Author Topic: spremne nove registarske tablice  (Read 12062 times)

aca grunf

  • Guest

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #1 on: January 20, 2011, 16:04:16 PM »
Danas idem da podignem za Ostina ako sve bude ok  :hid_crazy:
Da upozorim ljude ovom prilikom da se od prvog januara propisuje neko pravilo po kom kupoprodajni ugovori moraju biti overeni u sudu ili opstini
Problem je sto je tumacenje jos uvek sareno,ima vise nedoumica
Vazi li retroaktivno za ugovore pre 2011?
Moze li i u sudu i u opstini?(s obzirom da u opstini ne pecatiraju orginale vec samo overavaju kopije)
Da li se to radi u mestu novog ili bivseg vlasnika?
Da li je opet potreban bivsi vlasnik?
I jos puno toga
Ovo poslednje bi bilo uzasno jer vecina nas radi ugovore,pa restauracije po vise meseci,godina.Sta ako covek umre za to vreme?Suludo,a porez drzavi placen
Ja cu kasnije opisati kako sam setan po celom gradu,a ugovor iz 2007.Jos hteli da me salju u mesto prodavca :thinking:

aca grunf

  • Guest
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #2 on: January 20, 2011, 18:38:58 PM »

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #3 on: January 20, 2011, 19:01:47 PM »
Da,mlate praznu slamu.Do 1998 smo imali petokraku na tablicama pa nista.Drzavna zajednica SCG nije stigla ni obelezja da promeni koliko je bila dugtrajna pa nista.Zastava SRJ na tablicama do 2011 a Srbija samostalna vec 5 godina pa nista.I ovo ce da bude nista i cak je mozda najmanja "greska" do sada gledajuci samo obelezije

Divac

  • Guest
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #4 on: January 20, 2011, 19:37:36 PM »
Ljudi moji sve i nekako, ali ne shvatam ko stavi Đ i W ili Q i Č zajedno. :fgh:


Offline jovanovski

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 417
  • Nemirni i Čudni
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #5 on: January 20, 2011, 19:52:23 PM »
NE - PIS - MEN - I. Sve pa i zakon su pisani 2000 te kako kažu. U to vreme oldtajmer je bio automobil stariji od 30 godina, a to je bio datum tad sračunat kao 31.12.1970!!!!!!! Naši automobili, a gotovo su svi posle ovog datuma po ovome nisu oldtajmeri :fgh: Ako se ovo uzme u obzir onda tablice nisu iznenadjujuće. Srbija!!!!!

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #6 on: January 20, 2011, 19:53:54 PM »
...evo prvo pa mushko... drugaru zalepili kaznu za parkiranje jer je ukucao BG xxx SD (a tablica je  ŠD) i javice mi sta je uradio jer nema slovo Š na mobilnom a regularno je platio parking...



hahahaha oooo Srbijo jadna li si....


edit: sta jos moze da bude problem... ove kamere kad budu slikale... ako imate CČ ili ĆČ i jos budu blago prljave tablice... cisto sumnjam da te kamere imaju 100000000000 mega piksela i da mogu toliko sitne detalje da uhvate (da li je Č ili Ć)

moze lako da vam stigne kazna na vrata iako niste ni krivi ni duzni a isto tako mozete vi nekog da izjebete a vama nista ne stigne...

koji kretenizam... strasno
« Last Edit: January 20, 2011, 19:58:59 PM by BaneBRE »

Divac

  • Guest
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #7 on: January 20, 2011, 19:59:34 PM »
...evo prvo pa mushko... drugaru zalepili kaznu za parkiranje jer je ukucao BG xxx SD (a tablica je  ŠD) i javice mi sta je uradio jer nema slovo Š na mobilnom a regularno je platio parking...



hahahaha oooo Srbijo jadna li si....

Ja sam danas platio parking za moj službeni auto. Ukucao sam BG046ĆK a dobio sam poruku da sam kupio kartu za BG046CK.

Prošlo je bez problema.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #8 on: January 20, 2011, 19:59:59 PM »
A na saobracajnu se ceka mesec dana.Do tada daju potvrdu sa kojom se ne moze u inostranstvo :fgh:
Doduse moze zahtev da se podnese mesec dana unapred,ali je to dzaba onima kojima je registracija istekla posle nove godine jer bi da su to pokrenuli u decembru tada udarili pecat i produzili vec postojece

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #9 on: January 21, 2011, 00:10:14 AM »
Quote
...evo prvo pa mushko... drugaru zalepili kaznu za parkiranje jer je ukucao BG xxx SD (a tablica je  ŠD) i javice mi sta je uradio jer nema slovo Š na mobilnom a regularno je platio parking...

za ovo je jos uvek cimanje jer ako dobije kaznu onda mora da ode do parking servisa u starine novaka -sluzba za reklamacije-
 i da pokaze poruku sa mobilnog telefona i onda ce mu stornirati kaznu  :)
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

aca grunf

  • Guest
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #10 on: January 22, 2011, 05:58:26 AM »
http://auto-tehnika.co.rs/start/registracija_cenovnik.html
nadam se da ce biti dovoljno tacan u proceni registracije nasih malisana  :vozimo:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #11 on: September 30, 2011, 21:32:43 PM »
Danas idem da podignem za Ostina ako sve bude ok  :hid_crazy:
Da upozorim ljude ovom prilikom da se od prvog januara propisuje neko pravilo po kom kupoprodajni ugovori moraju biti overeni u sudu ili opstini
Problem je sto je tumacenje jos uvek sareno,ima vise nedoumica
Vazi li retroaktivno za ugovore pre 2011?
Moze li i u sudu i u opstini?(s obzirom da u opstini ne pecatiraju orginale vec samo overavaju kopije)
Da li se to radi u mestu novog ili bivseg vlasnika?
Da li je opet potreban bivsi vlasnik?
I jos puno toga
Ovo poslednje bi bilo uzasno jer vecina nas radi ugovore,pa restauracije po vise meseci,godina.Sta ako covek umre za to vreme?Suludo,a porez drzavi placen
Ja cu kasnije opisati kako sam setan po celom gradu,a ugovor iz 2007.Jos hteli da me salju u mesto prodavca :thinking:

Da li je neko imao ove godine iskustva povodom ovog pitanja?
U Kraljevu je prijatelj pre neki dan isao da ponovo prevodi auto koji je preveo jos pre dve-tri godine
Imao je srece da covek od 90 godina u medjuvremenu nije umro
Po meni to nema smisla,i to moze biti veliki problem za nas kada nam auti budu gotovi,a koji smo odradili prenose pre nove godine.Posebno ako je vlasnik u medjuvremenu umro :thinking:
U principu vecina ljudi koja se bavi oldatjmerima obicno odradi prenos,pa restauracije traju najcesce godinama
Nema logike,jednostavno obaveze prema drzavi su jednom vec oduzene
Jednom drugom prijatelju su upravo tako i rekli kada je otisao da se raspita u sup u Smed.Palanci mislim
"gospodine,vi ste auto preneli,zasto da ponovo to radite,taj propis vazi za one koji prenose auto nakon 1.1.2011"
Po meni je to logicno,i ako je zaista tako imam nameru to izgurati i u Kraljevu

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #12 on: September 30, 2011, 21:52:09 PM »
Sa sajta AMSS
 "Kupio sam auto još prošle godine, kad je istekla registracija preneo sam ga na svoje ime ali ga nisam registrovao još jer imam drugi auto.Kada sam tada otišao u sup rekli su da je dokumentacija kompletna i da mogu da ga registrujem, a sada čujem da treba sudski ugovor.Da li to važi i za nas koji smo preneli vozila pre 1 januara? Gde ja sada da nađem vlasnika i šta ako je on umro?"
  
 "Ako ste ugovor overili u poreskoj upravi, vi ste formalno-pravno vlasnik, i ne bi trebalo da radite novi kod prerigstracije"

Offline jagodina

  • Novajlija
  • Posts: 4
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #13 on: September 30, 2011, 23:17:10 PM »
Ja sam taj problem imao pre mesec dana ,nisu mi uvažili agenciski ugovor nego sam morao da tražim ponovo vlasnika da bismo radili novi ugovor i overili ga u sud.Tako da sam nosio oba ugovora u sup na registraciju.Zakon nam ne ide na ruku uopšte.A ZAKON JE ZAKON'????

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: spremne nove registarske tablice
« Reply #14 on: October 01, 2011, 07:57:05 AM »
Do ove godine agencije za registraciju vozila mogle su da overavaju kupoprodajne ugovore....

Od 01.01.2011. godine potpisi na ugovoru moraju se overiti ili u sudu ili u mesnoj kancelariji uz prisustvo kupca i prodavca...