Author Topic: rookie  (Read 10978 times)

Milance_cam

  • Guest
rookie
« on: May 18, 2016, 15:01:13 PM »
Pozdrav ljudi, posto vec danima crpim vredne inf. sa foruma, nekako mislim da bi bio red da se predstavim. :)
Ja sam Milan iz Bg-a, sezonski radnik na poljima filmske umetnosti, vlasnik Mini Coopera, ne pravog vec coopera nemacke proizvodnje, za sada.  :blush:

Uglavnom plan je da ove godine kupim mini i pocnem sa sredjivanjem, pa eto druzimo se.  :mks:


« Last Edit: September 28, 2016, 17:44:49 PM by Milance_cam »

Offline drugmarko

  • Administrator
  • Aktivan
  • Posts: 159
Odg: rookie
« Reply #1 on: May 18, 2016, 16:32:33 PM »
Dobro dosao na forum. Ako nesto zatreba tu smo a i minijada ce uskoro....  :vozimo:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: rookie
« Reply #2 on: May 18, 2016, 17:41:54 PM »
Dobrodošli na forum Mini Kluba Srbije
Nadamo se skorom viđenju.
Kao sto rece drugmarko, Balkanska Mininada 2016 je za 43 dana pa mozete da nam se pridružite  ;)
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Milance_cam

  • Guest
Odg: rookie
« Reply #3 on: May 18, 2016, 17:52:39 PM »
Dobrodošli na forum Mini Kluba Srbije
Nadamo se skorom viđenju.
Kao sto rece drugmarko, Balkanska Mininada 2016 je za 43 dana pa mozete da nam se pridružite  ;)

Bez persiranja molim. :) Sve znam, sve pratim, problem je sto se bavim takvim poslom da ne znam gde cu sutra biti, a ne za 43dana  :blink: svakako plan je da dodjem bar na 1 dan

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: rookie
« Reply #4 on: May 18, 2016, 20:32:14 PM »
Dobrodošli na forum Mini Kluba Srbije
Nadamo se skorom viđenju.
Kao sto rece drugmarko, Balkanska Mininada 2016 je za 43 dana pa mozete da nam se pridružite  ;)

Bez persiranja molim. :) Sve znam, sve pratim, problem je sto se bavim takvim poslom da ne znam gde cu sutra biti, a ne za 43dana  :blink: svakako plan je da dodjem bar na 1 dan

Onda se vidimo . Koji god dan da izaberes nećeš pogrešiti ;)
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline BANE

  • Aktivan
  • Posts: 99
Odg: rookie
« Reply #5 on: May 21, 2016, 07:40:10 AM »
Dobro dosao u klub :good:
baneee

Milance_cam

  • Guest
Odg: rookie
« Reply #6 on: May 21, 2016, 20:50:03 PM »
Evo jedne zanimljive price.
Pre jedno 10ak dana vracao sam se sa posla kasno uvece (posto mi je mini do danas bio kod majstora) okrenem taxi, dodje neki decko koji me pita da upali navigaciju, posto je poceo pre 3 meseca da radi kao taksista i ne snalazi se bas najbolje, ja mu kroz osmeh odgovorim: "opusteno pricam ti ja"  Voznja je bila malo duza i imali smo vremena taman da nacnemo neke teme. Mene je naravno zanimalo kako se neko opredeli da bude taksista i koja muka ga je na to nateralaj, ispostavi se da je njegovo prethodno zanimanje bilo prodavac automobila na auto placu, i da je sada kao taksista daleko zadovoljniji, em sam svoj gazda, em prihodom.

Uglavnom, dotakosmo se mi Mini-ja, interesovao sam se na koji nacin bi ja najbezbolnije mogao da dovezem minija iz nemacke koji bi bio potencijalni donor, jer za ono sto ja zelim da napravim nije mi bitno da svi delovi budu iz iste serije/godine/modela, a iskreno da se petljam sa Matorim Petkovicem i moljakam ga za potvrdu muzeja i na legalan nacin registrujem auto kao oldtimer, nemam zivaca, naravno o petljanu sa brojevima i prekucavanju necu ni da razmisljam.
Bilo kako bilo, momak mi nije bio od neke pomoci, jer se bavio uvozom automobila koji su u euro 3 standardu, o ovim starijim nije imao pojma, ali tu krece cela prica, kaze mi da mu je ostalo nesto iz perioda dok je bio nakupac automobila sto bi meni moglo da odgovara za minija (naravno pojma nema da ja jos uvek nemam auto i da je to tek u planu)
kaze mi da ima neke felne od tvinga, koje idu sigurno i na starog minija, ali da nisu u nekom zavidnom stanju, da mu stoje godinama u garazi, i da bi ih prodao. Ja sam u prvi mah pomislio da su to Intre  i kazem mu da su cene izmedju 100 i 200 evra, zavisi od jotaze, stanja...ali se mi ipak dogovorimo da mi on posalje fotke, pa da ja to vidim.

Sinoc oko 2 ujutru (zovem taxi sa iste lokacije i u priblizno isto vreme od pre 10 dana) dolazi taj isti decko, smejem se, on se smeje, pitam ga gde su fotke, kad ce do garaze, on mi odgovara: "da nikako da stigne da ode, ali da je bas mislio, i kao 10000% bi mi poslao fotke, ali nemam vremena" Kaze garaza mi je u Krnjaci, a ja mi odgovaram da mi i idemo u Krnjacu! ispostavi se da mu je garaza u ulici do mene, i da je igrom slucaja danas iz ne zna ni on kog razloga poneo kljuc od garaze, naravno kad je situacija bas takva odemo.
Udjem, imam sta da vidim, felne koje sam zamisljao da bi bas njih voleo da imam na mom "idealnom" miniju  :hid_crazy:
Naravno sta cu, kada je sudbina tako htela, a i felne me same prizvale, uzmem ih i odnesem kuci na cuvanje i sredjivanje  :punk:

Eto, ljudi pocinju od bar pola automobila, verujem da sam jedini koji je krenuo od felni.  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Offline drugmarko

  • Administrator
  • Aktivan
  • Posts: 159
Odg: rookie
« Reply #7 on: May 22, 2016, 04:32:44 AM »
Ja sam poceo od priveska za kljuceve tako da lagano. Ne znam kako ce se te felne uklopiti u celu pricu al moram da priznam da mi izgledaju simpaticno

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: rookie
« Reply #8 on: May 22, 2016, 21:25:28 PM »
dobre bratac :mks:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline filip

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 70
    • Airbrush
Odg: rookie
« Reply #9 on: May 23, 2016, 12:33:10 PM »
Felne su super samo raspon srafova je 4x100 a za minija treba 4x101.6
« Last Edit: May 23, 2016, 12:45:16 PM by filip »

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: rookie
« Reply #10 on: May 23, 2016, 15:13:10 PM »
Ja sam imal dva put sa Tvinga 13"...Alessio i Smoor.
Nije problem samo moras napraviti  "plivajuce" matice (ekscentricne).
Bitno je da je srce taman za minijevu glavcinu.

Ali nakon svega meni se ipak najljepse vozit na 10"...
 :hi:
« Last Edit: May 23, 2016, 15:15:32 PM by issigonis »

Milance_cam

  • Guest
Odg: rookie
« Reply #11 on: May 23, 2016, 16:18:09 PM »
Felne su super samo raspon srafova je 4x100 a za minija treba 4x101.6

Vidis to nisam znao, al' dobro, covek uci dok je ziv.  Hvala! 

Milance_cam

  • Guest
Odg: rookie
« Reply #12 on: September 26, 2016, 15:46:40 PM »
http://imgur.com/a/2aHE0

prinova u kolekciji.  :punk:

Jos malo pa prestajem potragu za minijem posto cu moci da sklopšim jednog od delova koje skupljam kao hrcak :D