Author Topic: mini mk1 i mk2  (Read 53930 times)

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
mini mk1 i mk2
« on: August 30, 2008, 17:24:40 PM »
Resih da otvorim temu u kojoj bi objedinili ova dva tipa minija,u sustini retka.Ja sam do sada naleteo samo na ova dva.Ovaj trula visnja najverovatnije mk2 nalazi se u selu Ostra nedaleko od Mrcajevaca.Fotografisao sam ga sa puta prosle godine,u dvoriste nisam ulazio jer mi je poznanik koji me je odveo rekao kako tu zivi neka baba koja se nista ne pita,a i nezgodna je.Naslednici imanja ciji je mini zive u Beogradu,i kako mi je on rekao nemaju nameru da ga prodaju,a lova im u zivotu ne zapinje.Kao sto se vidi mini je havarisan,kako napred verovatno i od pozadi,sto u onoj travi samo pospesuje propadanje.Otisao sam tragom informacije da je mozda u pitanju orginalni kuper

Drugi mini takodje mk2 nalazio se u Smederevskoj Palanci.Bio je na prodaju tada u startu oko 300dm,a kasnije kada sam ga fotografisao oko 150e bez felni.Na zalost kada sam skontao da bi bilo dobro imati takav mini bez obzira na stanje jer su retki vlasnik se nije javljao(nije bio dostupan),a kada sam otisao u S.Palanku vise ga nije bilo na tom parkingu



Slicnu temu sam potezao i na forumu oldschool gde je mislim Bane okacio fotku jos jednog minija sa sarkama spolja,u nekoj garazi ispod gomile krsa.Odradjen prednji kraj limarijski koliko se secam

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #1 on: August 30, 2008, 17:34:37 PM »
tako je, taj mini se restaurira polako a vlasnik je covek koji je ljubitelj old timera


steta za ove minije...

svaka cast na slikama  :wink:

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #2 on: August 31, 2008, 12:07:54 PM »
za onog prvog dusa pati srce boli :cry:
malo mi je cudno ali je prepakivan jer ima sarke od mk1 sedista od mk3 a prednja maska od devet pera kao i ostalo sto se ne uklapa sa mk1 , ali izgleda da su felne do bola , mini light 10ke, ili bar lici, a sta god da je odlicno  mu stoje
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #3 on: August 31, 2008, 13:50:39 PM »
Probacu da odem ovih dana opet do ovog crvenog,i da ga pogledam izbliza.Gledam bravu na vratima,lici mi na onu kakva ide na mk1,obrtna.Ili je se ova mladja klasicna odlomila napred pa sad onako visi :thinking:

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #4 on: October 04, 2008, 12:52:14 PM »
Sta bi sa onim crvenim?Jel si isao da ga ponovo vidis?Ako ima tablice na sebi,mogli bi da iskopamo vlasnike pa da ih nagovaramo da ga prodaju.Bolje da ga prodaju nekom od nas da ga sredimo nego da propada onako u travi.Velika steta.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #5 on: October 09, 2008, 10:34:44 AM »
Bio sam nedavno,mini vise nije bio na toj lokaciji.Ali sam sticajem okolnosti isti dan saznao gde je.Svratio sam do jednog poznanika koji je nedavno kupio jedan mini da sredjuje(1973),i on mi isprica pricu kako je vlasnik odvezao crveni mini kod jednog majstora tu u blizini da ga radi,ali ovom limaru se mini svideo i nakon dugih i mucnih pregovora otkupi za 700 ili 900e ne secam se tacno.Odem ja sutradan tamo,limar nije bio tu,ali crveni mini jeste,i jos jedan zuti mk3.U svakom slucaju auto je nacisto ogoljen,cak i polustranice.Po prici limareve zene 1969to je,znaci mk2(vidi se i po normalnoj zadnjoj sajbni).Zaista je tesko u onom stadijumu utvrditi da li je bas pravi kuper,ja licno mislim da nije s obzirom da nisam primetio na skoljci rupe za nalivanje goriva u rezeorvare sa obe strane(koliko je meni poznato svi kuperi do 1971 godine imaju dva rezeorvara levo i desno u gepeku,nakon obnove saradnje,i ponovnog pokretanja proizvodnje kupera 1989-1990 mislim da to vise nije bila praksa,ali ovaj je 1969,pa...).Uskoro cu okaciti i par fotografija.U svakom slucaju mini je u pravim rukama,covek se profesionalno bavi samo limarijom,i ako ga on ne odradi ne znam ko bi,a zaista je u losem stanju.Naravno sve se da odraditi.Zena mi rece da je bila ekipa iz KG da pogleda mini
« Last Edit: October 09, 2008, 10:38:13 AM by nebkv »

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #6 on: October 09, 2008, 15:06:40 PM »
koja ekipa iz KG? pepi i kompanija? pa zar oni nisu batalili minije?

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #7 on: October 09, 2008, 15:32:27 PM »
Verovatno,nije pominjala imena.kaze da su se uclanili u klub.Nisam detaljisao jer ni ona nije bas u toku.Zaista ne znam sta se desava u KG.Kada vec pominjem Kragujevac,ima jedan crveni mini mk3 mislim,na ulasku u Kragujevac iz pravca Kraljeva i Cacka,sa leve strane.Parkiran u dvoristu nekog servisa za Volvoe mislim.Dugo tu stoji sigurno vise od godinu dana,nemam utisak da se vozi,samo ga povremeno preparkiraju po potrebi.Svraticu ovih dana

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #8 on: October 24, 2008, 22:30:05 PM »
Evo fotografije crvenog mk2 sa prve fotke,sada u fazi rada :umm:

A ovo je i pomenuti zuti,jeste da nema veze sa naslovom teme posto je mk3,ali verovatno ce posluziti kao donor za ovaj mk2 :(


« Last Edit: October 24, 2008, 22:32:30 PM by nebkv »

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #9 on: October 24, 2008, 22:34:16 PM »
za onog prvog dusa pati srce boli :cry:
malo mi je cudno ali je prepakivan jer ima sarke od mk1 sedista od mk3 a prednja maska od devet pera kao i ostalo sto se ne uklapa sa mk1 , ali izgleda da su felne do bola , mini light 10ke, ili bar lici, a sta god da je odlicno  mu stoje
Barem jedna felna sa mk2 je iskoriscena za zutog,verovatno da bi bio pokretan

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #10 on: October 24, 2008, 22:41:35 PM »
Meni vise lici da je ona dvojka raskupusana za staro gvozdje nego pripremljena  za rad.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #11 on: October 24, 2008, 23:24:38 PM »
Zaista deluje sablasno bez onih polustranica,ovo napred je i ok,fale samo krila.Opet kazem u dobrim je rukama,tip koji ga je otkupio je jedan od boljih autolimara u okolini i zaista ako ga on ne odradi bilo bi suludo zasto ga je i uzimao i dao tu lovu za njega

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #12 on: October 27, 2008, 10:36:10 AM »
ako se gledaju vrata tojest kvake onda se to radi o MK2 minijima.

hitno pronađite belog minija. kupujem ga odmah! nagrada garantirana!


Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #13 on: October 27, 2008, 13:20:58 PM »
belog?  :blink:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #14 on: October 27, 2008, 13:32:37 PM »
bele boje mini od kojeg su tri slike sa počekta ovoga topika. jadan zapušten na ulici, kojeg navodno više nema.
nebkv ..... ako ga pronađeš, veoma sam zainteresiran za njega. dali možeš da saznaš ko je bio vlastnik? da ga pronađeš, kontaktiraš ako zna gde je mini završio?