Author Topic: Šta vam piše u saobraćajnoj?  (Read 23321 times)

mister x

  • Guest
Odg: Šta vam piše u saobraćajnoj?
« Reply #30 on: November 18, 2009, 10:08:18 AM »
austin moris mini 1000 sdl
godina 1979
27 kw

Offline marko73

  • Aktivan
  • Posts: 57
Odg: Šta vam piše u saobraćajnoj?
« Reply #31 on: February 12, 2014, 17:14:12 PM »
Pozdrav ljudi danas pogledao nesto u kp ugovoru i saobracajnoj je broj sasije u redu ali medjutim na sasiji pise 1 a u saobracajnoj je neka glupaca napisala i. Tako da ne znam sad da li da idem da menjam saobracajnu i da se majem oko papira. Ne znam da li ce ovo da pravi problem ako neko zna nek javi!  :fgh:

Divac

  • Guest
Odg: Šta vam piše u saobraćajnoj?
« Reply #32 on: February 12, 2014, 17:54:39 PM »
Jeli napisala SI?

Evo primera sa SPECIAL-a 1100.

1. X - prefiks oznacen od samog proizvodjaca kao nevazan ("Non significant")
2. C - motor 1.098 ccm
3. 2S - tip karoserije ("2 door Saloon")
4. 1 - 1 serija minija (za razlikovanje od "Clubman" serije)
5. N - specifikacija opreme "Special de Luxe" (znacenje za sva trzista osim severnoamerickog)
6. ------- - redni broj vozila u toj modelnoj seriji (za vozila namenjena eksportu, pocev od 1012011 kao startnog za
modelnu 1974. godinu)
7. B - za internu upotrebu ("BMC internal reference only"), oznaka proizvodnog pogona


Mislim da ti niko neće praviti problem.
« Last Edit: February 12, 2014, 21:56:22 PM by Divac »

Offline marko73

  • Aktivan
  • Posts: 57
Odg: Šta vam piše u saobraćajnoj?
« Reply #33 on: February 12, 2014, 18:02:10 PM »
Pozdrav Divac hvala na odgovoru na sasiji automobila pise XA2S1276323A a u saobracajnoj XA2SI276323A

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Šta vam piše u saobraćajnoj?
« Reply #34 on: February 12, 2014, 20:29:24 PM »
Desava se.I meni su za jedan auto koji sam vozio deset godina u poslednjoj papirnoj saobracajnoj pogresili jednu cifru u broju sasije.Tek sam primetio pre mesec dana a auto sam odjavio jos 2010 ili 2011.U supu su mi rekli da oni ne mogu nista da prepravljaju u saobracajnoj vec kada resim ponovo da registrujem auto na tehnickom ce uneti zapazanje a oni ce to ispraviti
Vec sam imao jedan slican slucaj pre dve tri godine sa drugim autom i zaista je bilo tako

Offline marko73

  • Aktivan
  • Posts: 57
Odg: Šta vam piše u saobraćajnoj?
« Reply #35 on: February 12, 2014, 20:54:33 PM »
A u ugovoru sta je pisalo? Mislim na kp ugovor

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Šta vam piše u saobraćajnoj?
« Reply #36 on: February 12, 2014, 22:33:48 PM »
Podaci iz saobracajne,drugacije i ne moze

Offline marko73

  • Aktivan
  • Posts: 57
Odg: Šta vam piše u saobraćajnoj?
« Reply #37 on: February 13, 2014, 14:39:26 PM »
Bio kod prijatelja u SUP-U i rekao mi je da moram da odem gde je kupljen auto i tamo u njihovom SUP-U da proverim da li se slaze sa prethodnom dokumentacijom ako se ne slaze mogu da mi oduzmu auto....

Offline jovanovski

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 417
  • Nemirni i Čudni
Odg: Šta vam piše u saobraćajnoj?
« Reply #38 on: February 13, 2014, 15:22:15 PM »
Ajd sad ovako da te smirim.
Na mom autu je bila greska 2008 i do danas nije nigde ispravljena. Registruj ga, pa onda pokreni postupak promene ako hoces.

Offline marko73

  • Aktivan
  • Posts: 57
Odg: Šta vam piše u saobraćajnoj?
« Reply #39 on: February 13, 2014, 15:54:43 PM »
Dugo sam cuvao novac da bih restaurirao kako treba uradicu sve full mislim na limariju unutrasnjost motr znaci sve i nrcu da rizikujem da mi zbog glupe greske oduzmu automobil

Marko90

  • Guest
Odg: Šta vam piše u saobraćajnoj?
« Reply #40 on: February 14, 2014, 23:46:35 PM »
Dugo sam cuvao novac da bih restaurirao kako treba uradicu sve full mislim na limariju unutrasnjost motr znaci sve i nrcu da rizikujem da mi zbog glupe greske oduzmu automobil

 :lol: Druze za ovaj poduhvat bas bas treba dosta novca ako oces da se uradi kako valja  :good: Nisi ni svestan koliko

Offline marko73

  • Aktivan
  • Posts: 57
Odg: Šta vam piše u saobraćajnoj?
« Reply #41 on: February 15, 2014, 19:35:43 PM »
Planiram tamno zelenu metalik i unutrasnjost i spoljasnjost a unutrasnjost sedista braon/bez koza i instrument tabla drvena sa puno satova medjutim to jos uvek nije mogudje zbog limarskih poslova tek tamo za mesec dva :D

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Šta vam piše u saobraćajnoj?
« Reply #42 on: May 19, 2015, 13:30:33 PM »
Nastavlja se dodavanje novih propisa i zakona koji iz godine u godinu cine sve komplikovaniju legalnu registraciju i prenos automobila uopste a posebno kada su u pitanju stari auti zbog svojih specificnosti
Umesto da se motor tretira kao rezervni deo i da se izbaci iz saobracajne kod nas se ove godine otislo u drugu krajnost
Znaci vise nije moguce bez problema a nekada uopste i nije moguce ubaciti motore razlicitih karakteristika istog proizvodjaca iz auta u auto
Ako na primer kupite motor Austina 1300,uradite ugovor i time ga prenesete na sebe veoma ce tesko biti a mozda i nemoguce da ga ubacite u na primer karoseriju auta Mini 1000 ili 850 nebitno
Potrebne su saglasnosti proizvodjaca da je takva kombinacija moguca a u slucaju negativnog odgovora sledeca instanca je atest
Eto ako ste bili fer i revnosni prema drzavi pa ste hipoteticki 2010 uradili prenos i platili porez za Mini,i odradili ugovor za motor iz nekog Austina 1300 kada sredite auto i dodjete na registraciju prvo vam uskracuju pravo da sa takvim agencijskim ugovorima uopste registrujete auto plus komplikacija oko motora iz drugog auta
A ako ste bili lenji 5 godina i uz to rizikovali da vlasnik umre pa ove godine odradili prenos i precukali broj motora onda je sve ok :fgh: