Author Topic: Elektrika na tabli  (Read 6468 times)

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Elektrika na tabli
« on: August 16, 2008, 16:16:30 PM »
Pozdrav svima,

Kupio sam minija po prici odlicno uradjenog... i sad posle 9 dana pukla mi je sajla za gas, pregreva se do maximuma, ne radi brzinometar, biksna nova treba... sve u svemu tuga  :(

uglavnom, polovnu sajlu za brzinometar za 10e mi je prodao djura sa pricom da ne radi brzinometar, ne budem lenj, skinem i vidim da radi kao sat... sad ganjam novu sajlu.

nego, treba mi slica elektrike na brzinometru, cela elektrika je izpomesana i uradjena sranje, nista ne valja a kao odradjeno sve... da li  neko ima ili moze da mi baci na scan samo skicu da odradim sam i razvedem ponovo kako treba... bio bi veoma zahvalan...

knjizice planiram da kupim ali u sledecih mesec dana.

o miniju malo vise kad ne budem ovoliko besan.
pozdrav jos jednom
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Elektrika na tabli
« Reply #1 on: August 16, 2008, 20:14:49 PM »
nego, treba mi slica elektrike na brzinometru, cela elektrika je izpomesana i uradjena sranje, nista ne valja a kao odradjeno sve... da li  neko ima ili moze da mi baci na scan samo skicu da odradim sam i razvedem ponovo kako treba... bio bi veoma zahvalan...

na brzinometru nema mnogo elektrike... samo sijalice, merac goriva i stabilizator napona. ajd posalji sliku brzinomera, a do tada evo ti iz haynes-a:



Quote
o miniju malo vise kad ne budem ovoliko besan.

kazi bar od koga si kupio, mozda neko ovde zna nesto vise o tvom miniju

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Elektrika na tabli
« Reply #2 on: August 16, 2008, 20:28:50 PM »
godiste je 1976, kupio sam ga u kraljevu od viktora. isti je brojac kao na slici koju si mi poslao, ali meni je problem koja je sijalica za sta odredjena, jel ima tu pored na nekoj stranici guide kao ova je za ignition, ova za duga svetla, migavci itd?

tx unapred

ps: daj neki savet koju knjizicu da uzmem u kojoj ima lepo po slicicama i konkretno objasnjeno deo po deo auta.
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Elektrika na tabli
« Reply #3 on: August 16, 2008, 21:21:38 PM »
crvena je za kontakt, zelena za migavce (jedna za oba), plava za duga svetla i to je to :)

ako me secanje dobro sluzi, kad sedis za volanom crvena ti je dole desno, zelena je gore, plava je dole levo.

haynes manual je biblija, ima negde link na ovom forumu.

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Elektrika na tabli
« Reply #4 on: August 18, 2008, 20:57:35 PM »
Gurni ispravne sijalice na mesta,upali auto i probaj jednu po jednu funkciju.Tako ces znati koju gde da ubodes u sat.

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Elektrika na tabli
« Reply #5 on: August 22, 2008, 10:48:56 AM »
hvala na pomoci u svakom slucaju  :)

problem je sto je neko zaobisao fabricku elektriku i neke zice iskoristio a neke zaobisao pa kad ga upalim nesto radi kako treba a nesto uopste ne radi... bitno mi je samo da vidim skicu kako sta ide, da li postoji negde online knjiga da ne cekam dve nedelje da knjiga stigne?
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."


Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Elektrika na tabli
« Reply #7 on: August 23, 2008, 22:16:13 PM »
to što ti je poslao BaneBRE ti je najbolja knjiga za minija. Haynes manual je prva biblija, tek onda dolazi žuta biblija od David Vizarda koje govori skoro sve o tuningu.

reci dali imaš još original žice? original boje ili je več kemijano?
mogu malo potražiti po internetu, jer postoje dve stranice u vezi elektrike minija i boja žica engleskih auta. ali to več odavno nisam trebao pa malo zaboravio gde točno to ima.

ako nešta radi, druge ne..... prvo pravilo: pogledaj kutiju sa osiguračima. obavezno osigurače izbaci napelje, sve kontakte očisti i obavezno pogledaj kontakte na žicama. to kod minija veoma voli da oksidira.

Offline banex

  • Aktivan
  • Posts: 231
Odg: Elektrika na tabli
« Reply #8 on: October 01, 2008, 13:22:31 PM »
imam je ja,
dobio sam je od predhodnog vlasnika mog minija uz recenicu
"ako budes prodavao miinija ovu knjigu da mi vratis, jel to jasno!"  :lol:

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Elektrika na tabli
« Reply #9 on: October 12, 2008, 19:31:34 PM »
problem:
kad upalim svetla pale se i lampice za migavce na kontrolnoj tabli, ne mnogo ali malo sijaju... treba to ispitati gde se srece struja.. neki predlog?
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Elektrika na tabli
« Reply #10 on: October 12, 2008, 20:59:40 PM »
Ja sto nisam siguran oko struje oteram elektricaru.Ipak oni imaju znanje za te stvari,jer po meni je prilicno rizicno igrati se sa strujom ako ne znas.Stara kola lako planu.Pu,pu,pu.To je neka losa masa po mojim iskustvima,tako da ne verujem da moze da ti uzme ne znam koje pare za to.Mada mi pada na pamet jos jedna stvar a to je mogucnost da kuciste za sijalice koje pokazuju migavce propustaju svetlost u sebe  :thinking:negde na nekom mestu od sijalica koje osvetljavaju sat.

mister x

  • Guest
Odg: Elektrika na tabli
« Reply #11 on: October 13, 2008, 00:00:24 AM »
negde dobijas masu

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Elektrika na tabli
« Reply #12 on: October 13, 2008, 08:15:41 AM »
prvo što bi uradio na tvom mestu je da bi proverio, očistio i pošprico sa nekim kontakt sprejem sve konetkore na žicama, i naravno proverio dali su ok. i to svaku žičicu posebo, pogotovo tamo gde su ti osigurači.
stare žice postanu tvrde i često se pojavljuju poteškoče na kontaktima. proveri šta su pred tobom kemijali. obično se nađe svašta.