Author Topic: Skup: Balkanska minijada 2009  (Read 151055 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #60 on: February 23, 2009, 13:14:23 PM »
ljudi hvala vam na interesovanju i vremenu koje ste posvetili Minijadi.

vladimire, u pravu si, treba sistematski pristupiti organizaciji. Nisam siguran da sam dobro razumeo velike reči kao što je standardizacija, transparentnost, interni PR (oksimoron) i sl, ali pomoglo je da se sastavi ova šema koju vidiš na kraju poruke.

gregore, svi ti se divimo na hiperprodukciji ideja i ljubavi prema skupu.  :pray:
što se tiče plaćanja participacije, nažalost ne možemo to da očekujemo od članova. Čeka nas veliki napor da motivišemo što više minijevaca i da ih ohrabrimo da dođu na skup koji organizuju njima nepoznati ljudi. Za mnogo njih, veliki "trošak" će biti to što će da dovedu minije u red i da se dovezu u Beograd, pa bi ih verovatno odbilo ako bismo im još tražili pare.
Sponzori nam ne trebaju za keš, nego da obezbede konkretne stvadi. Na primer, karting staza o kojoj smo pričali - košta. Većina sponzora će tu biti da obezbedi klopu, piće, muziku, nagradice, majice itd.

Trenutno nam je prioritet nalaženje lokacije i dogovor sa Gradom, od čega zavisi i datum. Paralelno sa tim, stupamo u kontakt sa svim potencijalnim učesnicima skupa. Molio bih sve koji poznaju druge minijevce da krenu u obaveštavanje i ofanzivu. Takođe vas molim da nam javljate o tome ko sigurno/verovatno dolazi, koje su primedbe, pitanja i dr. Važno nam je da imamo sliku o tome koliko minija dolazi, i odakle - između ostalog, to će privući i sponzore.

Evo jedne grube šeme organizacije.



« Last Edit: February 25, 2009, 13:47:30 PM by ivan »

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #61 on: February 23, 2009, 13:56:11 PM »
drago mi je da ste ozbiljno prihvatili organizaciju.
naravno svi koje če pomoči u organizaciji neplačaju participaciju. oni če imati najmanje od susreta što se tiče uživanja itd.
inače neka bude participacija kao neke vrste startnina (ako razumete tu reč)... sa njom npr. svako dobije bon za hranu- porciju pasulja + bezalkoholno pivo ;-)...... onda sa njom sudeluje u tomboli, jeftiniju vožnju na karting stazi... ili besplatnu kako god....
svako npr. dobije kapicu ili majicu kluba itd.
ali vi najbolje znate svoje standarde, pa je glupo da se tu mešam.

bilo bi dobro, da se dogovorite sa gradom da npr. da policijska kola kada bude paradna vožnja itd. ponekada se da dogovoriti da se otvori npr. centar grada za parkiranje minija  za koji sat ili dva bilo koliko je potrebno. tu se može iči u odelenje za turističku promociju begrada..... pa neka i oni daju npr. u kesu svakog sudionika npr. kartu beograda, srbije.... (nama inostrancima če to poslužiti). reci, da hočete centar grada zbog fotografiranja minija za PRESS.... i da sliku idu i u strane časopise.... npr. mini mag ili world. to znači nemojte zaboraviti kao jednog od glavnih sponzora i sam grad beograd.

pokušajte dobiti najkomercialniju radio stanicu u BG. kažeš im da če biti oni glavni medijski sponzor. da če po dogovoru svaki mini nalepiti nalepnicu njihove stanice i da če na skupu biti njihova muzika. ako mogu oni da daju DJ ili daju prilog za ozvučenje itd....... a kada dobiješ njih.... onda ideš do sponzora i kažeš.... da čete mediski pokriti taj i taj radio ili TV..... da če se u etar javljati novosti od jutra do večera...... i da čete se preko radia zahvaliti glavnim sponzorima. svima koji če dati iznos viši od xxx dinara. i tako če svako dati malo više, samo da se čuje njegovo ime preko radia. na taj način čete lakše dobiti sponzore.

glavno da je radiu interes da prenosi novosti sa susreta. npr.... u petak poslepodne u npr. 5 minuta dugoj reportaži se kaže šta če se događati. malo istorije minija u srb i svetu. pozoveš ljude da dođu na susret da pogledaju minije (važno je sponzorima reči, da če stvar biti otvorena za sve znatiželjne itd.- naravno..... u gradu ili nekim mestima gde če se stajati.... a na u samom kampu). u subotu ujutro npr. reportaža koliko minija je več došlo, šta se događa,..... malo o 50. godišnjici itd..... u npr. 14.sati javljanje sa puta na avalu..... kaže se konačni broj sudionika... naravno zahvali radiu za medijsko pokrivanje..... i naveče npr. oko 16h ponovo javljanje.... napravi se repriza šta se sve događalo.... itd., itd,... i svaki put između se zahvali sponozorima. i naravno radiu sredite ljude za intervju.

možete i ovako..... npr. na nekim skupovima se naprave nalepnice za vrata kao nekim startnim brojem. i na toj nalepnici mogu biti glavni sponzori. njima je glavno da se vidi!!!
kada tražite sponzore.... nemojte nastupiti kao da ih vi molite za pare...... nego šta im vi nudite za njihove pare. šta če oni dobiti i samo na taj način čete ih zainteresirati. oni trebaju u tome prepoznati korist.

ako bude dobar program.... onda možda nije ni potreban trošak za karting stazu. nego samo da se kao deo programa svaki mini spusti jedan krug po pisti i traži najbržeg vozača...... 
i tako vezano uz celi dan programa sve se boduje i na kraju izabere pobednika.
može biti i neki kviz.....npr. šta znate o miniju.... ili sipaš kantu delova i treba u njoj pronači šta je sve od minija

itd, itd, itd.....

vezano uz datum...... neka se gleda da bude dovoljno toplo za kampiranje i da se ne poklopi sa večim mitinzima pogotovo ne IMM. možda je dobro da ste prvi..... i da bude skup npr. prvi vikend u julu.... (to govorim zato jer u sredini jula odlazim minijem u GB i tamo ču biti do kraja IMM.... i nebi voleo da nedođem na mini balkanijadu.

« Last Edit: February 23, 2009, 13:58:44 PM by gregor.tm »

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #62 on: February 23, 2009, 16:03:39 PM »
Ovo sve sto je Gregor rekao je na mestu...danas smo Ivan i ja pricali i slozili se u jednom: neko mora da povuce potez i kaze npr. = jurimo terazije do slavije za pesacku subotu u prvoj nedelji juna i da se svi fokursiramo na to i vidimo ko sta moze da uradi...
a ne da mlatimo o 5 lokacija, o mogucim datumima i da nam tako vreme prolazi...u tom slucaju, mozemo da poguramo oko medijskog sponzorstva i onda konkretno da se ide kod ljudi koji ce pomoci celu ovu akciju...ja mislim da je to jedini moguci nacin da sve to organizujemo kako treba...
drugo: Gregor/Brutalac - po vasem misljenju, koliko bi Minija moglo doci iz Slo/Hr?
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #63 on: February 23, 2009, 17:49:01 PM »
standarizacija-postaviti standarde za sve clanove o tome smo manje vise razgovarali na sastanu
trnsparentnost-iskoristiti skup maksimalno za promociju mini kluba
interni pr-i o tome smo pricali na sasanku-raspodela zaduzenja u krugu clanova kluba da se zna, ko ,sta i kako radi ustvari da se dogovorimo  oko koncepcije rada

"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #64 on: February 23, 2009, 17:58:04 PM »
mislim da bi trebalo prvo obavestiti medije da postoji klub(ako neznaju)
poslati raznim auto casopisima e mail o klubu,desavanju oko kluba,planovi dajih desavanja i sve to ako se pojavi negde u novinama,casopisima postoji veca verovatnoca i privlacenju sponzora i clanova itd
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #65 on: February 23, 2009, 18:12:57 PM »
Vrlo pametno

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #66 on: February 24, 2009, 08:51:55 AM »
hvala hvala
 :)
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #67 on: February 24, 2009, 11:43:54 AM »
Evo jedne grube šeme organizacije.



zanimljiva ova zelena slicica... ccc... nema veze... a ja za vas i srcem i dusom... neka... nasi smo... :bullshit: :laughing:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #68 on: February 24, 2009, 13:27:39 PM »
još jednom ja na kratko ako vam neide več na povračanje od mojih predloga.

kako motivirati traženje sponzora?
javna tajna je da stimulišeš traženje sponzora tako, da daš npr. 10% para onome koji je našao sponzora. tako su svi stimulirani da traže, pitaju itd.
tako se radi u večini društava..... i na kraju svi zadovoljni i srečni.

Offline MilanKV

  • Aktivan
  • Posts: 100
  • moj mini
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #69 on: February 24, 2009, 17:24:00 PM »
Jeste da jos uvek nisam zvanicno clan kluba, ali mislim da nebi bilo loše da svako od nas kaze cime se bavi, kako bi mozda iz toga lakše mogli da se organizujemo. Npr. ja nemam stalno zaposlenje, ali radim kao automehanicar, referent prodaje u Dunav osiguranju i realizator nocnog programa na jednoj lokalnoj RTV stanici!Takodje imam druga koji radi kao menadžer na jednoj tv stanici(takodje lokalnoj),pa ako to nekako moze da pomogne tu sam!U svakom slučaju trebalo bi da se rasporedi deo organizacije i po ostalim gradovima ,jer ipak smo klub! Jedino bih zamolio ljude koji imaju iskustva u ovim organizacijama da me pouce kako bih ja mogao da pomognem! 

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #70 on: February 24, 2009, 17:29:44 PM »
interesantan predlog.
to je ono sto nam trenutno treba
dobra reklama da bi mogli da pokrenemo projekat kao sto je Balkanska minijada
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #71 on: February 24, 2009, 21:09:08 PM »
Jeste da jos uvek nisam zvanicno clan kluba, ali mislim da nebi bilo loše da svako od nas kaze cime se bavi, kako bi mozda iz toga lakše mogli da se organizujemo.

U Pristupnici se popunjava i ta rubrika - čime se baviš i kako možeš da pomogneš klubu.

Trenutno, najlakši način da nam pomognete je da se učlanite u klub. Tako ćemo imati podatke o vama, lakše ćemo vas kontaktirati oko Minijade i eventualne pomoći, a tu je i finansijski momenat.

Naravno, uz to, bilo bi super da širite vesti o klubu i Minijadi, da obaveštavate sve minijevce koje znate i upućujete ih na klub.

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #72 on: February 25, 2009, 10:11:08 AM »
Ti Milane mozes da se zauzmes oko tvog regiona. Nekako si najaktivniji. Pa samo vas u Kraljevu ima dosta a gde je okolina. Ovo sto Ivan kaze,da se ljudi obavestavaju i upucuju na klub i samu minijadu.
A uclanjenje je vrlo prosto. Samo prati uputstva iz teme "uclanjenje".

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #73 on: February 25, 2009, 13:46:57 PM »
zanimljiva ova zelena slicica... ccc... nema veze... a ja za vas i srcem i dusom... neka... nasi smo... :bullshit: :laughing:

jao, izvini brate Amane sto sam te zaboravio... evo ispravio sam.  :blush:

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #74 on: February 25, 2009, 15:07:26 PM »
mislim da bi trebalo prvo obavestiti medije da postoji klub(ako neznaju)
poslati raznim auto casopisima e mail o klubu,desavanju oko kluba,planovi dajih desavanja i sve to ako se pojavi negde u novinama,casopisima postoji veca verovatnoca i privlacenju sponzora i clanova itd


Niko od medija, sem autobilda, nije hteo da objavi pricu o klubu vec je prica pravljena tek kada je prevljena najava za skup ili izvestaj sa skupa. ako imas neku vezu i kombinaciju u medijima da napravi pricu o nama, slobodno odradi to.
takodje, ako imas dobre veze po medijima, ja bih bio vise nego zadovoljan da ti preuzmes ovu "funkciju" koju ja sada "nosim"...
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery