Author Topic: mini cadillac Riley Elf  (Read 22998 times)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: mini cadillac Riley Elf
« Reply #30 on: January 10, 2015, 13:37:41 PM »
Ttu moram ponovo da se zahvalim firmi Blast tehnik, koje je minija nakon peskarenja čuvala Elfa kao bebu. celog su omotali u najlon.
i počelo je odvijanje kao kad deca otvaraju poklon.


dobro sam znao gde su mu bile limarijske slabosti ali nisam očekevio nešta tako:


i počele su da se pokazuju rupice, rupe, rupetine


tako zvanom virusu "rupa" nije bilo kraja.


sve više i više rupa :0_0:


ma ipak ne izgleda tako loše  :bljak::


i počelo se rezanje blatobrana:


i trokuti su morali da idu dole:


pa i na drugoj strani isto tako:(


na redu su bile i sajtne. uvek ih skidam da ispeskarim unutranji deo koji je uvek pun rđe.... ali šok. ovo zaista nisam očekoviao. Englezi su poznati po niskom kvalitetu ali.... ovo je nadmašilo moja očekivanja. nova sajtna preko stare sajtne.




nije me stid da pokažem još više rđe i rupa.... ali trebam negde stati.
a po drugoj strani, barem je sada ispeskaren i sa unutrašnje strane i posao obavljen kako treba.


vezni lim je bio propao več kad sam kupio auto. i na svu sreču imam ga več spremnog četri godine.


i nosači zadnjem veznog lima su se raspali. zapravo izgledali su super. a kad sam počeo skidati izolaciju..... videle su se ponovo samo rupe.


ajmo da se seče taj vezni lim....


inače pod je u odličnom stanju.... sem prednjeg dela.


ok.... ništa strašno.


ali nisam očekivao da je trulo i ispod zadnjeg sedišta:


a najmanje rešeto na tom delu:


rezultat rada od ranog jutra do kasne večeri:


do današnjeg dana je več ispeskaren ceo i počeli su limarski radovi.

r_dalibor

  • Guest
Odg: mini cadillac Riley Elf
« Reply #31 on: January 11, 2015, 20:35:03 PM »
Uh, a tako je lepo izgledao!
 Srećno sa radovima!

     :pivo:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini cadillac Riley Elf
« Reply #32 on: January 11, 2015, 21:38:28 PM »
Tek ce da izgleda lepo :good:
Nadam se da je bar u srednjoj i gornjoj zoni ok limarijski

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: mini cadillac Riley Elf
« Reply #33 on: July 05, 2015, 23:13:52 PM »
Evo malo o napredku Elfa.
ide u stilu laganini ali sigurno!

U prvom redu tu ide zahvala limarskoj radioni prijatelja Andreja Šimca iz Novog mesta koji je radio na mojim minijima več pre 20 godina.
To da se vozim njemu više od 180km u jednu stranu dokaz je da se isplati.

nakon šokova posle peskarenja izrezao sam sve što se nije moglo spasiti.
bilo je tu rezanja više nego što sam ikad pomislio, .... a roštilj je bio tu da nam pomogne:





užas šta se sve može napraviti miniju:


air condition rupe se mi baš nisu svidjele:


gornji deo veznog lima je bio odličan a doljni užas... ali ništa što se nemože rešiti

počelo je ozbiljno rezanje:


još malo iz drugog ugla:


Elfa je bilo sve manje iz trenutka u trenutak:




na redu je i druga strana:


konačno se je prestalo rezati i skidati.
prije dva mjeseca se je počelo polako sastavljanje: vrata, trokuti, pragovi, tako unutrašnji kao i vanjski:


konačno je na redu vezni lim:


novi unutrašnji blatobran je došao na svoje mjesto:


trebalo je kombinirati novi i stari vezni lim i konačno branik je dobio svoje mjesto:


konačno osmijeh mi je došao na lice.... Elf dobiva svoj oblik:


i skoro u konačnom oblikui:


uskoro dolaze nove fotke i novi detalji iz prošle nedelje.
« Last Edit: July 08, 2015, 09:18:04 AM by Divac »

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: mini cadillac Riley Elf
« Reply #34 on: July 06, 2015, 13:38:43 PM »
 :good: :good: :good:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: mini cadillac Riley Elf
« Reply #35 on: December 12, 2017, 10:10:12 AM »
tek sam danas video da več dugo nisam pisao o radovima na Elfu.
evo nastavka. nadam se da če slike reči sve jer još nisam uspeo da prevedem tekst iz slovenskog.

Če sem iskren sem tudi jaz še v 90tih razžagal kakšnega minija, ker ga ni bilo vredno popravljati.
Elf, kot edini primerek v Sloveniji in naokrog pa si je zaslužil celostne prenove.

tukaj nekaj svežih fotk o napredku saj je te dneve Elf star točno 50 zavidljivih let!!!!

Spodnji del vrat je bil "gnil" .... a na veliko presenečenje sem v tem delu našel najmanjši ključ kar sem jih kdaj videl. me prav zanima koliko dolgo je moral čakati v tem robu, da smo ga odkrili.


definitivno pri obnovi preverite kaj se skriva za robom "kože" na vratih, saj lahko ne glede na kvaliteto "ličarije" v zelo kratkem pride na dan tisto kar si najmanj želimo- rja.


še sreča, da ja bila na zalogi za vsak slučaj pripravljena nova koža:


Sledilo je celodnevno brušenje varov do 22h. in še ni bilo dovolj  :(  .... vaja brušenja se je ponovila za še en dober del dneva.

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: mini cadillac Riley Elf
« Reply #36 on: December 12, 2017, 10:11:12 AM »
Zgodba se nadaljuje!
Elf je bil leto in pol nazaj po končanem kleparskem delu ponovno na finem peskanju. Zahvala za peskanju gre ponovno Blast Tehniku iz Novega mesta in prav tako avtokleparstvu Šimc Andreju iz Stopič pri Novem mestu, ki ga je takoj potopil v epoksi barvo.
V vmesnem času so se skončala še vrata, luknje na "haubah" itd....

Tik pred novembrom pa so se pričela nadaljna dela oz. priprave za barvanje.
Iz avtoklepaske delavnice me je šef Andrej poklical, da bo ponovno odstopil avtokleparsko in avtoličarsko delavnico. Velik privilegij je, da se ti odstopi tako velik prostor samo za delo na minijih. V prvi smo nadaljevali avtokleparska dela na MK1 miniju (objava kmalu sledi), v avtoličarski pa je drugi del ekipe pričela z pripravo za baravanje Elfa.




Šli smo v skrajnosti.... celo v prtljažnem prostoru se ne bodo smeli videti vari, kljub temu, da ima ta pokrov- desko, podobno kot MK1 cooperji.




pa v drugo skrajnost ....


Varov ne bo za videti tudi pod tepihi..... oz. vidna bodo le tovarniška stiščišča:


ob ogledu te slike sem bil deležen številnih kritik, da se pod vozila pač ne kita.... in da to ne delajo niti na najdražjih vozilih..... in naj samo pošpricam pod z hrapavo maso... 


pa kljub temu, ko se začne s finesami.... jim ni konca  :roll:


končno se je začelo z pokrivnim slojem:


tudi motorni prostor je prišel na svoj račun:


po domače v "špric kitu"  :P


to je bil en najlepših ujetih trenutkov v letu 2016!!!  :violin:


Držite pesti, da bo projekt šel hitro naprej. doma ga že čaka dozidana nova garaža z lesenim podom  :shifty:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini cadillac Riley Elf
« Reply #37 on: December 12, 2017, 22:55:34 PM »
tek sam danas video da več dugo nisam pisao o radovima na Elfu.
evo nastavka. nadam se da če slike reči sve jer još nisam uspeo da prevedem tekst iz slovenskog.

Če sem iskren sem tudi jaz še v 90tih razžagal kakšnega minija, ker ga ni bilo vredno popravljati.
Elf, kot edini primerek v Sloveniji in naokrog pa si je zaslužil celostne prenove.

tukaj nekaj svežih fotk o napredku saj je te dneve Elf star točno 50 zavidljivih let!!!!

Spodnji del vrat je bil "gnil" .... a na veliko presenečenje sem v tem delu našel najmanjši ključ kar sem jih kdaj videl. me prav zanima koliko dolgo je moral čakati v tem robu, da smo ga odkrili.


definitivno pri obnovi preverite kaj se skriva za robom "kože" na vratih, saj lahko ne glede na kvaliteto "ličarije" v zelo kratkem pride na dan tisto kar si najmanj želimo- rja.


še sreča, da ja bila na zalogi za vsak slučaj pripravljena nova koža:


Sledilo je celodnevno brušenje varov do 22h. in še ni bilo dovolj  :(  .... vaja brušenja se je ponovila za še en dober del dneva.
:good:
Da li je oplata,skin vrata samo falcovana na spoju sa ostatkom vrata ili je i punktovana-varena?
Jel kljuc u colima :)?

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: mini cadillac Riley Elf
« Reply #38 on: December 15, 2017, 12:57:41 PM »
koliko se sečam samo falcovan jedino na vrhu kod okvira je vareno- zaliveno za mesingom.
uskoro raskapam još dvoja MK1 vrata iz 64 pa javim.