Author Topic: Gde je moj Srebrni Myfair iz 1991?  (Read 4828 times)

Offline Tata Steva

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 15
Gde je moj Srebrni Myfair iz 1991?
« on: July 19, 2012, 00:32:43 AM »
Kao sto I naslov kaze: voleo bih da lociram moj bivsi Mini 1000 Myfair, srebrni...
malo istorije:
Kupio sam ga u Minhenu 1989 godine na "invalidsku dozvolu" za uvoz moje majke. Zajedno sa mojom dragom sam ga doterao u Bgd. vozio sam ga par godina do pred odlazak u Kanadu 1992...
Prodao sam ga jednom momku is Novog Sada koji je bio lud za tim autom kao i ja. on je posle par godina dolazio kod moje mame zbog obnove papira dok ona nije umrla. Tad mu se gubi trag.
Minika je bio u besprekornom stanju. Ja sam ga pazario sa nekih 30 hiljada predjenih. izgledao je spolja i iznutra kao nov. Dok je bio kod mene, nikad nije zasao iz dvorista bez dva sloja voska...
bilo bi mi drago da znam da li je u zivotu jos uvek i da li se vozi. jos bolje ako je u Srbiji...
sliku mozete videti u mojem prvom predatavljanju.
Postivanje,
Steva
Svakog Dana, u svakom pogledu... Napredujem...

gemini

  • Guest
Odg: Gde je moj Srebrni Myfair iz 1991?
« Reply #1 on: July 20, 2012, 02:09:16 AM »
Evo da odgovorim u vezi srebrnog Mayfair - a , momak iz Novog Sada se zove Nemanja, jako je voleo minija i navozao se s njim posteno, dolazio u Beograd kod Vlade i mene ( u to vreme smo se zajedno bavili minijima - na Bezanijskoj kosi )  na odrzavanje,
kasnije ga prodao momku u Beogradu - kod koga je i danas, vreme je cinilo svoje pa je uradjena restauracija minija, limarija ,
generalna i sve redom, jos uvek je kod istog vlasnika  ,

Offline Tata Steva

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 15
Odg: Gde je moj Srebrni Myfair iz 1991?
« Reply #2 on: July 31, 2012, 00:09:16 AM »
Hvala na informaciji!
A sad svakako sledece pitanje: jel' moze sadasnji vlasnik da mi posalje neke fotke od Mog ex Minija? ILi barem da me uputite na forumu gde ima slika od istog?
Hvala unapred!
Steva
Moja adresa Za svaki slucaj: sandokanATrogers.com

Pozdrav!
Svakog Dana, u svakom pogledu... Napredujem...

gemini

  • Guest
Odg: Gde je moj Srebrni Myfair iz 1991?
« Reply #3 on: July 31, 2012, 11:27:35 AM »
Negde na forumu postoje slike tog minija, sadasnji vlasnik nije clan foruma - rekao da ce se prikljuciti,
ja imam u formi fotografije slike o toku restauracije, trebalo bi ih naravno skenirati i postaviti,
hronicno sam u guzvi pa ne mogu da obecam kada ce to biti, ali potrudicu se,

Pozdrav

Divac

  • Guest
Odg: Gde je moj Srebrni Myfair iz 1991?
« Reply #4 on: July 31, 2012, 17:00:19 PM »
Učestvovao je na prvoj Balkanskoj Minijadi na Avali:





Ovo su skorije slike, posle preregistracije:




Offline Tata Steva

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 15
Odg: Gde je moj Srebrni Myfair iz 1991?
« Reply #5 on: July 31, 2012, 17:11:28 PM »
Hvala na slikama...
Video Sam ovog srebrnog, ranitidine na forumu. Licio je na moj MyFair, Ali mi nije jasno gde su bojeni branici, maska, trim i sl.? MyFair je bio "special edition" Mini, originalno stanje mozete videti na slici koju sam prilozio u mom prvom predstavljanju... Isto, ako je uradjena restauracija (i kada), sta se desava sa zadnjim levim krilom/coskom ispod stopaljke? Izgleda kao trulez, bar na slici...
U svakom slucaju, ako je to moj nekadasnji Mini, drago mi je da je jos uvek u zivotu, na drumu a pogotovo nazad u Bgd...
Zahvaljujem se ponovo ma svim informacijama i spremam se da vam se prikljucim sledeceg leta na Minijadi...
Jel' treba nekom suvozac? :lol:

 :hid_crazy: Steva
Svakog Dana, u svakom pogledu... Napredujem...

Divac

  • Guest
Odg: Gde je moj Srebrni Myfair iz 1991?
« Reply #6 on: July 31, 2012, 17:20:04 PM »
U jednom malom češanju, stradao je levi štop i malo lima oko njega.



Treba ga vratiti u originalno stanje :pivo:

gemini

  • Guest
Odg: Gde je moj Srebrni Myfair iz 1991?
« Reply #7 on: August 01, 2012, 10:45:39 AM »
Ako je neko za postovanje originalnosti  -  onda sam to ja,
medjutim mini je doziveo havariju , udarac od pozadi i bacen na auto ispred , maska i branici nisu se mogli spasavati, a novi vlasnik je bio za to da se malo osvezi hromiranim detaljima,

Offline Tata Steva

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 15
Odg: Gde je moj Srebrni Myfair iz 1991?
« Reply #8 on: August 01, 2012, 19:26:50 PM »
Onda je sve jasnije... Mada po mom ukusu, hrom ne ide na ovog Minija u ovoj boji... Ali, sve je pitanje licnog ukusa...








Ziveli!
Svakog Dana, u svakom pogledu... Napredujem...