Author Topic: drastično bolje kočenje kad padne kiša  (Read 15309 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: drastično bolje kočenje kad padne kiša
« Reply #15 on: August 14, 2008, 12:16:42 PM »
ma menjano je sve i svasta... Goran ga je dohvatio pre godinu-dve  i promenio creva, cevke, glavni kocioni, ulje itd.. pre par meseci je bio kod Rase na stelovanju, zamenjen je tad i jedan cilindar...

da, zamenicu ulje, kupicu neko dobro, skupo...

niko meni ne veruje... ja kazem da je moj mini meteopata..  kad padne kisa koci ko lud (prvih par puta), kad prodjem kroz baru olabavi se menjac potpuno, kad zaladi on cima itd...

hvala ljudi na pomoci. Znam ja da bi najbolje bilo da stavim skroz noc kocioni sistem, i diskove i dvokruzni i ovo i ono. nazalost nema se za sve.
mislio sam da ce neko prepoznati neki banalni problem...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: drastično bolje kočenje kad padne kiša
« Reply #16 on: August 14, 2008, 12:43:50 PM »
dali se ti to pojavljuje nakon promjene pakni?
kvalitet pakni je veoma važan. za standard minije naručujem samo još original loockhead- lucas pakne. ne pušim više nikakve kopije kod kojih nikada neznaš kakve su. jedanput dobre, drugi put užas. a pogotovo u poslednje vreme cene između original kočnice ili kopije su minimalne.

ulje: uobičajno dot4 če biti sasvim dovoljno. ali ako si ga menjao prošle godine, onda ga ostavi.... osim ako nije bilo menjano u celom sistemu, nego samo doliveno. izpusti ga malo, pa češ videti boju i dali ima smeča u njemu.

Offline banex

  • Aktivan
  • Posts: 231
Odg: drastično bolje kočenje kad padne kiša
« Reply #17 on: August 14, 2008, 14:11:49 PM »
ivane nemoj da se zezash,
imao sam bubu koja se isto tako ponasala, kisa-koci ko luda, sunce -slabije koci,
da bi mi na kraju pored novih cilindara, creva, dobosa,
pukla bakarna cev i zakucao sam se u auto ispred by the way pandurski kec :lol:,
verovatno ti je nesto ozbiljno idi to proveri kod vise majstora,
a ja da sam na tvom mestu poceo bih od gorana, jer ti je on to radio

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: drastično bolje kočenje kad padne kiša
« Reply #18 on: August 14, 2008, 14:32:59 PM »
e jbg banex, kako da sprecim pucanje bakarne cevi? i kakve to ima veze sa kisom?

jedino ako je porozna, pa ulazi voda... a onda bi valjda i curelo ulje napolje...

i kakvo je bilo kocenje na bubi posle zamene bakarne cevi?

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: drastično bolje kočenje kad padne kiša
« Reply #19 on: August 14, 2008, 14:41:09 PM »
koliko znam napisao si da imaš nove cevi?
najbolje ti je uzeti u ruke haynes manual (vidjeo sam link na vašem sajtu) i ideš redom..... obrati pažnju ako su svi cilindri jednakog omjera. inače če ti vuči auto u jednu stranu..... proveri sve, od federa dalje. proveri koji ti je "fi" na dobošima, koliko su iztrošeni, dali su jaje oblika, ....
treba iči školskim redosledom..... od provere ulja, vazduha u sistemu, stanje cilindra- gumica, pakni- pokušaj originalnima..., itd. sigurno postoji rešenje, samo uzmi si jedan dan, pa proveri svaku sitnicu.
ako netrebaš da pumpaš pedal za kočnicu, ako auto ne vuče u stranu kada kočiš, itd. onda mislim, da bi mogao biti problema samo sa paknama. složio sam ni ja neznam koliko kočnica ali taj problem nikada nisam imao. zapravo miniju su kočnice jednostavne i redovitim održavanjem ne rade problema..... i dosta dobro koče..... ali nikada dovoljno ako si naviko na novije aute.


Offline banex

  • Aktivan
  • Posts: 231
Odg: drastično bolje kočenje kad padne kiša
« Reply #20 on: August 14, 2008, 14:58:07 PM »
posle zamene samo te jedne cevi od napred do nazad kocenje je bilo odlicno kao kod bilo kog auta,
zato ti kazem ako je negde cev porozna (sto je kod tebe verovatno slucaj) auto se bas tako ponasa
kisa-koci, sunce-ne koci

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: drastično bolje kočenje kad padne kiša
« Reply #21 on: August 14, 2008, 15:11:15 PM »
aha.  :thinking:

dobro, sad se vec pojavljuje neki smisao  :blush:

onda da se dobro pogledaju sve bakarne cevi (neke je Goran menjao, ne znam da li sve) i da se zameni ulje. pa onda cekam da vidim kako ce da se ponasa :)

hvala ljudi!

Offline banex

  • Aktivan
  • Posts: 231
Odg: drastično bolje kočenje kad padne kiša
« Reply #22 on: August 14, 2008, 15:18:08 PM »
kad menjash ulje za kocnice pripazi na to sta je bilo sipano(dot 3 ili dot 4 ili ko zna), postoji neka kombinacija tipa pomesas dot 3 i dot ne znam koji i nastane neka zelatinasta masa u sistemu, sto naravno nikako nije dobro!
aj pozdrav!