Author Topic: mini mk1 i mk2  (Read 53918 times)

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #90 on: March 16, 2009, 00:04:37 AM »
He,he gotovo istu ideju sam juce komentarisao sa zenom u garazi.Za par ljudi bi do nekle bio zanimljiv,ali za vecinu bi to bio krs koji ni za delove ne vredi,i mislili bi da sam totalno skrenuo :lol:
Nisam ga jos uvek prebacio.Dogovorio sam sa vlasnikom oko prvog(aprila :laughing:),dok ga on isprazni i spremi,a nadamo se i da se do tada malo osuse prilazni putevi,prilicno je zavucen.Srecom na mestu gde je sve je suvo.E da zaboravio sam u gornjem nabrajanju Fefeovog crnog,mk2?Ima li neka njegova fotka iz bliza?

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #91 on: March 16, 2009, 00:52:18 AM »
Za par ljudi bi do nekle bio zanimljiv,ali za vecinu bi to bio krs koji ni za delove ne vredi,i mislili bi da sam totalno skrenuo :lol:

grešiš, ovaj, grešiš silno sinko...
za svakog ko ima minija ili se razume u njih to bi bila posebna poslastica...  mislim da bi Gregora morali da vežemo da ne krene da nepristojno mazi tu rđu...  :laughing:

obavezno od dede uzmi izjavu o istoriji coopera i sve moguće papire!

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #92 on: August 23, 2009, 14:06:37 PM »
Evo fotografije crvenog mk2 sa prve fotke,sada u fazi rada :umm:

A ovo je i pomenuti zuti,jeste da nema veze sa naslovom teme posto je mk3,ali verovatno ce posluziti kao donor za ovaj mk2 :(

Najzad sam ulovio kod kuce vlasnika ova dva Minija.Mk2 ce raditi u orginalu,i iako sada jadno izgleda uskoro ne bi trebalo da bude tako.Nabavlja iz inostranstva preko nekog rodjaka gotovo sve od limarije sto mu fali,a moze se naci.Nisam uspeo utvrditi da li je u pitanju orginalni Cooper jer je skoljka prilicno ogoljena pa nisam znao gde da gledam.Plocice nisam video,ali kako je 1968 one mozda i nisu na prednjem veznom limu.Ovaj drugi zuti mk3 ce takodje odraditi,ali ce raditi prepravku(drugi motor,prosirenja...)

« Last Edit: August 23, 2009, 14:08:12 PM by nebkv »

deki

  • Guest
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #93 on: August 23, 2009, 15:37:58 PM »
Dobra je felna na zutom.Koliko imas takvih na njemu?

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #94 on: August 23, 2009, 16:25:43 PM »
Felna na zutom je sa mk2,ne znam da li ih ima sve cetiri.Ocigledno je kombinovao za potrebe slepanja.E da,to nisu moji Miniji,procitaj temu od pocetka :wink:

deki

  • Guest
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #95 on: August 23, 2009, 18:33:05 PM »
A da ,sad sam se setio,pratio sam temu ranije.Voleo bi da nadjem takve felne.Pozdrav!

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #96 on: March 06, 2015, 14:23:07 PM »
Evo fotografije crvenog mk2 sa prve fotke,sada u fazi rada :umm:

A ovo je i pomenuti zuti,jeste da nema veze sa naslovom teme posto je mk3,ali verovatno ce posluziti kao donor za ovaj mk2 :(

Najzad sam ulovio kod kuce vlasnika ova dva Minija.Mk2 ce raditi u orginalu,i iako sada jadno izgleda uskoro ne bi trebalo da bude tako.Nabavlja iz inostranstva preko nekog rodjaka gotovo sve od limarije sto mu fali,a moze se naci.Nisam uspeo utvrditi da li je u pitanju orginalni Cooper jer je skoljka prilicno ogoljena pa nisam znao gde da gledam.Plocice nisam video,ali kako je 1968 one mozda i nisu na prednjem veznom limu.Ovaj drugi zuti mk3 ce takodje odraditi,ali ce raditi prepravku(drugi motor,prosirenja...)



Danas sam svracao da nesto ispeskarim i tamo gde to radim videh ovaj Mk2 Mini upravo ispeskaren.Na zalost nisam imao aparat pri sebi da fotografisem
Od nekih zanimljivih detalja zapazih kardan krajeve poluosovina i FE broj skoljke 1414028

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #97 on: March 11, 2015, 18:27:33 PM »
Danas je gore pomenuti mk2 Cooper svratio na kratko do mene u povratku sa peskarenja :)


Dva domaca mk2 Cooper-a na par desetina metara jedan od drugog,retko :)

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #98 on: March 12, 2015, 13:00:02 PM »
mislim da nenad jovanovic ima dve ovakve felne na svom miniju :)

r_dalibor

  • Guest
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #99 on: March 12, 2015, 16:07:50 PM »
Ovaj Cooper je bio vlasnik Nebojša Savić, a potom Vukota. Dok je bio u Beogradu bio je BRG boje. Jedna njegova felna je kod mene!

 Nadam se da je u dobrim rukama i da će ga vlasnik srediti kako treba pod nazorom NebKV.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #100 on: May 14, 2016, 15:10:02 PM »
Danas sam saznao za jedan verovatno Cooper Mk2 1969.Covek je pre 20tak godina kupio motor sa papirima a skoljka je ostala u vocnjaku
Prvo je motor nakon poplave 1999 zavrsio na kilo a danas smo zvali bivseg vlasnika koji rece da je bacio i skoljku pre nekoliko godina
Auto je bio crvene boje i nalazio se na putu Kragujevac-Gornji Milanovac