Author Topic: spremne nove registarske tablice  (Read 12063 times)

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #15 on: October 01, 2011, 10:55:34 AM »
Tako je,ali ja sam siguran da nigde u tom novom propisu,zakonu ili sta vec ne pise da to pravilo vazi retroaktivno za ugovore sacinjene pre 1.1.2011
Na zalost mislim da tamo ne pise ni da pravilo vazi pa otuda slobodno tumacenje od saltera do saltera
Zato sam i poslao dopis MUP-u pa da vidim sta ce da odgovore(ako odgovore)
Sa pravne tacke gledista ubedjen sam da tu ima mesta za naplatu troskova prenosa sa kamatom sudskim putem za one ljude koji su naknadno,po drugi put placali drzavi porez :stekaj:

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #16 on: October 01, 2011, 12:53:41 PM »
Tako je,ali ja sam siguran da nigde u tom novom propisu,zakonu ili sta vec ne pise da to pravilo vazi retroaktivno za ugovore sacinjene pre 1.1.2011
Na zalost mislim da tamo ne pise ni da pravilo vazi pa otuda slobodno tumacenje od saltera do saltera
Zato sam i poslao dopis MUP-u pa da vidim sta ce da odgovore(ako odgovore)
Sa pravne tacke gledista ubedjen sam da tu ima mesta za naplatu troskova prenosa sa kamatom sudskim putem za one ljude koji su naknadno,po drugi put placali drzavi porez :stekaj:

Ako sam dobro razumeo, platio si porez sa starim ugovorom,a prenos vlasništva u MUP-u si izvršio ove godine?

Mislim da je taj prvi ugovor pravosnažan ako je porez plaćen,a da je greška šalterskog službenika,jer se svaka registracija,prenos vlaništva i sva ostala pitanja rešavaju različito u zavisnosti od ŠALTERA DO ŠALTERA i policijske uprave..... (što je suludo,ako živite u istoj državi gde bi trebalo da je u svakoj policijskoj upravi isto!!!!)

Naplata tih troškova je jako mukotrpan i dugotrajan proces,jer retko ko da je od ove države išta naplatio....ako je vrednost poreza na prenos apsolutnih prava mala (što obično jeste za vozila starija od 14 i više godina), ne isplati se cimati po sudovima...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #17 on: October 01, 2011, 21:00:41 PM »
Samo nemojte logicki da razmisljate,manje cete se nervirati zbog birokrata... mene odavno nista ne cudi. Vidite ovaj slucaj. Bila je jedna carinska licitacija u Kragujevcu,zainteresujem se za jednu Hondu(motor),odem,vidim,ostavim jednom kolegi pare da licitira umesto mene jer nisam mogao da dodjem. Nije nikako moglo na moje ime,pa je licitirao na svoje. Izlicitirao je,pa smo napravili kupoprodajni ugovor izmedju njega i mene,platio sam celu registraciju,a onda su mi rekli da prva registracija mora na njegovo ime,pa tek onda mogu da ga prevedem(moze i istog dana,cim dobije tablicu moze da je vrati). U svim drzavnim institucijama su na vratima postavljeni naoruzani strazari,upravo da ne dozvole logici da udje... O povracaju sredstava ne treba ni razmisljati...  :fgh: E,da. ugovor iz agencije nikad nije ni bio pravosnazan dok se ne overi u sudu. Platis porez,odes u pisarnicu i tamo ti drmnu onaj ogromni pecat...
« Last Edit: October 01, 2011, 21:07:21 PM by miroslav_ružić »

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #18 on: October 01, 2011, 21:22:31 PM »
O povracaju sredstava ne treba ni razmisljati...  :fgh:

To i ja kažem...!!!!

E,da. ugovor iz agencije nikad nije ni bio pravosnazan dok se ne overi u sudu. Platis porez,odes u pisarnicu i tamo ti drmnu onaj ogromni pecat...

A što se tiče ugovora,bio je pravosnažan samo za overu potpisa kupca i prodavca,a posle toga naravno u poresku upravu plaćanje poreza na prenos apsolutnih prava....

Od ove godine to više ne važi,pa potpise kupca i prodavca moraš prvo overiti u sudu,pa tek onda u poresku upravu....pre su agencije mogle da overavaju potpise....

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #19 on: October 10, 2011, 23:25:21 PM »
u slovenije došao je novi zakon vezano za tablice.
nemože biti gluplji i ružniji...... jer tablice za oldtajmere če biti svetlo plave boje.... sa navodno žučkastim brojevima..... i naravno manje veličine od sadašnjih.
ponovo slovenije postaje crna ovca u svojim odlukama koja su na žalost totalni kretenizam.  :fgh:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #20 on: October 11, 2011, 16:06:56 PM »
Ih Gregore kad kod nas budemo diskutovali o takvim pitanjima bicemo na konju :)
Ovo sada kod nas je jos gore
Ljudi se nadaju nekom slobodnijem propisu koji bi regulisao pojedine oldtajmere koji su bez papira,ili su vlasnici davno umrli,a kod nas sada jos veca zbrka.Dodjes sa saobracajnom,i kupoprodajnim ugovorom pre 1.1.2011 na kom je pecat da si platio porez i postao vlasnik auta i problemi
Meni nije problem u novcu,sto neko rece sitno je to.Ali cimati sebe,i ljude sirom Srbije ponovo posle nekoliko godina da se pravi nov ugovor je nenormalno
O situaciji gde je bivsi vlasnik u medjuvremenu umro ne smem ni da razmisljam
Ovaj prijatelj koji je ponovo pravio ugovor za tu Bubu zivi i radi u Nemackoj vec 40 godina
Kaze da se tamo samo pojavis sa papirima na salteru i sve zavrsis na svoje ime.Nema ugovora.Kaze kako njih ne zanima da li si auto kupio,ili dobio na poklon,a ako si ga ukrao sa papirima onda si lud ako se tamo pojavis
Papire sa tehnickog nosis samo na uvid,a ne kao kod nas arhive zatrpane pa kad treba da traze dokumentaciju za kopiju saobracajne izvlace se kako nema arhive i slicno

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #21 on: October 11, 2011, 16:11:09 PM »
Ja iskreno mislim da to nije istina da moras da pravis ugovor ponovo. Ranije je bilo da samo ukoliko nisi u roku od dve godine nakon kupovine automobila uradio prenos onda moras da pravis novi ugovor. Ukoliko si platio prenos i ona zena na salteru unela to u kompjuter kako treba, ti nisi obavezan vise nista da radis i mozes slobodno da registrujes auto sa tim ugovorom.
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #22 on: October 11, 2011, 17:43:52 PM »
Tako su i odgovorili na sajtu AMSS,ali eto u praksi sve zavisi od grada do grada,tj.Mup-a.Ko da nisu u istoj drzavi.Ali tako je i po drugim pitanjima,i ne samo tamo,vec i u sudovima,opstinama
Decentralizacija ili dezorganizacija

r_dalibor

  • Guest
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #23 on: October 12, 2011, 09:16:55 AM »
Bilo mi je interesantno da pročitam i prepoznam vaše probleme.
 Kao presednik SSIV vršim pritisak na zvanične institucije da izvrše izmenu podzakonskih akata koji regulišu oblast Istorijskih Vozila. Nažalost potpuno ih to nezanima, sad su im samo izbori bitni.
 Namerno ili slučajni samnom je na jedrenju bio i profesor Vujanić sa saobračajnog fakulteta.  Imali smo vremena da pričamo na ovu temu. Najvažnije je da sam saznao ko je nadležan, jer su me šetali od ministarstva policije, ministarstva infrastrukture, pa do ministarstva ekonomije i natrag.
 Oni moraju, to im predstoji da izvrše izmene zakona o bezbednosti saobračaja i tu je bitno ministarstvo policije ipak. Imam obećanje da imamo podršku i pomoć profesora što je dosta bitno u ovoj akciji.
 Voleo bih da primenimo što više nemaćki pristup ovoj temi, ali to će biti teško sa njihovim vešticama u glavi.
 Gregor je pomenuo tablice. Najlepše su mi Italijanske, napred sasvim male, a pozadi po želji.
 Možda nećemo uraditi ništa ove godine, ali iduće, može doći do značajnih promena na bolje!
« Last Edit: October 13, 2011, 14:44:00 PM by Austin Cooper S »

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #24 on: October 12, 2011, 11:54:48 AM »
Dalibore
ako se svi zakoni uskladjuju na osnovu zakona iz evropske unije, zasto i zakon o istorijskim vozilima nemoze da se uskladi sa istim ili sa FIVA zakonom? :thinking:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #25 on: October 12, 2011, 18:04:17 PM »
Bilo mi je interesantno da pročitam i prepoznam vaše probleme.
 Kao presednik SSIV vršim pritisak na zvanične institucije da izvrše izmenu podzakonskih akata koji regulišu oblast Istorijskih Vozila. Nažalost potpuno ih to nezanima, sad su im samo izbori bitni.
 Namerno ili slučajni samnom je na jedrenju bio i profesor Vujanić sa saobračajnog fakulteta.  Imali smo vremena da pričamo na ovu temu. Najvažnije je da sam saznao ko je nadležan, jer su me šetali od ministarstva policije, ministarstva infrastrukture, pa do ministarstva ekonomije i natrag.
 Oni moraju, to im predstoji da izvrše izmene zakona o bezbednosti saobračaja i tu je bitno ministarstvo policije ipak. Imam obećanje da imamo podršku i pomoć profesora što je dosta bitno u ovoj akciji.
 Voleo bih da primenimo što više nemaćki pristup ovoj temi, ali to će biti teško sa njihovim vešticama u glavi.
 Gregor pone tablice. Najlepše su mi Italijanske, napred sasvim male, a pozadi po želji.
 Možda nećemo uraditi ništa ove godine, ali iduće, može doći do značajnih promena na bolje!


Da,da...te talijanske table su super.... Nadam se da će te Vi kao predsednik SSIV imati uticaja na izgled tablica za oldtimer-e !!!!

r_dalibor

  • Guest
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #26 on: October 13, 2011, 14:52:20 PM »
Dalibore
ako se svi zakoni uskladjuju na osnovu zakona iz evropske unije, zasto i zakon o istorijskim vozilima nemoze da se uskladi sa istim ili sa FIVA zakonom? :thinking:


 Može i mora, ali to ide sporo. Napravili smo veliki korak, jer imamo jak savez i jake klubove. Svi su za to da se to uradi, ali odgovor je: nemoj sad sačekaj te malo.
 Važno je da nas je FIVA prihvatila i da imamo dobro saradnju sa njima, da imamo naše aktivnosti,a ovo drugo će doći ... :pivo:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #27 on: November 19, 2011, 19:00:59 PM »
Do tog momenta ipak postoji slamka spasa za one koje su uradili ugovor i platili prenos pre 1.1.2011 a registruju auto nakon toga.U najgorem slucaju ako je bivsi vlasnik umro resenje je auto sa sebe prevesti na nekoga najblizeg,brata,zenu i slicno
Jednostavno u sudu je to pravno obavezujuci dokument iz kog se vidi ko je vlasnik auta i na osnovu njega se radi ovaj novi famozni ugovor