Author Topic: Pozdrav iz Splita  (Read 7345 times)

žile

  • Guest
Pozdrav iz Splita
« on: December 01, 2013, 22:48:45 PM »
Ja sam Živko iz Splita, član "Splitskog oldtimer auto kluba" i povjerenik za ocjenjivanje oldtimera pri Hrvatskom oldtimer savezu.
Imam nekoliko starih vozila od kojih mi je Mini MK2 nekako najviše u srcu. Taj auto imam već 15 godina i evo prije dvije godine sam napokon krenuo u detaljnije restauraciju. Auto je u jako dobrom stanju i limarski je prilično oćuvan tako da nema nešto puno rada na karoseriji, a što se tiće mehanike u njemu se vrti 1275 koji ne pokazuje nikakve tragove umora. Evo i poneka slika.
http://imageshack.us/scaled/landing/543/0fl1.jpg
http://imageshack.us/scaled/landing/19/rzc6.jpg
http://imageshack.us/scaled/landing/23/rp6e.jpg
http://imageshack.us/scaled/landing/19/pxed.jpg

Offline johnny02

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 20
Odg: Pozdrav iz Splita
« Reply #1 on: December 02, 2013, 13:49:53 PM »
pozdrav Živko i dobrodosa, ako vas put nanese do metkovica javite se da razmjenimo koju mini pricu  :mks:

Divac

  • Guest
Odg: Pozdrav iz Splita
« Reply #2 on: December 02, 2013, 16:15:09 PM »
Zdravo Živko, dobro si nam došao!  :mks:

r_dalibor

  • Guest
Odg: Pozdrav iz Splita
« Reply #3 on: December 03, 2013, 00:57:58 AM »
Zdravo Živko, dobro nam došao! Baš sam se uvek pitao ,kako to da nema minija u Splitu. Izgleda da ih ima ali su zaboravljeni!
Bravo za MKII  :pivo:
Jel on to bio Tartan red? Dobro izgleda, biće odličan primerak.
Veliki pozdrav  :mks:

žile

  • Guest
Odg: Pozdrav iz Splita
« Reply #4 on: December 03, 2013, 23:58:49 PM »
Hvala svima, tako je tartan red ista nijansa kao na MGB i ostat će takav. Ima Minija u Splitu, bar 4-5 u stalnom pogonu, doduše ne viđaju se svaki dan. Ja se nadam do ljeta svog stavit na cestu i to nakon 10 godina

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Pozdrav iz Splita
« Reply #5 on: December 04, 2013, 15:04:28 PM »
Pozdrav i dobrodosao :mks:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

r_dalibor

  • Guest
Odg: Pozdrav iz Splita
« Reply #6 on: December 04, 2013, 16:25:44 PM »
Hvala svima, tako je tartan red ista nijansa kao na MGB i ostat će takav. Ima Minija u Splitu, bar 4-5 u stalnom pogonu, doduše ne viđaju se svaki dan. Ja se nadam do ljeta svog stavit na cestu i to nakon 10 godina

 Jel može neka slika MGB-a. Jel sam video ja njega? Ha, moramo okupiti minije, bar na Giro. Biće nam drago da gledamo kako napreduješ sa radovima.
« Last Edit: December 06, 2013, 13:55:11 PM by Austin Cooper S »

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Pozdrav iz Splita
« Reply #7 on: December 06, 2013, 11:48:03 AM »
puno pozdrava u Split!
drago mi je videti MK2. sječam se da je 99 godine bio u splitu još jedan MK2 mini u tirkiznoj boji sa belim dodatcima. došao je tada zajedno sa splitskom ekipom na prvi hrvatski mini skup hrvatske u Samoboru. bio je tamo i Tonči koji je kasnije išao na turbo itd.....


Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Pozdrav iz Splita
« Reply #8 on: December 06, 2013, 13:32:23 PM »
Pozdrav!

Gregor je u pravu.Bio je tirkizni od famoznog lika-Dule mini sa 1300 motorom (kasnije i turbom),zatim mislim od Ivana svjetlo plavi također mk2...zanimljiva je bila priča kako je nastala ta zelenkasta na njegovom miniju... :ded:

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Pozdrav iz Splita
« Reply #9 on: December 06, 2013, 13:35:58 PM »
načela me skleroza :blush:
jesi možda bio na skupu u Sv. Nedelji ili u Samoboru (mislim Eko selo ili tak neki susret) tamo neke 1999-2000 godine sa tim minijem?vjerujem da smo se tamo vidli. :pivo:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Pozdrav iz Splita
« Reply #10 on: December 06, 2013, 16:53:27 PM »
Pozdrav!

Gregor je u pravu.Bio je tirkizni od famoznog lika-Dule mini sa 1300 motorom (kasnije i turbom),zatim mislim od Ivana svjetlo plavi također mk2...zanimljiva je bila priča kako je nastala ta zelenkasta na njegovom miniju... :ded:

sorry za offtopic!
ali i mene načela skleroza..... sječam se da je bila priča kako je nastala ta boja ali sam zaboravio..... ali ako se nevaram oni su tek tako nekako mešali boju ili kako več bilo?

žile

  • Guest
Odg: Pozdrav iz Splita
« Reply #11 on: December 09, 2013, 10:23:58 AM »
Evo da odgovorim Daliboru, nemam ja MGB nego sam samo usporedio boju sa Marinovim iz Splita i nijanse su iste.
Nažalost Dulin Mini je u nepovratno lošem stanju i propada na jednoj livadi.
Issigonis u pravu si vidili smo se u Samoboru 2000 god.

r_dalibor

  • Guest
Odg: Pozdrav iz Splita
« Reply #12 on: December 09, 2013, 16:30:28 PM »
Marinov znam, rekoh da nema još neki.
 Malo sam krao slike sa www.lulu.hr






žile

  • Guest
Odg: Pozdrav iz Splita
« Reply #13 on: December 14, 2013, 18:13:28 PM »
taj Mini sa Šibenskim tablicama još uvijek postoji, samo je nažalost vlasnik legendarni automoto trkač Ivo Šarić Bare premino prije nekih desetak godina. I to je MK 2 karoserija, vidi se po širem zadnjem staklu.

http://imageshack.us/scaled/landing/545/01mm.jpg

r_dalibor

  • Guest
Odg: Pozdrav iz Splita
« Reply #14 on: December 15, 2013, 18:47:55 PM »
Da li ga je neko otkupio. Ako je Cooper bilo bi dobro da ga neko sačuva.