Author Topic: Radna temperatura  (Read 21990 times)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Radna temperatura
« Reply #30 on: May 28, 2010, 18:00:46 PM »
ja nikada nisam imao problema sa pregrevanjem minija na otvorenom putu,cak sta vise desava se kada idem nizbrdo da se ohladi preterano,pre par godina sam do podgorice stigao sa probusenim hladnjakom,tek sam tamo provalio da curi voda...uzbrdo se malo ugreje,pa se nizbrdo ohladi skoro do C...

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Radna temperatura
« Reply #31 on: May 28, 2010, 18:24:19 PM »
ja nikada nisam imao problema sa pregrevanjem minija na otvorenom putu,cak sta vise desava se kada idem nizbrdo da se ohladi preterano,pre par godina sam do podgorice stigao sa probusenim hladnjakom,tek sam tamo provalio da curi voda...uzbrdo se malo ugreje,pa se nizbrdo ohladi skoro do C...
e sad da se ohladi do C, pa to bi znacila da cg ima planine bas velike i da put do podnozja traje dugo... lagis nikola, lagils :P
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Radna temperatura
« Reply #32 on: May 28, 2010, 19:05:13 PM »
ne lagim...smrzo sam se kao s.s. u korsetu....kada krenes u 3 ujutru iz beograda dodjes do zlatibora oko 6-7 ujutru...a nizbrdo....ladno.... :laughing:...a i rekao sam skoro do C...ne pratis na casu....

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Radna temperatura
« Reply #33 on: May 28, 2010, 19:36:25 PM »
Vozio sam minije na istoj relaciji,pa potpisujem sve što je Nikola rekao,a ti si Amane "kafe minijevac" pa ne shvataš... Naučićeš kad porasteš. :lol:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Radna temperatura
« Reply #34 on: May 29, 2010, 08:43:18 AM »
ti si Amane "kafe minijevac" pa ne shvataš... Naučićeš kad porasteš. :lol:



uuuuu shta ti rek'o, ovo samo krv moze da spere   :lol: :lol:

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Radna temperatura
« Reply #35 on: May 29, 2010, 11:32:08 AM »
sto bre....pa najvece brdo gde se penjao je kosutnjak.... :laughing:.......a pored krvi moze i malo piva da spere stomak.....za ostalo nema potrebe..... :pivo:....... :lol:......

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Radna temperatura
« Reply #36 on: May 29, 2010, 11:34:01 AM »
ja sam sa minijem svaki dan u gradu i kako su pocele ovi topliji dan  bogami temperatura prelazi N i i priblizava se H
e sad kod mene izgleda postoji problem sa stabilizatorom struje jer cim temperatura krene da se penje preko N, opada visina goriva :thinking:  naravno cim izadjem iy gradske guzve i pocne normalna voznja temperatura se vrati na normalu a i gorivo :0_0:
sad u cemu je pravi problem ,ne znam ni ja sam!!!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Radna temperatura
« Reply #37 on: May 29, 2010, 11:59:15 AM »
taj problem sa kazaljkama sa gorivom imam i ja,samo meni sa povecanjem brzine voznje pada i kazaljka za gorivo pocinje da pada....samo cudi me Vlado da tebi s obzirom da vozis na plin dize tako temperaturu,ja na onom plavom miniju nisam imao nikakav problem sa povecanjem temperature....sve je bilo normalno cak po onom pokazivacu temperature bila je i niza....

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Radna temperatura
« Reply #38 on: May 29, 2010, 14:18:48 PM »
kod mene se poceo pojavljivati problem kad mi je aman uzeo njegov sat i kad sam stavio drugi
kod poredjenja temperature na ta dva sata, jedan sat je malo lagao, e sad je opet tu pitanje koji laze?
 nema auta koji nece dici temperaturu u extremnim uslovima kao sto je gradska voznja i dnevna temperatura od 27 stepeni!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Radna temperatura
« Reply #39 on: May 29, 2010, 14:23:10 PM »
narucio sam stabilizator i hladnjak
pa se nadam da cu resiti i jedan i drugi problem!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Radna temperatura
« Reply #40 on: May 29, 2010, 16:06:13 PM »
nema auta koji nece dici temperaturu u extremnim uslovima kao sto je gradska voznja i dnevna temperatura od 27 stepeni!
Odlepio i Vladimir...  :citaj:  kako li se voze po Kairu oni silni kečevi što ih je još drug tito izvozio...

Marko90

  • Guest
Odg: Radna temperatura
« Reply #41 on: May 29, 2010, 19:09:55 PM »
Vladimire, ako je sve ispravno i kako treba u rashladnom sistemu, temperatura ne sme da mrda od 88 stepeni....

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Radna temperatura
« Reply #42 on: May 29, 2010, 19:36:54 PM »
pa problem kod minija je sto ima oko 3,5 l vode....i ventilator stalno radi....a vecina ostalih ima hladjenje sa termoprekidacem i ukljucivanjem ventilatora po potrebi...miniju ako radi ispod 2000 obrtaja,pumpa i nema neku funkciju,zato se i greje u guzvama....i zadnja stavka.....svima su skoro hladnjaci stariji od vozaca i hlade sa mnogo manje posto....

Marko90

  • Guest
Odg: Radna temperatura
« Reply #43 on: May 29, 2010, 21:00:15 PM »
A kako objasnjavas to sto se moj greje na autoputu kad prelazim preko 100 a u gradu i po guzvama stoji ispod sredine?  :)

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Radna temperatura
« Reply #44 on: May 29, 2010, 21:45:57 PM »
Krivi kut paljenja...