Author Topic: Austin Mini - Restauracija  (Read 37385 times)

Offline lepibajloni

  • Aktivan
  • Posts: 362
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #15 on: February 27, 2014, 00:57:04 AM »
Preko koga poruchujes delove iz UK????
MIlan /lepibajloni

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #16 on: February 27, 2014, 10:00:25 AM »
Sâm... Kontaktirao sam ih da mi jave koliko ce da izadje shipping, pa da sedim i tresem se dok me ne dohvati nasa draga carina da mi oderu kozu s ledja... Ali sta cu, to se ne moze izbeci... Bar uzimam baz VAT-a, pa nece toliko puno vise kostati...
I sa clanarinom TheMiniForuma cu dobiti neki popust... Nije jeftib sport, ali podmazao sam se pa sam spreman :D sve za Minija!
Bice jos porucivanja, pa ako je neko zainteresovan movi ce da se prikljuci!

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #17 on: February 27, 2014, 23:55:48 PM »
molim te javi koliko ispadne ,od osnovne pa do krajnje cene,inace da te ne deprimiram i na minipsaresu moras da znas sta kupujes i tamo su pola kinezi i skart kvalitet, zato je tu gregor koji da savet i kaze sta treba kupiti a sta preskociti,sto je najbitnije
samo napred i javi koliko te izaslo
ja sam jednom porucio nosac obrtomera ,platio ga 20 a izaslo me 40e kada sam ga podigao u posti, mal me nije zviznuo slag :0_0:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #18 on: February 28, 2014, 01:00:30 AM »
Nikad mi nije bilo jasno kako ova nasa - da ne kazem kakva - carina radi... navodno je ideja da se ne carini nista sto je ispod 60e. Medjutim, ako je nesto ispod 3000e, oni valjda ne gledaju sta je, te dobijes standardnu stopu carine 10%, cak iako su delovi necega sto bi trebalo ocariniti po nizoj stopi... opet, eto tvoj slucaj sa 20e vrednost koja je izasla 40e.
Svojevremeno kad sam narucivao delove za gitarsko pojacalo iz US, vrednost paketa sa sve postarinom je bila 300$, carina je bila nekih 11000 dinara, odnosno 100 evra...
Al sta da radi covek... kad se mora nije tesko...

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #19 on: February 28, 2014, 01:10:59 AM »
Update:

Peskiranje odradjeno potpuno, procena stete odradjena.
Dosta vise rada je bilo nego sto sam mislio, mnoogooo vise gita nego sto sam mislio. Na nekim mestima, sto kazu, je kriv k'o gudalo, ali da se sve srediti.





































Auto je posle ovoga komplet zasticen Lechler 29107 prajmerom, pocinju radovi i delovi se cekaju!

 :pivo:
« Last Edit: February 28, 2014, 01:15:56 AM by Minion »

Offline marko73

  • Aktivan
  • Posts: 57
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #20 on: February 28, 2014, 07:12:32 AM »
Svako cast druze, srecan rad!!

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #21 on: February 28, 2014, 12:24:12 PM »
Nikad mi nije bilo jasno kako ova nasa - da ne kazem kakva - carina radi... navodno je ideja da se ne carini nista sto je ispod 60e. Medjutim, ako je nesto ispod 3000e, oni valjda ne gledaju sta je, te dobijes standardnu stopu carine 10%, cak iako su delovi necega sto bi trebalo ocariniti po nizoj stopi... opet, eto tvoj slucaj sa 20e vrednost koja je izasla 40e.
Svojevremeno kad sam narucivao delove za gitarsko pojacalo iz US, vrednost paketa sa sve postarinom je bila 300$, carina je bila nekih 11000 dinara, odnosno 100 evra...
Al sta da radi covek... kad se mora nije tesko...

evo ja cu ti pojasniti kako to funkcionise sobzirom da svi imate pola informacije i samo kukate kako nista ne valja a pravila su ista za sve.

od kako je srbija dobila paypal, na sve porudzbine (bilo da su 50 dinara ili xyz evra) koje dolaze iz inostranstva, a sadrze racun ili iskazanu cenu na koverti (paketu), mora da se plati 10% univerzalna carinska stopa i + 20% PDV. na tvoju cenu od 300$ morao si da doplatis odprilike +31-32%.

Ne postoji opcija u kojoj dobijas paket a da ne platis carinu i pdv. Ukoliko postoji obaveza placanja za nesto sto ti je stiglo, pdv i carina moraju biti placeni, sem ako na stolici sedi lenji carinik koga mrzi da pogleda sta pise na paketu. U tom slucaju paket prolazi bez ikakvog placanja.

Ukoliko na paketu pise da je poklon - gift, na paket se ne sme obracunati nikakva dodatna naknada. Sem u slucaju kad na stolici sedi neki zadrt carinik koji je svojevoljno odlucio da je paket prevelik (odokativno preskup) da bi bio poklon. Tu nastupa tvoje licno snalazenje kako i koliko ces biti uporan da neces da platis. U svakom slucaju, zakon je na tvojoj strani.

nadam se da sam odklonio neke od sumnji.
ukoliko te jos nesto zanima a imas predrasuda, slobodno pitaj, sve cemo ih odkloniti  :wink:

jos jedna stvar, ukoliko si nesto kupio od preko, prirodno je da iznos carine i pdva platis kad roba stigne do nas i jako je nezahvalno da budes nezadovoljan i pljujes po nasoj carini ukoliko ti dodje obaveza da platis. sam pristup fizickog lica koje je kupilo nesto iz inostransva i koje smatra kako ne bi trebalo da se placa carina i pdv govori da smo u debelom mentalnom problemu jer placanje za nesto sto dolazi od preko je prirodan sled dogadjaja.
i hleb kad kupis u prodavnici placas pdv.
« Last Edit: February 28, 2014, 12:30:29 PM by Aman »
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #22 on: February 28, 2014, 19:22:15 PM »
Hvala puno na objasnjenju.

Problem je bio recimo sto kada se pogleda iznos od 300$, 11000 dinara iznosi znatno vise od 32%, pa je sama racunica tu malo nejasna i nacini kako rade. Naravno da treba da postoji pravilo koje treba da se postuje, i stvarno nemam apsolutno nista protiv carine, poreze i toga (ne pricam sada o tome kako se i na sta koriste prikupljena sredstva i da li se sa time slazem - na kraju ovo je forum o divnim malim masinama a ne o politici), samo bih voleo kada bi postojala jasna transparentna slika toga sta se tacno radi, po kojim stopama, i kojim uslovima.

Ocekujem ozbiljnu podrsku drzave Srbije u mojoj avanturi sa minijem, posto pored poreza na prenos ce dobiti veliki iznos po osnovu PDV-a i Carine, ali na drugu stranu pogorsavam spoljnotrgovinski bilans, pa mozda ne bude podrske :D

Uskoro update...

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #23 on: February 28, 2014, 19:28:37 PM »
Nije strasno,sasvim solidna osnova za rad.Samo napred :good:

Marko90

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #24 on: February 28, 2014, 20:09:16 PM »
Ajoooj prvo sto mi deluje pokrivljeno od peskiranja...mozda vara pogleda sa slike ali nzm...a drugo, pa tebi treba tu dosta delova...krila, trouglovi, uglovi soferke, pod prednji levi desni....kakva su vrata? Ako ugradjujes druge panele bilo original ili ne obavezno ili peskiraj ponovo ili ih osmirglaj do metala...mani tu njihovu zastitu..Sretno sa radovima

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #25 on: February 28, 2014, 20:48:00 PM »
Hvala na podrsci drustvo! Puno znaci!


Ima dosta da se radi, nije se pokrivio od peskiranja, vec je takav bio nazalost... tona gita na njemu... To se za sada ispravlja dok ne dodju delovi za uklapanje, ali ce i oni biti ismirglani/ispeskirani pa opet zasticeni jer nista nisam uradio ako je ispod trulez... ne verujem nikome  :laughing:

Sutra najvrv slike posle prskanja prajmera.

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #26 on: February 28, 2014, 21:38:32 PM »
Pozdrav!
samo još jedan detalj-nosači prednjih amortizera iza sebe znaju sakrit stravu i užas.neka ti nebude teško njih skinuti,vjerujem da češ iza nači veču rupu od hrđe. :hi:

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #27 on: March 01, 2014, 01:13:44 AM »
Krila se menjaju, a sami nosaci ce sutra biti skinuti, pa cemo videti, iskreno deluju jako zdravo  :blush:

Ali mi je neverotvatno da je ceo panel oko sofersajbne totalno citav da cak nije ni malo krenulo da truli...  :punk:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #28 on: March 01, 2014, 22:02:04 PM »
Pozdrav!
samo još jedan detalj-nosači prednjih amortizera iza sebe znaju sakrit stravu i užas.neka ti nebude teško njih skinuti,vjerujem da češ iza nači veču rupu od hrđe. :hi:
Da.Ja sam svojevremeno zavrsio komplet limariju i onda mi je sinulo da sam zaboravio to da odvijem.Tada mi ni na pamet nije palo da ce iza biti bas totalno trulo.U tom momentu sam bas pao sa voljom i bilo mi je tesko da nateram sebe da odradim ta dva detalja

Minion

  • Guest
Odg: Austin Mini - Restauracija
« Reply #29 on: March 01, 2014, 22:40:32 PM »
Ha. Iako je sve delovalo OK sa njima, morace da se rade i nosaci. Ali dobra stvar je da je samo ploca koja se naslanja na sasiju propala.. Sutra cu videti koliko tacno, pa da li da narucujem ili da limar sredjuje to...

Evo kako su danas stvari izgledale: