Author Topic: 1100 special  (Read 5465 times)

Offline brunofall27

  • Članovi MKS
  • Novajlija
  • *
  • Posts: 8
1100 special
« on: February 05, 2013, 22:22:35 PM »
Pozdrav kolege  :pivo:

Ja sam Bruno iz Rijeke imam 19 god. i kupio sam minija prije 4 mj. U potrazi za imformacijama sam došao do ovog foruma i sad nakon nekog vremena bi vam predstavio svoj projekt..

Na početku je ok izgledao, a lik od kojeg sam ga kupio je rekao ma samo par sitnica i na tehnički :



Pa je počelo rastavljanje



a usput i otkrivanje rupa





Sve rupe su uglavnom bile zakirane, podovo prekriveni ljepenkom, a s vanjske strane puntiranim limovima




Kupio sam preko ebay-a malu hobi pjeskarilicu i s njom polako sam pjeskarim u garaži




Do sada sam ispjeskario lijevu, desnu i prednju stranu i dio krova, a jos trebam zadnju stranu, unutrašnjost i pod i nadam se da će to brzo jer je danas stigla limarija  :uraa:



Prednji vezni lim, desni unutrašnji blatobran sa door post i A panel, dijelovi lijevog unutrašnjeg blatobrana, prednji lijevi i desni pod, lijeva i desna sill panel, lijevi i desni pragovi, zadnja hauba, zadnji vezni lim s nosačima i lower back panel.

Oko motora sam isto radio. Izbušeni su cilindri i poravnat blok te sad čeka bareniranje jer su rupe di dođu ležajevi bregaste ovalne, a glava je kompletno sređena - novi sicevi, vodilice, poravnata i tako. Novi klipovi, ventili i sve šta bi trebalo. Mogao sam motor već ranije skolopiti ali sam čekao knjigu "Tuning BL's A-Series Engine" by David Vizard koja je sad došla sa limarijom pa da vidim malo šta bi se moglo napraviti da se dobije nešto više snage, ne bi ništa pretjerano ..




I to je to za sad. Nadam se lijepom vremenu ovih dana da završim s pjeskarenjem pa da se bacim na limarenje  :)
« Last Edit: February 05, 2013, 22:28:33 PM by brunofall27 »

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: 1100 special
« Reply #1 on: February 05, 2013, 22:30:02 PM »
Pozdrav druze i dobrodosao :mks:
a kod minija je tako nikada neznas na cemu si dok ga ne rasturis celog
samo napred i izvestavaj sa slikama :good:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Marko90

  • Guest
Odg: 1100 special
« Reply #2 on: February 05, 2013, 23:47:58 PM »
lepo napreduje motor, one gumice ventila su dosta kvalitetnije od minijevih, jeste da se vodjice moraju malo obraditi ali mnogo duze traju i bolje zaptivaju....a jedino sam malo skeptican oko onih siceva ventila, nisam imao bas dobra iskustva sa istim i od tada malo "bezim" od takvih poduhvata na glavi....ipak tu vec treba pravo iskustvo majsotra, da se materijali jednako sire pri zagrevanju, da se glava obradi na tacnu meru da oni mogu da se nabiju pod presom da se ne bi desilo slucajno da naprsnu ili ispadnu iz lezista prilikom opterecenja i zagrevanja....kako ne treba raditi, mozete pogledati kod mene u temi  :)

Offline Mr Mini

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 23
Odg: 1100 special
« Reply #3 on: February 06, 2013, 18:11:35 PM »
Pozdrav Bruno i ovdje!

Imaš sličnog Minija kao sam ga ja gledao prije 2 godina. Gdje si ga kupio?


Offline brunofall27

  • Članovi MKS
  • Novajlija
  • *
  • Posts: 8
Odg: 1100 special
« Reply #4 on: February 07, 2013, 20:21:33 PM »
Nisam previše razmišljao o sicevima ali koliko znam sve sam dobro napravio. Rupe su obrađene na najsuvremenijem stroju za obradu siceva, sve je napravljeno unutar dopustenih tolerancija i nabijeno je lijepo na preši tako da je sigurno pod pravim kutem i nema nigdje viska zraka ili sl.

Pozdrav Miha. Kupio sam ga u Zagrebu. Gledao sam tvoje slike i desila nam se ista stvar. Izvana su se super činili a ona tokom rastavljanja su se samo otkrivale rupe..

r_dalibor

  • Guest
Odg: 1100 special
« Reply #5 on: February 08, 2013, 14:14:56 PM »
Pozdrav, dobro nam došao. Rado ću pratiti tvoju rubriku! :mks:

Offline brunofall27

  • Članovi MKS
  • Novajlija
  • *
  • Posts: 8
Odg: 1100 special
« Reply #6 on: February 12, 2013, 16:35:59 PM »
Hvala! Evo jucer sam zavrsio sa pjeskskarenjem izvana, a danas sam rastavio prednji most i sad rastavljam zadnji. Sad je vec gotovo ali nisam nikako mogao izvadit one gume koje su umjesto opruga pa sam brusilicom odrezao bočne strane mosta koje to zatvaraju pa da pitam jel se to inače ako radi ili ? ..ja sam rezao po varu jer su valjda likovi prije mene to isto tako al sumnjam da je ispravno  :thinking:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: 1100 special
« Reply #7 on: February 12, 2013, 20:19:29 PM »
Ne znam da li mislis na prednji ili zadnji ali u svakom slucaju NIPOSTO tako :0_0:
Za prednji ti treba posebna alatka a zadnje bi trebale ispasti bez problema

Offline brunofall27

  • Članovi MKS
  • Novajlija
  • *
  • Posts: 8
Odg: 1100 special
« Reply #8 on: February 12, 2013, 23:25:45 PM »
Na prednji sam mislio.. Jasno mi je da se tako ne bi trebalo ali je več ranije to tako bilo rađeno i jako loše je bilo zavareno pa sam ih izvadio van i usput ću to lijepo zavarit nazad da liči na nešto.

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: 1100 special
« Reply #9 on: February 13, 2013, 00:18:57 AM »
samo napred :good:
sada mi koji trebamo da sklopimo dobre minice treba da ispravljamo greske sto su majstori budzili zadnjih 20 godina, valjda ce i tome doci kraj,pa svi miniji budu kako treba :punk:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!