Author Topic: Letva volana  (Read 10184 times)

aca grunf

  • Guest
Odg: Letva volana
« Reply #15 on: July 25, 2009, 23:22:35 PM »
 :bravo: ako treba vise od 2 udarca,3 je vec previse.nije samo mini u pitanju,a mozda si uhvatio fazon udarca,jer udariti i razbiti nije isto kao udariti da dobijes vibracije koje razdvajaju zapekle delove.ipak je to pitanje osecaja i iskustva.
jel dolazis sutra u masku... :pivo:

Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: Letva volana
« Reply #16 on: July 25, 2009, 23:26:26 PM »
koliko ja znam, ulje ide u letvu :) :wink:
neka me netko ispravi ako sam u krivu

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Letva volana
« Reply #17 on: July 25, 2009, 23:29:20 PM »
ne mogu radim....na poslu sam do 5....pa treba malo iskustva....

aca grunf

  • Guest
Odg: Letva volana
« Reply #18 on: July 25, 2009, 23:31:10 PM »
 :hi: naravno darjan 1275,u letvu ide ulje i litijum tovatna mast,pola pola :ded:

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Letva volana
« Reply #19 on: July 25, 2009, 23:33:37 PM »
Ja u praksi radapcigere koristim samo kad je rukavac od aluminijuma. Kod tvrdog liva samo roknem čekićem i gotovo. Možda vam bude smešno,ali reći ću vam da malo ljudi zna da prvo odabere težinu čekića,a onda da ga pravilno koristi. To je alatka verovatno starija od svih koje danas koristimo,a sva ova tehnika ga nije izbacila iz upotrebe,niti će ikad. A tako je prost. Ja sam to savladao i jednim udarcem ću uraditi sto neko neće sa 10 jačih,kojim će samo izubijati jadni auto. Ne filozofiram,živim od toga.

aca grunf

  • Guest
Odg: Letva volana
« Reply #20 on: July 25, 2009, 23:39:11 PM »
naravno prijatelj ipak to nemoze svako.radio sam u servisu za mini cudne vocke i znam i koristim alatku iz kamenog doba :ded:

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Letva volana
« Reply #21 on: July 25, 2009, 23:42:29 PM »
upravo i ja to pricam...meni je komsija pokazao kao i sta...i sada vise nemam problema...ali dok se nauci....... :hid_deadhorse:.......
ih koja je to alatka bolja od srpskog ubedjivaca...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Letva volana
« Reply #22 on: July 26, 2009, 01:38:01 AM »
Još nešto: izbegavajte da udarate čekićem u drugi čekić. Opasno je,može da prsne komad,a to je kao geler... Ulazi u meso i teško se vadi,jako krvari,teško zarasta,a da ne pričam sta bude ako pogodi oko... Tako mnogi rade,pa jednog dana nauče na svojoj koži... Uzmite bilo šta drugo. Jedino ako imate neki ne kvalitetan čekić koji je mek(rascveta se),njega mlatite slobodno. 

deki

  • Guest
Odg: Letva volana
« Reply #23 on: July 26, 2009, 12:27:56 PM »
Hvala svima na savetima!!!Imam druga koji ima radafciger pa cu uzeti od njega.A to za povrede oka si upravu,ja radim u ocnoj ordinaciji i najteze povrede oka se desavaju tako kako si rekao i zato kada radim sa cukanjem po metalu cekicem obavezno stavim zastitne naocare,i dobro je sto si spomenuo to!!!!!Trebalo bi sta god da se radi da se stave naocare jer se ljudi povredjuju cesto bas kad kazu daj samo ovo malo da uradim i bas tada nastupa katastrofa,a posle vise operacija oka i na kraju ostane oko u glavi ali za vid niko ne garantuje!!!Zato oprez za sve koji vole da majstorisu  kao ja i mnogi na forumu a to im nije posao!!!!pozdrav!!!

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Letva volana
« Reply #24 on: July 28, 2009, 21:14:33 PM »
ne bih voleo ni ja da majstorisem,najlepse bi bilo kada bi dosao kod majstora dao kljuceve i rekao to nije u redu...sredite....a ja lagano pijuckam nesto u kaficu dok cekam....ali ne mere to....jel to boli po novcaniku....,zato moras sam...kada sam kupio minija,nisam znao gde je karburator,ali kako su me majstori dva-tri puta osurili po usima,naucio sam sve zivo....i sto treba i sto ne treba....zato sada radim sada i.... :stekaj: