Author Topic: an-an-an-an-an-an...  (Read 11444 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
an-an-an-an-an-an...
« on: May 13, 2008, 12:12:05 PM »
pri ubrzavanju (pogotovo iz mesta, na uzbrdici i sl) sitno cima, isprekidano vuce... (vidi onomatopeju iz naslova)

lamela, korpa...?

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: an-an-an-an-an-an...
« Reply #1 on: May 13, 2008, 16:06:50 PM »
isto tako je i igoru bilo, stim sto njemu pumpa za benzin nije valjala... samo na uzbrdicama dok je na ravnom bilo sve ok...

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: an-an-an-an-an-an...
« Reply #2 on: June 25, 2008, 17:01:49 PM »
tacno znam sta pricas, dok ne sastavi kao sitna cimanja , neprimetna, naznam sta je ,to mi se i sad desava mislim da nije pumpa, jebi ga nemam pojma sta je
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: an-an-an-an-an-an...
« Reply #3 on: June 25, 2008, 20:34:28 PM »
tacno znam sta pricas, dok ne sastavi kao sitna cimanja , neprimetna, naznam sta je ,to mi se i sad desava mislim da nije pumpa, jebi ga nemam pojma sta je

eeee to, bravo!

pazi, sad kad je toplo (pogotovo kad je vrelina) toga prakticno nema. mini obozava vrucinu, ide ko lud... nekih 15 min dok ne pocne da se pregreva  :blush:

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: an-an-an-an-an-an...
« Reply #4 on: June 26, 2008, 19:30:12 PM »
Provjerite ulje u fergazeru a moguce da je sami fergazer vec potrosen...klip od fergazera se sa vremenom potrosi...na oko nevidljivo ali dosta da mu remeti konstantni i pravilni vakum...prilikom toga dolazi do cukanja ili stucanja pri ubrzavanju ili na uzbrdicama kao sto ste opisali...

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: an-an-an-an-an-an...
« Reply #5 on: June 27, 2008, 01:15:56 AM »
Provjerite ulje u fergazeru a moguce da je sami fergazer vec potrosen...klip od fergazera se sa vremenom potrosi...na oko nevidljivo ali dosta da mu remeti konstantni i pravilni vakum...prilikom toga dolazi do cukanja ili stucanja pri ubrzavanju ili na uzbrdicama kao sto ste opisali...

e to se zove strucnost..   :good:

negoooo.... what the fuck is fergazer?   :blink:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: an-an-an-an-an-an...
« Reply #6 on: June 27, 2008, 01:54:48 AM »
karburator=fergazer

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: an-an-an-an-an-an...
« Reply #7 on: June 27, 2008, 02:11:14 AM »
aaaa Bane, vidiš kako znaš hrvatski :)

pa jeste... ja i imam problema sa karburatorom... visok ler gas koji kad se spusti onda se motor gasi. Reče Raša da zna šta je, ali nikako da nađem "vremena" da mu dam.

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: an-an-an-an-an-an...
« Reply #8 on: June 27, 2008, 11:07:44 AM »
aaaa Bane, vidiš kako znaš hrvatski :)

Fergazer uopce nije Hrvatski...to je Njemacki  :P:

Hrvatski je RASPLINJAĆ  :bljak:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: an-an-an-an-an-an...
« Reply #9 on: June 27, 2008, 15:20:31 PM »
 :thinking:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: an-an-an-an-an-an...
« Reply #10 on: August 14, 2008, 11:24:17 AM »
dali si sredio problem?

prvo pravilo.... proveri ulje u fergazeru- karburatoru- razplinjač ili uplinjaču na slovenskom  :mdaa:
onda pogledaj u kakvom stanju ti je karburator. dali ima lufta na semerinzima na osovini od leptira.... jer kada vuče falš vazduh nikada nemožeš dobiti pravi omjer smese itd....

moguče je i pumpa. odšarafiš ju sa dva šarafa, pokušaj sa drugom. mislim, da je tu samo problem sa benzinom. mada i elektrika ume da zeza. jednom mi radila problem i bombina- cinšpulna- neznam kako vi tome kažete.....

lamela- korpa mislim da nije, jer tada bi ti kuplung klizio.

daj snimi to cimanjem na video način fotoaparatom i prilepi link na forum.

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: an-an-an-an-an-an...
« Reply #11 on: August 14, 2008, 11:50:30 AM »
nije... bas je izrazeno da se to javlja kad god malo zahladi...
ako, npr prenoci a bilo je zahladjenje..

dacu Rasi da mi sredi karburator, pa cemo da vidimo.

ne znam kako bih snimio to cimanje, nije bas drasticno.

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: an-an-an-an-an-an...
« Reply #12 on: August 14, 2008, 12:02:34 PM »
u svakom slučaju isplati se ti kupiti komplet set za reparaturu karburatora. ionako ga je dobro reparitati kada semerinzi postanu tvrdi, itd.

koje ulje sipaš u karburator? dali si probao sa originalnim SU uljem?

proveri sve parametre motora od paljenja napred, razmak platine, ventile itd..... mada mini nije baš jako jako osetljiv ali kada se ga fino našteluje radi kao satič.

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: an-an-an-an-an-an...
« Reply #13 on: August 14, 2008, 12:38:22 PM »
u svakom slučaju isplati se ti kupiti komplet set za reparaturu karburatora. ionako ga je dobro reparitati kada semerinzi postanu tvrdi, itd.

koje ulje sipaš u karburator? dali si probao sa originalnim SU uljem?

proveri sve parametre motora od paljenja napred, razmak platine, ventile itd..... mada mini nije baš jako jako osetljiv ali kada se ga fino našteluje radi kao satič.


eh, Gregor, da nam je ovde vise takvih i da mozemo da kupujemo SU ulje i setove za reparaturu :)

za mene je karburator potpuna misterija, a u Beogradu nijedan karburator-majstor nece da uzme uljani, a ako ga uzme upropastice ga. Sva trojca minimajstora, naravno, umeju/"umeju" da ih rade, a tu vazi ista dilema kao i za sve ostalo sto rade - ko budzi, ko dere, ko ume ko ne ume...

u karburator sipam isto ulje koje sipam i u motor (bergoline svx)

kao sto ces videti, kod srbijanskih minijevaca akcenat najcesce nije na besprekornom radu svih delova auta, nego samo da ga odrzavamo u zivotu.
skoro da nema primeraka u besprekornom stanju. miniji ovde uglavnom spadaju u dve kategorije:
a) voze se, ali se raspadaju ili ima puno da se radi - kao na primer moj (letva volana, kraj spone, trulez, udaran, pregreva se, gubi vodu, trosi ulje...)
b) na vecnoj restauriaciji, vlasnici ih rade godinama, ili ih urade pa ponovo rade


Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: an-an-an-an-an-an...
« Reply #14 on: August 14, 2008, 22:23:12 PM »
Ta ti je dobra.Odlicno si naveo kategorizaciju .Cak mi se cini da kako vreme odmice,pocinjem da se prepoznajem u ovoj drugoj grupi.