Author Topic: Balkanska minijada AUTOKOMERC BEOGRAD 2010  (Read 103854 times)

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Balkanska minijada 2010
« Reply #15 on: November 09, 2009, 20:23:00 PM »
obavezna kotizacija!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Balkanska minijada 2010
« Reply #16 on: November 09, 2009, 20:44:49 PM »
to jeste...ima dosta delova koji stoje a ne valjaju,ja imam kuci punu jednu gajbicu raznih delova koje ne koristim,a mi mozemo da osmislimo nesto sa starim delovima,a Rasa i Goran i Nesa da budu u komisiji koja ce oceniti da li je to ok sastavljeno..

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Balkanska minijada 2010
« Reply #17 on: November 09, 2009, 20:47:33 PM »
moze da se napravi i nekli nazovi reli,kao sto je jedno vreme bio reli novinara...bitno jer samo da stignes na cilj....voznja po nekim krivinicama i naravno kao neki poligon...sa cunjevima i jos nekim drangulijama...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Balkanska minijada 2010
« Reply #18 on: November 14, 2009, 20:59:49 PM »
po mom skromnom mišljenju najbitnije je napraviti koncept minijade onda detalji.
- dali če biti susret jedan ili dva dana. (može i jeftinja varijanta npr. spavanje u šatoru umesto plačanja hotela. večina nas na 
  susretima kampira i nije nam to problem)
- program susreta (po mom mišljenju obavezna paradna panoramska vožnja i nikako cela kolona kroz centar Bg)
- takmičenje (netreba da je samo u stilu brze vožnje. može biti npr. ko brže parkira minija, ko se najviše približi nekoj tački itd.
  imam hrpu dobrih vežbi koje se može ukrasti iz raznoraznih drugih susreta) tu mogu i biti mini kvizovi, turistički reli, karting pista
  sa ili bez minija koju nije potrebno zakupiti za celi dan, nego npr. samo za jedan sat i to nemože koštati više od 100€ itd, itd.
- kad se razrade te osnove onda se ima još puno ideja..... ako vam bude zanimljivo.

vezano uz kortizaciju. ja sam prošle godine napravio bespaltni susret. ove godine se platilo samo toliko da sam pokrio troškove organizaije, to jest zakupio mesto gde je bila roštiljada + hrana, vožnja po pisti, dobrodošlica sa aperitivom od 0,5 + grickalice, sokovi,..... piče se je plačalo po ceni istoj kao u trgovini i mislim da su bili svi zadovoljni. na kraju sam čak imao profit od 7€ ;-)

ja mislim, da možete slobodno staviti kortizaciju jer ionako vas pamtimo po ovoj minijadi gde ste nas goste besplatno smestili u hotel  :bravo:

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Balkanska minijada 2010
« Reply #19 on: November 14, 2009, 23:54:46 PM »
Ja se slazema sa Gregorom za ovo sto je predlozio.....Mislim da su dva dana sasvim korektna i da spavanje u satorima tokom leta kad se i odrzava susret nije nikakav problem......

Sto se tice kortizacije,mislim da bi trebala da bube simbolicna (mini  :) ) taman toliko da se pokriju troskovi organizacije.....  Ne treba da bude bas dzabe i mislim da neka simbolicna cifra nikom nece predstavljati pitanje da li ce ici na Balkanijadu ili ne? Mislim da opet prigodnim poklonima,koji ce biti zanimljivi,mozemo ``kupiti`` goste i za iduci put da dodju....

Nadam se da ce predsednik i ostala druzina koja ide u Grcku pokupiti neke detalje sa tog susreta i obogatiti narednu Balkanijadu....

Gregore,koliko je iznosila kortizacija za Vas susret koji si pomenuo? ako nije tajna......  :stekaj:

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Balkanska minijada 2010
« Reply #20 on: November 15, 2009, 02:05:12 AM »
Ko razmišlja o kotizaciji,samo neka stvori u glavi sliku naših dragih gostiju sa otvorenim novčanicima. Kako se čini? Meni se ne svidja,nije u duhu tradicije na našim prostorima. Nije mi problem da platim bilo gde napolju kao gost,a ni kod nas kao domaćin. Ali naši gosti da plaćaju nešto,koliko god simbolično bilo...baš mi se ne svidja... To je moje mišljenje i drago bi mi bilo da ovo nisam napisao,već da svi to prećutno znamo.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Balkanska minijada 2010
« Reply #21 on: November 15, 2009, 12:29:35 PM »
mislim da je gregor u pravu...treba da postoji neka cifra za placanje....da se pokriju troskovi i to nikom nije problem,jer je obicno to neka sitna cifra,a znamo kolika je frka bila da se obezbedi sve za minijadu 2009 i koliko su neki izginuli kao niko da bi sve bilo za DZ....mislim da je bez veze vise prica,da se nesto pamti..jer je opste poznato da svako cudo  3 dana.....a da posle klub i celnici kluba razbijaju glavu kako ce bez dinara.....mozda organizatori skupa mogu sa tim sitnim parama da obezbede neke bolje nagrade za takmicenje...ili tako neke stvari....

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Balkanska minijada 2010
« Reply #22 on: November 15, 2009, 15:53:45 PM »
Nije valjda da su ljudi dosli na minijadu samo zato sto nije bilo kortizacije..... Pa nemojte takvo misljenje da imate.... Postoje i neke druge vrednosti koje se gledaju,a ne samo novac.... Mislim da ljudima koji dolaze iz inostranstva kortizacija nije pitanje da li ce doci na susret ili ne..... To samo mi Srbi gledamo tako,sve kroz jebeni novac......

Neka ljudi koji imaju vise iskustva u vezi skupova i kortizacije, a pre svega mislim na Gregora,Brutalca i ostale koji posecuju skupove takve vrste, iznesu svoje misljenje u vezi iste.....i da li su oni dosli na minijadu samo zato sto je bilo bez kortizacije....

Offline icemac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 152
    • www.miniclassic.pl
Odg: Balkanska minijada 2010
« Reply #23 on: November 16, 2009, 12:10:12 PM »
Minijada 2010 - is this real ??

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Balkanska minijada 2010
« Reply #24 on: November 16, 2009, 12:17:39 PM »
hehehe it will be :D right now we are looking for place where it will be organized so if you have any suggestions please tell us :)
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline icemac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 152
    • www.miniclassic.pl
Odg: Balkanska minijada 2010
« Reply #25 on: November 16, 2009, 13:39:02 PM »
I have no idea  :wink:

I know only Beograd and Avala in Serbia  :blink:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Balkanska minijada 2010
« Reply #26 on: November 16, 2009, 13:40:35 PM »
and you know :mks:

"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline icemac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 152
    • www.miniclassic.pl
Odg: Balkanska minijada 2010
« Reply #27 on: November 16, 2009, 13:51:00 PM »

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Balkanska minijada 2010
« Reply #28 on: November 23, 2009, 07:50:14 AM »
evo....koliko vidim vlada razmislja slicno kao sto sam i ja razmisljao....nije poenta da zaradjujemo bilo koju svotu novca na minijadi,ali da se pokusa da budemo na pozitivnoj nuli,a pare koje bi se ulozile u smestaje recimo,mogu se preusmeriti na bolje i primamljivije nagrade,jer ce to sledece godine dovesti vise ljudi...

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Balkanska minijada 2010
« Reply #29 on: December 25, 2009, 22:18:23 PM »
ideje se upotpunjuju
za koji dan cemo obelodaniti i datum koji smo planirali za odrzavanje ovog nama veoma znacajnog dogadjaja
ostaje nam velika borba oko prikupljanja sponzora ali nadamo se da ce nam se planovi ispuniti

svi koji imaju neku novu ideju ili kontakt  o mogucim sponzorima ili sponzor koji bi zeleo da nam se pridruzi
 nek nam se javno obrate u ovoj temi
hvala  :mks:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk