Author Topic: hladnjak propiškio  (Read 9461 times)

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
hladnjak propiškio
« on: September 26, 2009, 00:36:36 AM »

Hladnjak negde curi.Ne ispušta na crevo, stavio sam lepak u prahu, znatno je bolje ali i dalje je lokvica ispod.Saveti, šta je Vaša

preporuka.Opet gurati lepak dok ne uhvati, skidati, čistiti, krpiti. Ko je imao sličan problem,molim za savet.

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: hladnjak propiškio
« Reply #1 on: September 26, 2009, 01:23:13 AM »
novo je novo!
i najbolje resenje
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Marko90

  • Guest
Odg: hladnjak propiškio
« Reply #2 on: September 26, 2009, 09:49:43 AM »
I meni negde curi, hauba je stalno isprskana kao i kos kod hladnjaka. Ja cu moj lepo skinuti i ocistiti i odneti u hladnjak servis da se proveri i zavari. U svakom slucaju jeftinije ti je da uradis tako nego da das oko 100e za drugi, pa ako bas ne pomogne onda...

Marko90

  • Guest
Odg: hladnjak propiškio
« Reply #3 on: September 26, 2009, 09:50:24 AM »
Mozda ti na cepu pusta?

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
Odg: hladnjak propiškio
« Reply #4 on: September 26, 2009, 13:16:22 PM »
ne curi ne čepu, negde na telu ima oštećenje, koliko je trajno rešenje sa tim lepkovima i reparacijom, jel radio neko repariranje,

neka preporuka, koji lepak je najefikasniji...........

Nov ce sacekati, nije urgentno, automobil je operativan..........

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: hladnjak propiškio
« Reply #5 on: September 26, 2009, 13:37:21 PM »
Nece lepak da zakrpi veliku rupu. Ako si siguran da pusta na samom hladnjaku, odnesi ga u killer servis da ga repariraju. Jeftinije je od novog.
Ja sam koristio za neki drugi auto onaj u prahu . Izgleda kao pesak. Zavrsio mi je posao ali sam svestan rizika.
Rizik ti je u tome da se taj u obliku peska rasturi po celom sistemu, tj dodje i do kanalica u bloku, pa moze da ih blokira a samim tim krene motor da ti pregreva jer voda ne prolazi dobro kroz njih te ga ne hladi dobro.
Ima druga vrsta lepka koja se bas zbog toga koristi umesto tog pescanog, a to je neki tecni aditiv, koji se takodje koristi po istom principu, pruza manji rizik zacepljenja ali zbog svog agregatnog stanja nije u stanju da zacepi vece rupe.
 

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
Odg: hladnjak propiškio
« Reply #6 on: September 26, 2009, 14:35:18 PM »
taj peščani aditiv sam stavio i odliv se smanjio vrlo.Pre je recimo curilo, sada je sistem navodnjavanja "kap po kap".Stavio sam

pola te bočice po uputstvu.Ne znam da li da ponovim postupak, još mi treba to pregrevanje, do sada nikad nije imao "visoku"
 
temperaturu, niti se nešto ozbiljno razboleo, ali ne bih da mu dam pogrešan lek, ipak ima on jako :srce:, pa ako mu otkažu

bubrezi neće preživeti zimu......kritičan je taj period kad prevale tridesetu...... :0_0:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: hladnjak propiškio
« Reply #7 on: September 26, 2009, 18:32:24 PM »
nece kiler da krpi matore hladnjake... nosio sam par puta za minija i svaki put me vratio... ima neki lik na zvezdari koji hoce da radi, treba pitati VladaGT za info

Marko90

  • Guest
Odg: hladnjak propiškio
« Reply #8 on: September 26, 2009, 21:18:28 PM »
Ja se slazem sa Sinisom, ne bi ni ja stavljao te lepkove, ko zna sta ce da zapusi... Skini hladnjak pa u hladnjak servis, doduse ja ne znam ni jedan u BG al Goran zna pa cu ga pitati. Ili ga ti mozes pitati u nedelju ako dolazis. Pozdrav

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
Odg: hladnjak propiškio
« Reply #9 on: September 26, 2009, 21:29:10 PM »
gde je okupljanje u nedelju......

tj.sutra

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: hladnjak propiškio
« Reply #10 on: September 26, 2009, 21:56:16 PM »
25.maj 12h

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: hladnjak propiškio
« Reply #11 on: September 28, 2009, 12:23:53 PM »
meni je covek krpio hladnjak za minija na zvezdari kod kluza,ako nekom treba nekas e javi pa cu mu objasniti gde je....i nije nesto bio skup,oko 10e

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: hladnjak propiškio
« Reply #12 on: September 28, 2009, 14:15:01 PM »
aj reci, zivota ti, pishki mi hladnjak a 16k kosta nov za aplauza  :bullshit:


Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: hladnjak propiškio
« Reply #13 on: September 28, 2009, 14:26:37 PM »
baja je radio kod kluza pretposlednja stanica tramvaja 5,6,7,14...ulicica gde je radnja top-auto....odmah tu skoro prekoputa te radnje za auto delove,a mozes da kupis i championove svecice u top-autu..150 din n9y

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: hladnjak propiškio
« Reply #14 on: September 28, 2009, 14:34:37 PM »
e extra, taman sednem na tramvaj i klik klak do kraja  :)


hvala ti