Author Topic: Skup: Balkanska minijada 2009  (Read 150990 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #45 on: December 09, 2008, 00:29:12 AM »

« Last Edit: December 09, 2008, 00:31:08 AM by ivan »

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #46 on: December 09, 2008, 00:33:45 AM »
Pogodak     :good:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #47 on: December 09, 2008, 01:22:49 AM »
31.02.2009  :laughing:

svidja mi se :good:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #48 on: December 09, 2008, 08:31:19 AM »
pun pogodak!!!   :punk: :punk: :punk:

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #49 on: February 15, 2009, 17:15:34 PM »
ljudi imate li predloge gde bi mogli da organizujemo Minijadu?

Za sada je jedini ozbiljan kandidat je Ada Huja sa karting stazom.
Bilo bi dobro da ima dosta mesta, da bude u prirodi ali i da bude u blizini Beograda da bi novinarske ekipe mogle da dodju i adekvatno pokriju skup.


Shtrumf_bg

  • Guest
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #50 on: February 21, 2009, 03:56:48 AM »
 Avala? da recimo organizujemo neko slikanje tamo?
« Last Edit: February 21, 2009, 03:58:24 AM by Shtrumf_bg »

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #51 on: February 21, 2009, 12:37:54 PM »
Ljudi!!!Avala je genijalna za skup!Jako zanimljiva voznja gore i dole,kompletno asfaltiran put,hotel,plato za bar 100 minija a koliko znam moguce je temo odrzavati skupove posto je prosloh leta odrzan neki ogroman skup bajkera na tom platou...Ok je kalish ali Avala je izletiste i kao takvo je predvidjeno za veliki broj ljudi...
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #52 on: February 21, 2009, 20:04:53 PM »
Generalno jeste dobro mesto ali kao B lokacija...jedna mora biti u centru grada da bi "obicni" ljudi dosli...ako hocemo da privucemo sponzore, mora biti lokacija gde ce biti dosta prometno...bar je to moje misljenje
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #53 on: February 21, 2009, 20:58:41 PM »
sta mislite za usce? u gradu je ,ima mesta ali nisam siguran za kamping
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #54 on: February 21, 2009, 21:25:59 PM »
ušće je zanimljiva ideja... mada će nam tražiti dozvole itd...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #55 on: February 21, 2009, 21:56:50 PM »
jer sam od početka te ideje sa vama.... evo i mog predloga.

osobno bi napravio susret preko vikenda.
zašto?
npr. u petak poslepodne nakon posla krenemo sa minijima iz slovenije, ZG itd. u BG sitžemo veoma kasno. trebamo se snači za spavanje itd. svi veči ili manji susreti obično daju mogučnost kampiranja ili nekih bungalov kučica za one koji imaju para. obično ta varijanta odgovara i za one koji se voze više od jednog sata do susreta.
taj kamp je uvek u blizini ili lokaciji gde se održava skup. siguran sam da ima nešto takvo na Adi?
u subotu može biti ujutro opušeni program, kupanje itd..... i nakon toga paradna vožnja kroz centar grada itd.... zbog sponzora i nas turista. i poslepodne se kreče prema npr. avali. da mi turisti barem imamo osečaj, da smo nešta videli. a siguran sam da barem 85% sudionika nisu bili na avali barem 10-15 godina. tamo može biti npr. klopa ili podela nagrada za npr. najlepši mini, najbrži mini, najstariji mini, najsređeniji mini, najstariji vozač, najmalđi sudionik, sudionik koji je došao iz največe udaljenosti itd...... ako vam je to bez veze..... a verujte mi da nagrade uvek pale!!!! onda se može napraviti na avali parkingu staza za brzinsku vožnju ili npr. stvari kao ko se brže sparkira, ko dođe bliže do bla, bla, bla.....

naveče se ide nazad na adu i kampiranje, vatra, peče se krompirič, otvara ladno pivce i uživa..... može se doneti neki projektor i ima hrpa filmova, dokumentarnih serija, slika itd. o miniju...... verujete mi da če biti noč prekratka.

u nedelju je kasno buđenje i može se napraviti neka izletnička vožnja za one koji hoču.

nakon 14. sati.... polazak kućama.... .tako da stignem barem do 22h noču kuči....

to je program za one koji hoču i imaju vremena te intuzijazma. nikako nebi bio obavezan.
neki mogu doći u subotu ujutro i ostati sa nama koliko hoču, ..... a sa programom se ih može lagano zadržati do kraja dana ili drugog dana.

meni je 1 dan definitivno preskup i premalo za susret. nemam pojma kako bi se u jednom danu uspeo ispričati sa svima vama..... ionako mi svakodnevno lete mejlovi vezano uz minije,...... kamoli da se sretnemo i upoznamo.

ipak to če biti balkanijada i neka bude šou do kraja!

to pišem iz iskustva, jer su mi najdraži susreti sa programom. to znači prvi dan dolazak, upoznavanje, drugi dan parada, vožnja, izletič, noču pivo, treči dan lagani izlet, pozdravljanje i spremanje za polazak.

šta kažete na to?

PS: administrator slobodno cenzuriraj nepotrebno ili skrati moje pisanje.

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #56 on: February 21, 2009, 22:29:01 PM »
bravo Gregore, odlične ideje!
tako mi je žao što ne možeš da prisustvuješ našim radnim sastancima

I mi planiramo da to bude 2 dana - prvi dan bi možda bio dolazak i paradiranje po gradu, da pozovemo narod da dođe na skup. Drugi dan ujutru počinje Minijada, i tu bi bilo i muzike i klope i pića, takmičenja, nagrade...

što se tiče smeštaja, nadamo se da ćemo moći da vam obezbedimo hostele, ali još ne smemo ništa da obećamo. ada je na leto prepuna i skupa za prilaz kolima, pogotovo okupljanja. Ipak smislićemo mi nešto  :wink:

tvoja zamisao je sjajna, i odmah uzburkava krv  :punk:
sutra se bacamo na diskusiju na tu temu...

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #57 on: February 21, 2009, 22:58:42 PM »
Ja mislim da nam je bas ovakvo iskustvo bilo potrebno.U pravi cas. Nosim zabeleske tvojih predloga sutra na sastanak, mada moram reci da imamo dosta slicnih ideja. Jedno smo sigurni, a to je, da ce skup sigurno biti za vikend.
Bilo bi super i da Brutalac kaze neku ideju ili iskustvo. Ipak ce nam to biti organizacija prvog ozbiljnog skupa, pa bi nam svako iskustvo bilo vise nego dragoceno, a pogotovo sto ce te i sami biti prisutni.
« Last Edit: February 21, 2009, 23:08:29 PM by Sinisa »

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #58 on: February 22, 2009, 19:53:48 PM »
posle dosta razmisljnja i dobrih ideja na danasnjem sastanku u ruke sam uzeo i malo literature koja bi nam pomogla oko organizacije ovog skupa.
pre svega moramo da napravimo jedan dobar projektni plan,detaljno definisan, koji bi mogao  da maksimalno koristi MINI KLUBU SRBIJE.
pre svega:
1.da napravimo jednu shemu realizacije projekta(planiranje internog PR.planiranje dana odrzavanja.)

2.pozivanje eksternih ucesnika (klubovi iz susednih zemalja)

3.pozivanje eksternih sponzora

4.razmotriti standardnost i transparentnost,

5.pripremiti marketinsku platformu koja bi trebala pokriti nezeljene troskove.(prodaja suvenira ,razne druge marketinske manifestacije koje bi donele pozitivnu sliku o klubu i zemlji organizatora,itd.)

6.tekuce informisanje internih i eksternih ucesnika i sponzora(potvrde dolaska i potvrde sponzorstva)

7.organizacija za brigu o gostima(smestaj,servis,razne vrste pomoci)

8.koordinacija upravljanja skupom(organizatori,mediji,policija,hitna pomoc,)


nadam se da su ovo neke od ideja koje bi mozda mogle pomoci o sto boljoj organizaciji. :thinking:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #59 on: February 23, 2009, 09:47:20 AM »
vezano uz financije.
sponozori se traže za npr. nagrade, neke vrstu medalje za svakog sudionika, itd. inače se nebi previše zamarao sa sponzorima. osim ako klub skupljeni novac stavi u fond za razvoj kluba itd.... ali obično tamo gde su pare ima i nesporazuma.

svaki sudionik plača kao neku vrstu startninu. mogu se napraviti bonovi (po predhodnom dogovoru sa restauranom za jeftiniju klopu- i to je več neka vrsta sponzorstva sa strane restaurana). svako sebi plača nočenje npr. u kampu itd. (opet se možete dogovoriti za jeftiniju cenu u ovisnosti od broja ljudi i to je več ponovo novi sponzor). verovatno klub nesme zakonsko da toči piče i alkohol..... nađe se neko sa licencom.... dogovori za jeftiniju pivu (sudionici plačaju punu cenu i ponovo klub zaradi) sponzori mogu biti i u praktičnim nagradama. npr. kada dođeš na susret u češku, tamo dobije svako punu kesu raznoraznih pizdarija ali simpatičnih. sve od mirišljavih privesaka, nalepnica, balona, majici, itd.

neka materijalna doniranja sponzora se mogu koristiti za npr. tombolu naveče.
klub može da zaradi npr. sa prodajom klubskih majica, pulovera, kapica,.... večina ljudi če ih kupiti.

jedino če biti problem, da nađete cigane koji če gratis da sviraju trube.... a nikada se nezna.... možda boban marković ili fejat sejdić voze minija?????  :laughing:

meni osobno je glavno da se napravi dobar i zanimljiv program koji če ljude zadržati, da ostanu celu subotu i na kraju do nedelje.

naveče se može napraviti npr. diaproekcija i svi koji žele da predstave svog minija imaju šansu da javno pokažu. siguran sam, da če večina ljudi prisustvovati. onda se može na pauzama dati na platno neke ud DVD- ultimate perfomance gde su ludi miniji itd, itd, itd.

napravite shemu za svako područje i možemo je razraditi.
meni če biti u veselje.