Author Topic: verto kvacilo  (Read 6108 times)

gici

  • Guest
verto kvacilo
« on: December 16, 2014, 20:30:48 PM »
Pozdrav svima imam jedan problem sa minijem,naime dosao nam je covek sa blokiranim kvacilom tvrdim kao kocnica,naknadno smo ustanovili da se druk lager totalno raspao ,a da je i donji cilindar poceo da curi,posto sam u zemlji gde ima 5 ovakvih minija(Norweska) interesujeme jedna stvar ,kvacilo je verto,morali smo ceo motor i menjac da izvadimo napolje,po forumima sam gledao da vade i zamajce pomocu radapcigera.I pitanje treba li eventualno ako menjamo korpu i lamelu da skidamo i zamajac i pomoc oko montiranja druk lagera i eventualno slike neke da vidim kako izgleda u kucistu....    
 

     
« Last Edit: December 16, 2014, 20:55:42 PM by gici »

Marko90

  • Guest
Odg: verto kvacilo
« Reply #1 on: December 16, 2014, 21:22:17 PM »
Pozdrav...Ako je samo lezaj otisao promeni lezaj i sklopi to i vozi..Ako je bilo jos nekih problema moras vaditi zamajac i to samo pomocu radapcigera, trebalo bi i skinuti anlaser u tom slucaju i uzeti neku vecu polugu i lupati po zamajcu ali lagano, dok je nategnut pod radapcigerom i tako okretati motor malo dok ne spadne...ali ako je samo lager otisao i pre toga kvacilo radilo ok onda ne diraj nista....ne vredi menjati samo lamelu, mora u tom slucaju i korpa da se menja i zamajac na obradu po pravilu ili nije uradjen posao kako valja....Nadam se da sam pomogao..Pozdrav

Marko90

  • Guest
Odg: verto kvacilo
« Reply #2 on: December 16, 2014, 21:25:06 PM »
Inace koliko vidim tebi se i ovo raspalo AHU1564 (sifra tog dela sa www.minispares.com)

gici

  • Guest
Odg: verto kvacilo
« Reply #3 on: December 17, 2014, 07:47:01 AM »
hvala u svakom slucaju...jedino me interesuje da li samo za zamenu korpe i lamele mora da se skida i zamajac?Ovde nema sanse da nadjem taj radapciger  :punk:

Marko90

  • Guest
Odg: verto kvacilo
« Reply #4 on: December 17, 2014, 09:44:42 AM »
Zamajac ti je ne bitan, to sto tebi zadaje problem da skines je korpa... Zamajac je samo zasrafljen za korpu a korpa stoji na radilici. Dakle da bi skinuo korpu kvacila potreban ti je radapciger...

gici

  • Guest
Odg: verto kvacilo
« Reply #5 on: December 17, 2014, 16:55:34 PM »
hvala u svakom slucaju otisao je druk lager,raspao se skroz...ovu miniku mi odrzavamo,ona je dual point neki miks od vise modela...bicemo u kontaktu... :good:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: verto kvacilo
« Reply #6 on: December 17, 2014, 23:34:00 PM »
Marko je sve fino objasnio.
ako je otišao druk ležaj, onda nije potrebno da se skida celo kvačilo.
obavezno promeni i napomenuti deo sa strane Marka, koji se ti je raspao. bez njega neče raditi kvačilo.
i dobro pogledal korpu dali je i ona oštečena.
i javi kako napreduju radovi.