Author Topic: Magla u miniju  (Read 8282 times)

Offline Marty

  • Aktivan
  • Posts: 67
Magla u miniju
« on: November 20, 2015, 11:47:36 AM »
Koliko cesto se susrecete sa ovim problemom? Kako je krenula zima ja sve cesce i cesce :D Tek sto se uputim negde unutra kao da sam u tus kabini, nista se ne vidi....kako resavate ovaj problem?

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Magla u miniju
« Reply #1 on: November 20, 2015, 19:38:50 PM »
Koliko cesto se susrecete sa ovim problemom? Kako je krenula zima ja sve cesce i cesce :D Tek sto se uputim negde unutra kao da sam u tus kabini, nista se ne vidi....kako resavate ovaj problem?

Moj savet je da ostavis malo otvoren jedan od prozora (suvozacev) koji ce koliko toliko da  obezbedi strujanje vazduha i izjednaci razliku u temperaturi u Miniju,
a ujedno koristim i sprej koji je predvidjen za ovakve prilike a pomazu da prozori NE - magle(anti-fog spray). 
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Magla u miniju
« Reply #2 on: November 22, 2015, 00:45:49 AM »
Kako je Vladimir napisao.Sprej.dobra spuzvica sa materijalom poput jelenske koze i najbitniji detalj-mali kiler u kabini ili ti puhalicu fino izvadi.rastavi.tijelo grijaca procisti blagom solnom kiselinom ili slicnim proizvodom protiv kamenca npr.domestos  i isperi pod pritiskom.ponovi par puta dok ne izbacis van SVE .zatim obrati paznju na spuzvice.
kupi spuzve i iskroji komadice da tijelo grijaca fino dihta.
pregledaj žice tj. kontakte na motoricu .kad to sve poslozis i kad grijace tijelo bude radilo kao novo rijesit ces se bar 70% magle.ostatak rijesavas dobrim diht gumama vrata i stakla.ono malo magle  sto ostane to ti je čar starih auta :wink:

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Magla u miniju
« Reply #3 on: November 22, 2015, 12:19:12 PM »
Najbolje sredstvo za skidanje kamenca, a pri tome je neškodljivo, je sirće ili kako vi kažete ocat!
Blue Transformer

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Magla u miniju
« Reply #4 on: November 22, 2015, 12:43:19 PM »
Ja bi rekao da je magla jedno, a kondenzacija drugo...
Zamagljene sajbe se u Minju kao i u svakom drugom autu rijesavaju sa puhalicom/grijalicom.
Kondenzacija se sa druge strane ne moze rijesiti puhalicom jer je to jednostavno previse vode na staklu...taj problem se mora rijesiti tako da se sprijeci vlazenje interijera koje nastaje ili zbog losih guma na vratima/prozorima ili zbog (sto je sasvim normalno i ucestalo) neke trule rupe ili rupice u karoseriji...
Za imati dobru puhalicu je issigonis nabrojao detalje, a ja bi jos dodao i provjeriti lezajeve na osovinicama motorica jer oni znaju zahrdjati i sprijecavaju fino okretanje elektromotora.

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Magla u miniju
« Reply #5 on: November 22, 2015, 13:07:31 PM »
Ljudi kod nas koriste izraz "magli mi se staklo", a naravno da se zna da je to kondezovanje!
« Last Edit: November 22, 2015, 13:44:48 PM by Dušan Stankov »
Blue Transformer

Offline Marty

  • Aktivan
  • Posts: 67
Odg: Magla u miniju
« Reply #6 on: November 25, 2015, 13:09:13 PM »
Hvala na odgovorima, shavatam da je problem u miniju sto uvek negde neka voda ali verujem da postoje sredstva koja mogu da umanje efekat kondenzacije. Da li ste mozda videli (ili probali) ovo?

http://rain-x.kcci.eu/rain-x-products/rain-x-rain-repellent/

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Magla u miniju
« Reply #7 on: November 25, 2015, 18:39:52 PM »
To je za šoferku spolja da se voda od kiše ne bi zadržavala na njoj (vidi se i na slici kako se ponaša voda od kiše pre i posle tretmana ovim)!
Blue Transformer

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Magla u miniju
« Reply #8 on: March 16, 2016, 13:14:39 PM »
postoje raznorazni premazi i trikovi za premazivanje unutrašnje strane stakla.... osobno to nikada nisam isprobavao,.... jer otvoriš zadnji prozor i u vrlo kratkom vremenu magla nestaje.
veoma je bitno kao što je napisano da je grejalica dobro zadihtovana a isto tako i spoj grejalica na cev i cev na nastavak kroz kojeg puše vazduh na šoferku. na tim spojevima se često puno gubi.