Author Topic: član Occione  (Read 3466 times)

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
član Occione
« on: June 04, 2013, 21:03:58 PM »
Dobar dan , i veliki pozdrav svima vama , Mini entuzijastima !!


Izvinjavam se ,pre svega,što na ovako specifičan način ,predstavljam ovaj auto. Znam da je pravilno preko Foruma, ali  : ne znam ni u koju bih rubriku stavio ovu specifičnu priču....??


Pokušaću u najkraćem : davne 1998-e sam kratko bio u posedu ovog vrlo atraktivnog ,,liliputanca,, ...Čoveku koji je u Smederevu u to vreme preprodavao automobile,sam dao akontaciju tadašnjih 100 maraka sa namerom da auto izvozim i isprobam,pa ako mi se svidi, i  kupim...Cena nije inače baš bila naivna, 2000 maraka,ali tako je sa svim dobrim minijima (kasnije utvrdih). Sa slike se vidi,da je bio vrlo atraktivan : osim spoljašnjosti, i ceo enterijer je bio fabrički u žuto-crnoj boji !! Instrument tabla sa obrtomerom ,vinil krov, felne kao na onom narandžastom vašeg kolege Raše (,,mercury,, oznaka čini mi se )..Prethodni novosadski vlasnik se još i više potrudio ,pa je ugradio i ,,EXCALIBUR,, alarm sa daljincem , i ,,PIONEER,, kasetofon sa pločicom na skidanje...   Ispod haube, niklovani poklopac bregaste...Svi preduslovi za svakodnevni osmeh od uva do uva su tu bili....ALI.....agonija kreće posle nepunih 7 dana : prvo je ,,zalepio,,termostat, tj.kazaljka termometra  skoro u crveno , i  ja da ne bih upropastio glavu motora,stanem ,ugasim,pa me posle drug otšlepovao kući... ( slična stvar kao što ste imali na putu u Italiju na IMM) a nedugo zatim , ispod auta povelika bara od ulja napred.... Uzrok curenja nisam ni hteo da tražim ,već onako iznerviran odem,odnesem čoveku ključeve i saobraćajnu ( odakle nisam ni prepisao brojeve šasije i motora..) , i ...posle mesec dana kupim drugi auto...E sad....znam da se istorija ne vraća unazad,ali bi makar pokušao preko vas,tj. MINI KLUBA da uđem  u trag ovom MINIJU....Ja inače nekoliko godina unazad redovno čitam MINI FORUM,registrovan sam kao član Occione,ali ne učestvujem u diskusijama, jer nemam minija...Čak sam i 2009. sa tadašnjom devojkom (sada suprugom) dolazio na 1.Minijadu na Avali,super smo se proveli ,i napravili preko 100 fotografija ...Busin mini,naravno,najveća atrakcija.... Međutim, ovog ,,našeg,, nismo zatekli,kao ni u popisu svih minija u Srbiji...Nisam siguran ni da li je u Srbiji,ali ali ako bi gospodin Vladimir,predsednik,ili neko iz rukovodstva kluba pomogao da bar nađemo brojeve šasije i motora ,pomoću stare tablice....

Priloženu sliku možete slobodno objaviti gde god želite...sebe sam ,,fotošopirao,, jer nisam bitan za suštinu priče...Izvinite na opširnosti...
SVE NAJBOLJE U RADU KLUBA VAM ŽELI PORODICA OSTOJIĆ IZ SMEDEREVA !!

"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Admin

  • Administrator
  • Aktivan
  • Posts: 79
Odg: član Occione
« Reply #1 on: June 04, 2013, 21:06:35 PM »
Occione
Hvala sto ste nam se javili  :mks:
Nadam se da cemo pronaci i ovog minija i podeliti korisne informacije sa Vama

Pozdrav
 :mks: - TIM