Kolko ste sigurni sa velikim naljepnicama i obiljezjima.Ni vise ni manje nego HR auto u Srbiji...kome normalnom bi palo napamet išta.. ali nabrijanih ljudi ima.i tu i kod vas..i to je na zalost činjenica...Da vjerujem onim sranjima što vidim na TV nebi na bio na forumu.

Novinari i politika rade u interesu političara.Za mene je ova tema uz iskreno žaljenje zbog smijera u kojem je otišla završena.Ako iko prolazi kroz HR i treba ikakvu pomoc ili bi popio nesto,tu sam i ja i MKZ ekipa.

Ime i prezime onog ko je zasluzio pa nek se javno vidi i sramoti za dvoličnost i ponašanje.Nikako generalno prozivat pogotovo na takav za mene osobno kao i za vecinu članova MKZa,a raspravljamo vec dva dana,  pogrdan način.
Javno imenovat osobu i zakljucat temu nek stoji za stalno.

Nadam se da jedne godine ugodnom druzenju kod vas,nas ili negdije na IMMu.Cim financije i vrijeme dopuste.

 :hi:

i da...gospodinu koji ne zna moje ime-Tomislav.





« Last Edit: August 10, 2016, 15:47:06 PM by issigonis »

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: VI Giro di Dalmatia
« Reply #11 on: August 10, 2016, 20:35:56 PM »
Dragi prijatelju Tomislave,
izvinite ali ja, koliko god se trudio, nisam razumeo poentu u ovome što ste napisali! Trvrdnja da se nema para, dobila se deca, istrošilo se, itd, nemojte pa nismo mali da "progutamo" takvo opravdanje. Zar mislite da se mi, i mnogi drugi, nismo istrošili i da nemamo decu, poslove i bilo koje druge obaveze, pa smo išli i idemo (a veliki broj nas je hteo i ove godine na Giro). Drugo, kada me već terate u polemiku, da li sam ja negde pomenuo državu, narod, ili bilo šta generalizovao?! Nigde, nisam niti ću, naprotiv, u Vašoj državi i narodu imam jako dobre prijatelje neki su to i više od 50 godina. Ping pong nema smisla, ne vodi ničemu pogotovu što nam je obojici sve jako dobro poznato. I na kraju, pre nego zaključamo temu, slažem se za stalno jer takvoj temi na Forumu MKS nije mesto, dobro došli ste uvek, na Minijadu, na piće ako ste u proputovanju, i uvek možete na mene (a siguran sam i na nas) da se oslonite ako Vas u tom proputovanju zadesi neka nevolja!
Svako dobro i sve najbolje Vam želim.
Blue Transformer

Offline drugmarko

  • Administrator
  • Aktivan
  • Posts: 159
Odg: VI Giro di Dalmatia
« Reply #12 on: August 10, 2016, 20:47:57 PM »
Tomislave ne znam da li smo imali priliku da se upoznamo sobzirom da sam u klubu samo cetri godine. Tri minijade i jedan giro 2014 godine. 2015 godine sam bio zagovornik da se na giro ide bas kao i ove godine jer smatram kao i ti da novinari i politika rade u interesu politicara. Dosta prijatelja imam nevezano za minije po hrvatskoj. Zadar i Zagreb pretezno i uvek se radujem susretu sa njima. Ove godine je ispao problem kada su neki ljudi, moji prijatelji krenuli da na facebooku seruju, komentarisu i postavljaju slike koje nisu primerene i to je jedini razlog naseg odustajanja od dolaska na giro. Sto se tice ljudi iz mini familije u pitanju je gospodin koji na facebooku ima profil pod imenom  Johns Johnsons i koji je pre desetak dana okacio sliku doticnog Andrije Matijasa Pauka uz teks "Kad krenemo, gorit ce nebo i zemlja", pritom je taj isti gospodin prvi pritekao licno meni u pomoc kada sam te godine ostao u kvaru u Splitu i licno mi je on pomogao da nastavim put dalje. Kako posle takve okacene fotografije uz takav komentar da sednem sa njim i popijem pivo?? Verovatno isto tako posle tog nemilog dogadjaja, za koji prvi put cujem i neizmerno mi je zao zbog toga,  vasem clanu nece pasti na pamet da jedno vreme krene put Srbije. Dogodine na prolece planiram put minijem do toskane i odazvacu se tvom pozivu za druzenje. Svako dobro zelim celokupnoj ekipi iz Zagreba.

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: VI Giro di Dalmatia
« Reply #13 on: August 10, 2016, 21:56:20 PM »
Iako cu sam sebi skocit u usta jer sam rekao da je za mene tema gotva,evo samo dve stvari.
Na Minijadu se islo.Ici ce se opet kad ko moze.
Na IMMove se islo od 2003 i spizdilo se brdo novaca.Gospodine Dušane nisam  vas bas viđao tih godina  ni u engleskoj ni italiji,poljskoj...u doba kad je MKS poceo ružit po IMMovima MKZ je vec poprilicno posustao,tako da NIJE stvar politike.
Konkretno ja slazem Mini vec 4.godinu.Trenutno od 10 auta registrirana su 3-4.

Nemam se namjeru opravdavat nikome.Nemate sto progutat.Jednostavno niste u pravu.
Stvar je novaca i vremena.Da je do politike bili bi aktivniji na forumu MKZa nego MKSa.Na prve Minijade dolazili su ekipa iz MKZa.I dolazit ce opet dok god smo,a ne vidim razlog da tako ne bude dobrodosli.


Sto se tice spomenutog  M. Mercepa ili J.Johnsona vec sam se prije cca godinu dana pokacio zbog njegove netrpeljivosti prema Zagrebu i Zagrepčanima.Covjek ima ocito psihickih problema ili je jednostavno IDIOT.Mora mrzit  i to ga hrani.
Vidimo se ako Bog da na proljece kad budes na proputovanju!

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: VI Giro di Dalmatia
« Reply #14 on: August 10, 2016, 22:10:42 PM »
Tema zaključana
Hvala na komentarima
MKS TIM
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk