Author Topic: Bor-Krusevac 1000-arka  (Read 3284 times)

Ivica037

  • Guest
Bor-Krusevac 1000-arka
« on: September 28, 2012, 11:45:47 AM »








I iiiiiideeemoooo.... :good:

Pre par meseci zapazio miniku u oglasima, proradila decacka zelja, okrenuo broj i pazario na nevidjeno. ( par slika i jedan kraci razgovor bili su dovoljni).
Za one koji su pratili, ovaj mini je imao LO table a predzadnja stanica mu je bio Belosevac kod Valjeva.
Krenuo sam "laksim" putem da dodjem do registracije. Agencija u KS-u, prilicno opicena ( mislim pozitivno) zena kojoj post express zna i maticni broj, koliko ih je puta angazovala. Papiri, potvrde, ovlascenja, saobracajna, tehnicki kao i sva druga "srpska" papirologija, u narodu poznata kao FT1P - fali ti jedan papir, leteli su od grada do grada i punili budzet Republike Srbije.

Da imam sedu kosu, rekao bih da je od toga, ali ovako, mislim da su simptomi negde unutra.  :hid_crazy:

Doslo je i vreme da se ide "u Pecku, za Valjevo"...

Cale i ja nasom "crvenom furijom" - Golf 2 krstarimo ibarskom. E da, puce nam guma u Cacku pa smo se hladili kiselom vodom kod nekog automehanicara, bas je bilo vrelo... Stizemo pred mrak u Belosevac, kanta benzina u Miniku, brzi pregled i upoznavanje domacina sa osnovnim karakteristikama naseg novog vozila. Od uzbudjenja ja nisam ni video da su gume trule i da imaju neke rezance od stajanja po sebi ( Cale jeste i iako bivsi komunista, pomolio se Bogu da stignemo zivi i zdravi - to mi je kasnije rekao)  :laughing:

"Dva vozaca-malo jaca" krecu ibarskom, Crvena furija krci put svom malom bratu (al kad bolje razmislim mladji brat je bas dosta stariji) sa glavnim ciljem da obogati Telekom za jos neki impuls ukoliko vidi "plave andjele".

Nije ih bilo sve do Gornjeg Milanovca. Moralo se kroz grad jer su "radili" ibarsku. Samo osmeh pandura i pozdrav za srecan put. Odusevio sam se.
Deca po gradu se na zujanje minike okrecu i ne kriju zadovoljstvo, a ja ponosan  :ded:

Okurazio se ja i preteknem furiju. Ide kao ludo. 80,90, 100 opa Djuuurdjooo !!!! Nisam smeo vise.

U neko doba javlja se Cale sa pitanjem, lepo to ide, al sto ne dajes migavce na kruznom toku?
Jojojojo, pa to ne radi. :thinking:

Tek posle sam saznao da sam pri ulasku zakacio prekidac za sva 4 a on kako je dobar bio napravio spoj pa nista drugo nije radilo.

Sta cu, minika napred, furija joj cuva ledja, ne rade stopke, a ni migavci, ali kad onaj iza tebe zna, onda i to nije neki problem  :pivo:

Al' da ne bude bas sve idealno, razbise nam ludu kolonu. Ubacise se neki brzi momci izmedju nas. Gas do daske, nema vracanja. Minika bruji, zao mi, al' ako sada ne izdrzi, nece nikad !

Vratismo se u kolonu,bi mi lakse.Tabla Krusevca, kuci smo. Jos jednom na benzinsku pumpu, izmoreni kupujemo pivo da nazdravimo. Srbi, sta ces.  :pivo:

Parkirao sam je u dvoriste i jos jednom pogledao. Joj sto volim miniku.  :uraa:


Jutrom me je docekala ispumpana zadnja leva, izdrzala put, nije htela da me izda.

Otad krece projekat Mini, koji i dalje traje. Farba se, cisti, smirgla, prati se forum u nadi da ce "iskociti Stopke" .

Evo malo slika, pre i posle, a za ostalo tu smo.

Dobro ja Vama dosao, a vi ukoliko vas put nanese bilo u Bor ili Krusevac, obavezno se javite, da popijemo casicu razgovora!

Uzdravlje ! ! !








« Last Edit: September 28, 2012, 11:54:15 AM by Ivica037 »

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Bor-Krusevac 1000-arka
« Reply #1 on: September 28, 2012, 16:06:23 PM »
Svaka cast Ivice  :good: :good: :good:
ako ti trebaju stopke (mislim da sam dobro shvatio) imam par pa se javi!!!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk