Author Topic: Mini i MINI  (Read 59112 times)

Divac

  • Guest
Odg: Mini i MINI
« Reply #30 on: June 10, 2009, 16:44:34 PM »
zezam se divac, zezam se  :lol: bo hard feelings

zezam se i ja, ne posvađa nas, ne.

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Mini i MINI
« Reply #31 on: June 10, 2009, 23:51:08 PM »
Ej, evo i mene.
Prvo moram da kazem, svaka cast na strpljenju svima vama koji ste smogli snage da po ko zna koji put objasnjavate istu stvar i to pismenim putem.
Bilo je pitanje vremena kad ce neki hrabrisa da se upusti u ovakvu diskusiju javno preko foruma, prethodno ne pregledavsi forum (jos gore ako ga je prethodno pregledao sto cisto sumnjam) gde bi samim tim uvideo o cemu se ovde radi.A koliko vidim i predhodno se ne predstavivsi kao sto je red, a Bronsone, rece da da pratis i neke svetske-evropske forume,gde mislim da je to pravilo svugde zastupljeno.
Dakle shvatio si sigurno nas stav o novom miniju, a shvatio si i da nas i tvoj stav i gledanje na taj takozvani odnos mini-MINI, nece nikad naci zajednicke tacke.
Ma tebe je sigurno Nemanja poslao da nas palis   :laughing:
Dobrodosao ti nama.
« Last Edit: June 11, 2009, 00:46:33 AM by Sinisa »

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Mini i MINI
« Reply #32 on: June 11, 2009, 10:29:16 AM »
evo malo naknadne pameti:

koliko znamo, samo jedan minijevac u Srbiji ima binija. Ako to obrnemo, dolazimo do podatka da samo jedan binijevac ima minija - a svako od njih moze da izdvoji 300-500e da kupi neki autic da se vozika ili da ga sredjuje. Mislim da to govori dovoljno o interesovanju domacih binijevaca, ljubavi prema marki itd... Ukratko, binijevci i mi volimo razlicite stvari i vozimo razlicite automobile.

bronson

  • Guest
Odg: Mini i MINI
« Reply #33 on: June 11, 2009, 11:51:56 AM »
pa nije tu stvar naknadne pameti, jednostavno ovde ne moze doci do razumevanja jer je razmisljanje ocigledno potpuno razlicito.

to da svako treba da kupi oldtajmer minija kako bi dokazao ljubav je po meni besmisleno. da li svaki amerikanac sto kupi mustanga 2006 pa na dalje mora obavezno da ima i neki `65-`71, inace je pozer, nije pravi fan, ljubav prema marki je mala itd.

ja nisam procitao nijedan argument sem da se vi jednoglasno slazete u tome da novi mini ne treba da se prihvati kao mini i to iz razloga sto nije oldtajmer. i samim tim povlaci opet predrasude i sablone o beskrajnoj ljubavi, pozeraju, skorojevicima, nelegalnim parama itd itd.

sinisa, pa u pravu si, verovatno je trebalo da se predstavim prvo :) ipak mozda i nema poente s obzirom na generalni stav ovog mini kluba, a za price o muzici, fudbalu i zenskama mozemo i negde na kafi..
kada bi postojala ideja, zelja, da se naprave recimo podforumi i za nove modele minija, skupili jos neki ljudi i sirila otvorena all-mini prica i reklama, mozda bi se i napravio neki veliki klub.

al dobro, srbija je ovo, mi volimo da se delimo, makar se pravili veci englezi od engleza, sve ja to razumem i postujem. i jos jednom cestitke za minijadu.

PS ne znam ko je nemanja :)

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Mini i MINI
« Reply #34 on: June 11, 2009, 11:59:33 AM »
 :bad:

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Mini i MINI
« Reply #35 on: June 11, 2009, 12:07:20 PM »
ja nisam procitao nijedan argument sem da se vi jednoglasno slazete u tome da novi mini ne treba da se prihvati kao mini i to iz razloga sto nije oldtajmer.

pa mi se stvarno ne razumemo.
nije u pitanju to da MINI nije oldtajmer, nego da to nije isti auto.
Ni Mini iz 2000-te ili 1996 nije oldtajmer pa ga opet prihvatamo bez trunke dileme. Ne znam zasto je toliko tesko videti da su Mini i MINI dva razlicita automobila.

Quote
kada bi postojala ideja, zelja, da se naprave recimo podforumi i za nove modele minija, skupili jos neki ljudi i sirila otvorena all-mini prica i reklama, mozda bi se i napravio neki veliki klub.

PS ne znam ko je nemanja :)

Nemanja Lazic je brand manager za MINI (Delta Motors). Sjajan covek koji je imao razumevanja za nasu osetljivost na ova pitanja. On ima veliku zelju da se osnuje ili MINI ili Mini+MINI klub, pa mozes njemu da se javis, mislim da bi delta i pomogla osnivanje takvog kluba. Ako se pokaze da postoji kriticna masa binijevaca i ako klub zazivi, moglo bi mozda da se prica o zajednickim skupovima, druzenjima itd.

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Mini i MINI
« Reply #36 on: June 11, 2009, 12:21:54 PM »
pa nije tu stvar naknadne pameti, jednostavno ovde ne moze doci do razumevanja jer je razmisljanje ocigledno potpuno razlicito.

to da svako treba da kupi oldtajmer minija kako bi dokazao ljubav je po meni besmisleno. da li svaki amerikanac sto kupi mustanga 2006 pa na dalje mora obavezno da ima i neki `65-`71, inace je pozer, nije pravi fan, ljubav prema marki je mala itd.

ja nisam procitao nijedan argument sem da se vi jednoglasno slazete u tome da novi mini ne treba da se prihvati kao mini i to iz razloga sto nije oldtajmer. i samim tim povlaci opet predrasude i sablone o beskrajnoj ljubavi, pozeraju, skorojevicima, nelegalnim parama itd itd.

sinisa, pa u pravu si, verovatno je trebalo da se predstavim prvo :) ipak mozda i nema poente s obzirom na generalni stav ovog mini kluba, a za price o muzici, fudbalu i zenskama mozemo i negde na kafi..
kada bi postojala ideja, zelja, da se naprave recimo podforumi i za nove modele minija, skupili jos neki ljudi i sirila otvorena all-mini prica i reklama, mozda bi se i napravio neki veliki klub.

al dobro, srbija je ovo, mi volimo da se delimo, makar se pravili veci englezi od engleza, sve ja to razumem i postujem. i jos jednom cestitke za minijadu.

PS ne znam ko je nemanja :)

ne ne...poenta cele price nije u tome da li je auto old timer...Mini se proizvodio do 2000 godine i na skupu je bilo par komada koji su radjeni kasnih devedesetih...
poenta je da Mini i Bini nemaju nista zajednicko sem imena...
to za skorojevice i nelegalno stecene pare, je po meni preterivanje...kao sto sam vec i napisao...
uzmi recimo magazin Mini world ili Mini magazine, nigde u njima nema nicega o Biniju...bmw je uzeo marku, uradio remajk remek dela, po meni jako dobro, ali jednostavno-original je original a ostalo se ne racuna...
posto volis Misfitse, verujem da znas dosta o muzici...da li su sex pistolsi u '09 isti sto su bili 77-e? da li bi The Clash mogao da svira sada kada Joe Strummer vise nije medju zivima?
Neke stvari jednostavno treba ostaviti onakivima kakve jesu i to je to...
Da Bini kojim slucajem zove Bmw 016, cena bi mu bila bar za 3000/5000 evra niza...jednostavno, bedz prodaje i to je to...
I nemojte da mesate Nemanju u ovu pricu, ljudi su nam pomogli, dali su najvise da se Minijada organizuje i treba se zahvaliti ljudima na tome...
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline banex

  • Aktivan
  • Posts: 231
Odg: Mini i MINI
« Reply #37 on: June 11, 2009, 14:16:46 PM »
Sta ovaj nas Binijevac hoce da dokaze???  :blink:

Binijevci u nas srba nikad nisu culi za r'n'r, punk, ska, bluz, dzez, starke, vijetnamku, martinke,

kad stanes pored njih na semaforu oni misle da vozis peglicu  :laughing:

i niko od njih se nije pojavio na minijadi, jer smo mi za njih miniJADA!

Binijevci su skroz drugacije svesti  od nas minijevaca!

Jbg bas mi je zao ali tako je...

bronson

  • Guest
Odg: Mini i MINI
« Reply #38 on: June 11, 2009, 14:45:12 PM »
ok ljudi, auto iz 59 i 2009 imaju zajednickog malo toga. bilo da su miniji ili bilo koji drugi.
korveta c1 i korveta c6 su ako tako gledate, potpuno razliciti automobili. a pritom su i jedan i drugi korveta. ili uzmite bilo koji drugi auto koji je stekao status ikone i proizvodi se u rasponu od 50 godina.

mini nije imao prelazne faze jer je finansijski propadao, pa imamo samo 1 stari i 1 novi, sa sitnim izmenama.
pa taj bmw je ugradio airbegove u mk7 kad su otkupili rover, a ne prethodno neki englez u silnim gubicima.
a npr. pomenuta korveta 6 stupanja. i od toga su neki bili losiji, a neki bolji, boze moj, napredak ne ide uveke u pravom smeru.


fashion car, izmedju ostalog, je mini bio i u vreme bitlsa, a narocito pocetkom 80s kad je jedini smisao i prodju imao u reklamiranju `cool retro` automobilcica, i najvise se prodavao medju ludim japancima. zaboga pa kao sta drugo moze da se reklamira takav auto u 80im, a za kasnije i da ne pricam.

fefe, znam ja da su npr. misfitsi s danzigom real deal za razliku od reunion-a `95 pod istim nazivom, sto se pistolsa tice tu je sve diskutabilno jer su i inicijalno bili najvise zajebanti ali `79 bila drugo vreme od `09, nego, ipak ti argument nije mnogo primenjiv :) iz prostog razloga sto muzika kao umetnost, a pogotovo angazovana alternativna umetnost nema mnogo dodirnih tacaka s auto-industrijom, koja je kao i svaka industrija usko vezana za ekonomiju, a novac i umetnost su 2 odvojena univerzuma :)

banex, da, rokenrol, pank i dr. martens cipele su zaista toliko posebne da te momentalno cine genijem od coveka :D boze, koliko snobizma u jednoj recenici

Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: Mini i MINI
« Reply #39 on: June 11, 2009, 15:23:32 PM »
bronson: evo imaš hr forum za bmw minija
http://mini-klub.forumotion.net/

osobno nemam ništa (ništa efikasno :lol:) protiv Binija dok god se ne spominje kao nasljednik klasičnog Minija. Tehnička rješenja nemaju veze s onima koja su se upotrebljavala na classic Miniju, BMW je moga slobodno nalipit i svoj znak i oznake na auto, ali bi bilo puno razlike.
Legenda je jedna, novi Bini me ne privlači :wink:

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Mini i MINI
« Reply #40 on: June 11, 2009, 15:48:34 PM »
ok ljudi, auto iz 59 i 2009 imaju zajednickog malo toga. bilo da su miniji ili bilo koji drugi.
korveta c1 i korveta c6 su ako tako gledate, potpuno razliciti automobili. a pritom su i jedan i drugi korveta. ili uzmite bilo koji drugi auto koji je stekao status ikone i proizvodi se u rasponu od 50 godina.

mini nije imao prelazne faze jer je finansijski propadao, pa imamo samo 1 stari i 1 novi, sa sitnim izmenama.
pa taj bmw je ugradio airbegove u mk7 kad su otkupili rover, a ne prethodno neki englez u silnim gubicima.
a npr. pomenuta korveta 6 stupanja. i od toga su neki bili losiji, a neki bolji, boze moj, napredak ne ide uveke u pravom smeru.


fashion car, izmedju ostalog, je mini bio i u vreme bitlsa, a narocito pocetkom 80s kad je jedini smisao i prodju imao u reklamiranju `cool retro` automobilcica, i najvise se prodavao medju ludim japancima. zaboga pa kao sta drugo moze da se reklamira takav auto u 80im, a za kasnije i da ne pricam.

fefe, znam ja da su npr. misfitsi s danzigom real deal za razliku od reunion-a `95 pod istim nazivom, sto se pistolsa tice tu je sve diskutabilno jer su i inicijalno bili najvise zajebanti ali `79 bila drugo vreme od `09, nego, ipak ti argument nije mnogo primenjiv :) iz prostog razloga sto muzika kao umetnost, a pogotovo angazovana alternativna umetnost nema mnogo dodirnih tacaka s auto-industrijom, koja je kao i svaka industrija usko vezana za ekonomiju, a novac i umetnost su 2 odvojena univerzuma :)

banex, da, rokenrol, pank i dr. martens cipele su zaista toliko posebne da te momentalno cine genijem od coveka :D boze, koliko snobizma u jednoj recenici

pa ne bas...kao sto si i sam rekao, Mini je 80ih bio na rubu bankrota i opstao je jedino zahvaljujuci Japancima i zahvaljujuci tome sto rover nije hteo da prestane sa proizvodnjom automobila koji je bio zastitni znak fabrike...e tu se spajaju auto indursitija i umetnost..po meni...da su gledali samo finansije, Mini bi mnogo ranije postao mnoooogo skuplji automobil...
novac i umetnost nisu odvojeni, cak naprotiv...jer svako od tih umetnika na kraju zeli da zivi od svoje umetnosti...
bas sam juce gledao po ko zna koji put Italian Job (made 1969) gde mr.bridger kaze: svako je potkupljiv! kao repliku na to da mozda profesora(beni hila) ne mogu podmititi za posao u italiji...
to sto je moj dobri drugar banex napisao je generalizacija i kao sto rekoh, ja ne delim ljude po tome sta voze, za koga navijaju i koju muziku vole ali cinjenica jeste da je Bini auto vecinom u vlasnistvu fancy likova/cica...
i jos jedna stvar...danas sam kod usca video Binija koji je bio na skupu, zena koja ga vozi je mahnula i svirnula i respekt za nju...
kao sto ivan rece, meni je skroz ok da dodjes u taj kafic Maska u nedelju i da izblejis sa nama...meni se cini da si ok lik, imas svoj stav i ja to postujem (kao sto verujem da i ti postujes moj/nas stav)...

i javna poruka za mog druga Ivana, koji se uplasio u neku ruku da ce nas Biniji pojesti ako budu zajedno sa nama...Minijada je potvrdila, da ma koliko nabudzen Bini bio, ne moze da privuce vise paznje od Minija, pa makar bio i izudaran kao onaj oker Mini sa britanskom i srpskom zastavom...
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Mini i MINI
« Reply #41 on: June 11, 2009, 16:39:06 PM »
i jos jedna stvar...danas sam kod usca video Binija koji je bio na skupu, zena koja ga vozi je mahnula i svirnula i respekt za nju...
vidis da je promena pocela... mozda ipak, bini vlasnici ne masu zato sto ne znaju!!! (sto je i cinjenica a ne pitanje)
sto se znanje i fazon bude sirio to cemo se sve vise zblizavati...

my
 
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline banex

  • Aktivan
  • Posts: 231
Odg: Mini i MINI
« Reply #42 on: June 11, 2009, 16:54:39 PM »
banex, da, rokenrol, pank i dr. martens cipele su zaista toliko posebne da te momentalno cine genijem od coveka :D boze, koliko snobizma u jednoj recenici

 :lol:
tacno se vidi da covek ne kapira sta mu pricamo...jbg...






[/quote]

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Mini i MINI
« Reply #43 on: June 11, 2009, 17:11:53 PM »
i javna poruka za mog druga Ivana, koji se uplasio u neku ruku da ce nas Biniji pojesti ako budu zajedno sa nama...Minijada je

tvoj drug Ivan se nije bojao binija, nego Delte. I dalje mislim da bi varijanta da se Minijada organizuje zajedno sa Deltom i njihovom masinerijom znacila da bismo mi bili u pozadini.
Video si i sam kako su novinari samocenzurom i projekcijom svojih interesovanja stavljali slike binija, kako su se greskom javljale najave da je Delta koorganizator, itd. To je sve zato sto Delta ima ogromnu propagandnu masineriju i razradjene seme.

Uzgred, na minijadi nije bilo dozvoljeno ucesce binijima (osim sponzora), a delti je dato mesto pored satora za 2 auta i jedan stand, a ispalo je da su se "nekako" ugurali 3 domaca binija i 2 slovenacka, a Delta se smestila skoro na centar platoa ispred satora, sa dva standa.


Sto se tice bini-mini price i druzenja, i dalje mislim da je najbolje da se proveri da li su pretpostavke o fensi vlasnicima koji ne cene klasicnog Minija predrasude ili ne. Ako se okupi 15-20 binijevaca (u klubu ili ne) i ako vecina bude u fazonu u kojem je bronson (da se treba spojiti sa oldtajmerom minijem i postovati ga ravnopravno), onda cemo se i prirodno pribliziti.

Offline banex

  • Aktivan
  • Posts: 231
Odg: Mini i MINI
« Reply #44 on: June 11, 2009, 17:39:48 PM »
slazem se  :good: