Author Topic: Problem montaze zadnje sajbne.  (Read 6960 times)

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Problem montaze zadnje sajbne.
« on: July 02, 2008, 00:19:17 AM »
Prednju sam namestio bez muke.A zadnja mi dusu izvadi.Na kraju sam odustao.Kad je naslonim na auto izgleda kao da je sve ok,kao da svaki kraj naleze gde treba,a kad pocnem da izvlacim kanap da legne ona se toliko napregne da mi se gornji desni deo odvoji i nema sile da je pritisnem uz ivicu.Dal je moguce da se ceo auto uvio posto sam ga stavio na klocne?Probacu sutra da ga vratim na tockove pa ponovo da probam.Napominjem da je najnormalnije skinuto staklo bez ikakvih problema pre nego sto je ofarban.

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Problem montaze zadnje sajbne.
« Reply #1 on: July 02, 2008, 09:18:56 AM »
Jesi ju okrenuo na pravu stranu  :imgood: mala sala...

Ne znam kojim sistemom stavljas sajbu ali do sada sam ih se nastavljo jedno miljon...
Redosljed kojim ja radim je tako da:

1. stavim gumu na auto...spoj obicno stavljam gore jer u slucaju da je puknuta moze voda curiti a gore se manje vode skuplja...
2. stavim sajbu u gumu...bez spage...koristim sampon za prati auto razrijeden sa vodom da bude sklisko
3. stavim keder i kopcu na kraju...

Naravno puno pomaze kad imas nekog da ti pomogne  :preved:

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Problem montaze zadnje sajbne.
« Reply #2 on: July 02, 2008, 17:48:59 PM »
Tako je i meni objasnjeno da treba da se stavi prvo guma na auto.Probao ali nisam uspeo da nadjem nacim da je tako uglavim pa sam odustao od to metoda.Gumu sam stavio prvo na staklo potom uvukao spagu u kanale celom duzinom pa nabacio donji kraj prvo da udje lim u kanal gume pa izvlacio spagu postepeno tako da izvlaceci je ona prebacuje gumu na drugu stranu lima i tako legne.To je nacin za koji ja znam od davnina ali mi se tako staklo napregne da desni gornji kraj ispadne da ga ne mogu privuci kolima.Odoh da probam tvoj metod ponovo i da ga spustim sa klocni. :thinking:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Problem montaze zadnje sajbne.
« Reply #3 on: July 02, 2008, 18:47:28 PM »
koliko si platjao kedere kod rashe?

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Problem montaze zadnje sajbne.
« Reply #4 on: July 02, 2008, 21:31:36 PM »
30 eura prednja i zadnja sa kederima.A coveka nije mrzelo pa su veceras on i Bole svratili i namestili mi i tu zadnju.Problem je bio u meni jer sam se plasio da primenim toliku silu koliko on.

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Problem montaze zadnje sajbne.
« Reply #5 on: August 14, 2008, 11:16:14 AM »
netrebaš se bojati za silu na zadnji šajbni. ta je veoma mala i prihvata grube poduhvate. meni je jednom pala sa dva metara visine iz regala na beton pa mi nije pukla (to je verovatno bila samo sreča)..... a možeš je ubiti sa šrafcigerom itd sa kojim se ljudi pomažu kod montaže. tada veoma voli da puca.

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Problem montaze zadnje sajbne.
« Reply #6 on: August 14, 2008, 22:33:57 PM »
Koji alat onda upotrebiti?Usput ta zadnja guma je bila stara i trula pa se ikidala pri montazi tako da mi opet treba.

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Problem montaze zadnje sajbne.
« Reply #7 on: August 14, 2008, 22:41:53 PM »
ovo je najsimpatičniji alat.

http://www.minispares.com/Product.aspx?pid=37420

ja ga imam ali ne koristim, jer sam si napravio sličan u mom stilu.