Author Topic: koliko ima minija?  (Read 4537 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
koliko ima minija?
« on: February 05, 2009, 16:45:42 PM »
ima li neko podatak koliko ima minija u UK / svetu?

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: koliko ima minija?
« Reply #1 on: February 05, 2009, 20:33:51 PM »
Ma daj.To ne moze niko da zna.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: koliko ima minija?
« Reply #2 on: February 07, 2009, 20:26:43 PM »
U jednom Mini casopisu tip je postavio pitanje za broj Minija u UK,i odgovorili su mu za registrovane.Cim nadjem javljam

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: koliko ima minija?
« Reply #3 on: February 08, 2009, 15:47:14 PM »
Podatak za leto 2002 kada je u pitanju UK.Naravno registrovani,bez "novog" BMW Minija
117.504 Mini saloons,estates
1771 Vans,pick-ups

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: koliko ima minija?
« Reply #4 on: February 08, 2009, 16:01:47 PM »
Evo komplet teksta

Ne vidim razlog zasto u ovo doba informacionih tehnologija i mi u Srbiji ne bi od MUP-a dobijali periodicno slicne podatke.Danas se bez ikakvih problema na sajtu ministarstva odbrane mogu dobiti ili vec postoje raznovrsni podaci o vojnoj tehnici,kao uostalom i u vecini zemalja barem Evrope.Bilo bi suludo da sada broj registrovanih Minija kod nas bude tajna :mdaa:
Doduse gledajuci podatke o autima po nasim saobracajnim dozvolama tesko bi bilo iscupati sto posto tacnu cifru,ali barem pribliznu sigurno.Tesko da bi u toj zbrci uspeli izvuci pojedinacno Minije,BMC1100/1300,Alegra...Bilo bi mesanja zbog preklapanja naziva Austin-Moris po saobracajnim dozvolama,mada bi se vecina izvukla ako bi program listao one koji u nazivu poseduju rec "Mini"
« Last Edit: February 08, 2009, 16:03:51 PM by nebkv »

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: koliko ima minija?
« Reply #5 on: February 08, 2009, 17:17:36 PM »
pa dobro... znači 1000x više nego u Srbiji :)

svaka čast, nebkv, odlična informacija!

to za popis si 100% u pravu - identično sam i ja razmišljao. informacija o broju minija ne bi trebalo da je tajna.
sa druge strane, svaki mini je drugačije označen u saobraćajnoj, tako da bi nam trebala malo tešnja saradnja sa MUP-om.

Pošto broj sigurno nije veliki, bilo bi dovoljno da nam pošalju spisak automobila u kojima se pominje "mini" pa bismo mi ručno oplevili binije i druga čuda koja nisu mini.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: koliko ima minija?
« Reply #6 on: February 08, 2009, 22:38:24 PM »
Pa ona cifra iz UK na prvi pogled deluje velika,ali smatram da u stvari i nije.Posebno gledajuci cifru od napravljenih 5000000 primeraka.Takodje smatram da je u UK skoncentrisana najveca brojka Minija u jednoj drzavi,tako da ih u ostatku sveta ima sigurno mnogo manje.Jos kada onu cifru iz UK gledamo u svetlu stariji-noviji Miniji mozemo zamisliti brojku prezivelih mk1 na primer.Inace nije ni cudo zasto kod nas nema Van-ova ili pik-ap verzija,kad ih i u Britaniji ima jedva preko hiljadu.Zakljucak je da je svaki primerak redak i vredan sam po sebi,a sto stariji to je redji i vredniji
« Last Edit: February 08, 2009, 22:40:40 PM by nebkv »