Author Topic: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.  (Read 47714 times)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #75 on: November 23, 2011, 22:18:22 PM »
pa jedino ti ostaje da nisi lepo stegao onaj sraf na zamajcu koji ga steze za radilicu...ja ne znam sta dugo  moze da bude....

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #76 on: November 23, 2011, 22:26:00 PM »
hmmmm, neznam šta bi rekao. nisam imao još takav problem.
obično je suprotno..... to znači da je kuplung stisnut i zalepi se lamela.... ali tvoj primer je potpuno suprotan.
iskreno rečeno nemam dobar osečaj. pokušaj mislima iči kroz ceo rad i popričati još sa kim koji ima iskustva sa mini kuplungom da vidiš ako si zaboravio na koji detalj. u tom slučaju bolje još jednom pregledati kuplung nego se voziti.

a možda nije ništa alarmantno.... u tom slučaju zaboravi na moj post.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #77 on: November 23, 2011, 22:42:24 PM »
Do sada sam dva puta sklapao lamelu-zamajac i korpu i sve je bilo ok.Sve sam to odradio i danas.Cak sam zamajac stegao na propisanu meru moment kljucem,sto ranije nisam.Jedina razlika je ta sto sam prosla dva puta imao u funkciji hidrauliku kvacila pa i da se desilo nesto slicno ne bih stigao da zapazim jer sam uvek nakon pakovanja isao da stegnem papucu da vidim kako odvaja.Sada to nisam mogao jer nisam zakacio hidrauliku.Kada sam to rucno odradio sve je postalo normalno
P.S
Sad se setih,kada sam montirao poklopac-dekli onaj sraf sa kontra maticom za stelovanje zazora poluge kvacila mi je bio maksimalno odvijen,zaboravio sam da ga privijem pre srafljenja deklija,mozda ima veze :blush:
« Last Edit: November 23, 2011, 22:50:34 PM by nebkv »

aca grunf

  • Guest
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #78 on: November 23, 2011, 22:59:50 PM »
naravno,hoce da zaglavi pri zavrtanju srafova dekle

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #79 on: November 30, 2011, 21:04:13 PM »
Opet ja :)
Gledam danas nesto po ovim Minijima i Ostinima i primecujem da gotovo svaki ima sa leve strane u motorskom prostoru neki pravougaoni relej sa 4-5 izlaza za buksne.Kod zutog Minija imam i ceo splet kablova koji mi deluje fabricki,a na Ostinu koji vozim je to sve povezano na relej i pod naponom je ali nigde nije zakaceno.Gledao sam seme instalacija ali nisam primetio nista na tu foru
Kada ispitujem sa probnom lampicom jedna buksna ima stalnu struju,dok je druga aktivna samo sa kontaktom i tada ima neku pulsirajucu struju,u fazonu migavca
Jedino sto mi pada na pamet je da je to za halogene

aca grunf

  • Guest
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #80 on: November 30, 2011, 21:18:12 PM »
sa leve strane,ili ono drugo levo kad otvoris haubu i zaviris u motor-prostor  :laughing:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #81 on: November 30, 2011, 21:57:44 PM »
Trebao sam napisati sa suvozaceve strane u motorskom prostoru :

aca grunf

  • Guest
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #82 on: November 30, 2011, 22:26:13 PM »
moguce da je regler za dinamu kod ostina,jedino ako je naknadno ubacen altenator pa to nije u funkciji

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #83 on: December 01, 2011, 00:53:20 AM »
Na svim autima sa tim uredjajem su bile diname,reglere imaju svoje klasicne
Evo tog sistema skinutog sa Mini 1000

Slican je i na Ostinu,oblik automata,boje kablova itd
Kako su krajevi zamotani na Ostinu u klupko i bez funkcije tako su stajali i ovi na Miniju
Nacin motanja izolacione trake,boje kablova,gumene navlake preko stopica sve mi deluje kao deo,ili mozda dodatni deo fabricke instalacije.Opet mesto gde se ovi kablovi zavrsavaju negde oko sredine maske me navode da je sve ovo deo dodatne opreme vezane za halogenke
« Last Edit: December 01, 2011, 00:58:33 AM by nebkv »

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #84 on: December 01, 2011, 13:45:11 PM »
na mom miniju ja imam takve kablove i povezani su sa halogenkama
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline ninja

  • Aktivan
  • Posts: 18
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #85 on: December 07, 2011, 22:53:42 PM »
 :hi:
Pozdrav svima, na sledećem linku je prikaz seta gumica za gl.koč. cilindar od .75" prečnikom cilindra, gde se navodi da ovakav set je bio samo na mini cooperu 997 i GMC modelima.Ovde mi je interesantna plastika sa povratnom bakarnom membranom i šuplja radna gumica.
Moje pitanje je ; dali ta šuplja radna gumica pripada samo uz plastični dodatak na širem delu opruge (što je meni logično) jer u mom cilindru ima dve rupe na stublini dok na ostalim od .70" koje imam ima samo jedna rupa i radna gumica punog preseka i bez plastičnog dodatka sa membranom.
Ovo pitam zbog remontovanja cilindara pa da znam sigurno de šta ide jer sam na 4. polovna cilindra primetio razne kombinacije?

http://minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=32955
« Last Edit: December 07, 2011, 23:11:16 PM by ninja »

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #86 on: December 08, 2011, 17:45:48 PM »
koliko ja znam..taj beli plasticni deo se nalazi u svim kocionim cilindrima i razlika izmedju kvacionog i kocionog je u tom belom plasticnom delu,e sada ja sam imao jedan cilindar koji je imao takve prstenaste gumice,tjjedna ti je glavna a druga sprecava curenje ulja i u slucaju da ova prva propadne sa njom barem mozes uz drukanje nekako da ukocis....to je koliko ja znam,sada neko me mozda i ispravi ko zna vise...ja sam taj cilindar zamenio i sada imam klasican sa jednom "U" gumicom i jednom prstenastom....i prasinarkom naravno...

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #87 on: December 09, 2012, 22:23:00 PM »
Raspremao sam i slagao delove Minija i uz put pravio klasifikaciju.U gomili paknova za Mini nadjoh i ova tri pa me zanima da li su i ovo mozda od Minija ili neki bez veze?

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #88 on: December 09, 2012, 22:29:35 PM »
ne liče mi na minijeve.
nikada takve nisam video.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #89 on: December 09, 2012, 23:11:19 PM »
Hvala na odgovoru,bar da znam da ih ne cuvam.Inace su firme "Bendix"