Author Topic: hromiranje farbanjem  (Read 15014 times)

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
hromiranje farbanjem
« on: June 22, 2008, 20:08:40 PM »
Mozda ovako moze da se ustedi neka kinta.

http://vwcar.weebly.com/

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: hromiranje farbanjem
« Reply #1 on: June 22, 2008, 21:05:20 PM »
zanimljivo... video sam da ovo imaju u hrvatskoj (onaj servis za restauraciju, stavio sam link), ali lepo je videti da ima i ovde.
pitam se koje su im cene..  :mdaa:

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: hromiranje farbanjem
« Reply #2 on: June 22, 2008, 21:21:47 PM »
Sutra ih zovem da mi izdiktiraju neke cene pa javljam i tu informaciju.

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: hromiranje farbanjem
« Reply #3 on: June 23, 2008, 22:46:11 PM »
Zvao sam coveka(Vlada) danas da proverim o cemu se radi.To je proces farbanja i poliranja do visokog sjaja koji otprilike odgovara izgledu hroma.Otprilike ovako stoje stvari koliko sam ja shvatio.1(jedan)kvadratni cm kosta 1 euro,jedna felna 80,s tim da covek trenutno nije u mogucnosti da primi nikakav posao neki sledeci period jer je prebukiran.Zakazao je poslove neki duzi period unapred + mali kapacitet + dugotrajni procesi pripreme elemenata koji su otprilike jednaki  i kao kod hromiranja.Prednost je u tome sto je jeftinije i u mogucnosti je da uradi duze elemente kao npr.branike koji u kadu za hromiranje ne mogu da stanu.Mada mi je naglasio da izbegava delove koji su u jako losem stanju jer je potrebna dugotrajna priprema.
  Rekao je da ce licno da poseti nas forum i licno da objasni o cemu se radi.U svakom slucaju se unapred izvinjavam ako sam nesto pogresno preneo.

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: hromiranje farbanjem
« Reply #4 on: June 23, 2008, 23:28:58 PM »
1(jedan)kvadratni cm kosta 1 euro,

hmmm... ako branik ima 10cm x 100cm onda farbanje ovom farbom kosta 1000e   :blink::thinking:

ili, rozeta za far precnika cca 20cm, sirine 3cm ... cca 200e ?

nadam se da su ipak dinari u pitanju...

vwcar

  • Guest
Odg: hromiranje farbanjem
« Reply #5 on: June 24, 2008, 01:08:58 AM »
1(jedan)kvadratni cm kosta 1 euro,

hmmm... ako branik ima 10cm x 100cm onda farbanje ovom farbom kosta 1000e   :blink::thinking:

ili, rozeta za far precnika cca 20cm, sirine 3cm ... cca 200e ?

nadam se da su ipak dinari u pitanju...

Pozdrav,cene su orentacione i stvar su dogovora.A sto se tice felni smetnu sam sa uma da mini vozi 10 cola/ako se nevaram/ i cena alu felni bila bi 50 evra/naravno zavisi od stanja/ a celicnih /koje moras da vratis iz mrtvih/ 60 evra.Za rozetne,rucice podizaca,ili elemenata motora,cak i plasticnih po dogovoru.Vi meni sliku na e-mail a ja vama procenu.Moze?Probacu da svima izadjem u susret.I sigurno da branik nece kostati 1000 evra.To bi vec bila ludost.Ta cena ide za vece povrsine tipa ceo krov,haube,vrata itd.Ali da se ponovim,cena je stvar internog dogovora.
Od ovako necega

Do ovakve felne.Put je trnovit...

Ali se na kraju isplati...

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: hromiranje farbanjem
« Reply #6 on: June 24, 2008, 15:36:27 PM »
Hvala ti sto si odvojio vreme da nam malo pojasnis stvari.

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: hromiranje farbanjem
« Reply #7 on: June 24, 2008, 22:33:57 PM »
al se sija ko bebina guza, ludilo
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: hromiranje farbanjem
« Reply #8 on: June 25, 2008, 10:50:18 AM »
hvala sto si dosao i posvetio nam malo vremena  :good:

evo i par prakticnih pitanja...
na primer, ako bi se "hromirale" dve rozete, kao na slici (precnik oko 20cm) koliko bi kostalo?



drugo, koliko je postojana ta farba? da li se lako skida, moze li da se polira, da li rdja?

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: hromiranje farbanjem
« Reply #9 on: June 25, 2008, 13:20:56 PM »
neproverena informacija: firma DES na crvenom krstu, hromiranje 10e po dm2, do velicine branika.

Offline banex

  • Aktivan
  • Posts: 231
Odg: hromiranje farbanjem
« Reply #10 on: June 25, 2008, 15:05:08 PM »
MB servis Janic iz Sremske Kamenice radi hromiranje u tvrdom hromu i sprej hrom.
Sprej hrom je tehnologija uvezena iz USA i Kanade, a moguce je hromirati sve vrste cvrstih i elasticnih materijala. Takodje je moguce hromiranje u svim bojama(hrom-zlatna, hrom-plava, hrom-zelena...)

Pomenuti servis se ove godine predstavlja na sajmu automobila sa dva restaurirana Mercedesa, modelom W107 i W109, gde su svi hromirani delovi ponovo hromirani klasicnim elektrolitickim postupkom, a neki su uradjeni u hrom spreju.
Izlazu i motor 6 cilindara iz W126, koji je u vecem delu hromiran, kao i veci broj felni
Sremska Kamenica, ulica Nade Ljubojevic Tihe (na izlazu iz Kamenice prema Beocinu, pretposlednja ili poslednja ulica levo)
Tel: 021/ 464 - 505

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: hromiranje farbanjem
« Reply #11 on: June 25, 2008, 17:07:25 PM »
fala fala, jos jedna informacija vise
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: hromiranje farbanjem
« Reply #12 on: June 25, 2008, 21:21:59 PM »
Ta firma "Des" na krstu je u Kajmakcalanskoj ulici u mom komsiluku ne znam tacno broj ali u blizini crkve.Treba samo obratiti paznju oko cene jer mislim da uzimaju i nesto vise ako oni pripremaju deo.

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Hromiranje farbanjem
« Reply #13 on: February 07, 2009, 23:56:56 PM »

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: hromiranje farbanjem
« Reply #14 on: February 08, 2009, 02:07:15 AM »
teme spojene