Author Topic: Mini Milicija  (Read 13320 times)

Divac

  • Guest
Mini Milicija
« on: May 17, 2009, 15:08:42 PM »
mnogima od nas koji volimo brzu vožnju, nije milo videti Minija u ovoj ulozi
ali ipak slika je :good:






Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Mini Milicija
« Reply #1 on: May 17, 2009, 17:35:38 PM »
hehe... cool  :)

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini Milicija
« Reply #2 on: May 22, 2009, 09:51:33 AM »
Nikada nisam cuo,a ni pomislio da je Mini kod nas koriscen kao policijsko vozilo,zaista sjajna fotografija :good:.Zna li neko nesto vise o njihovoj upotrebi?Sta,kad,koliko,kako?

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Mini Milicija
« Reply #3 on: May 22, 2009, 11:36:40 AM »
nije kod nas
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Mini Milicija
« Reply #4 on: May 22, 2009, 14:23:18 PM »



Divac

  • Guest
Odg: Mini Milicija
« Reply #5 on: May 22, 2009, 15:15:45 PM »
nije kod nas

bilo kod nas, pozajmljeno od hrvata

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini Milicija
« Reply #6 on: May 22, 2009, 15:17:31 PM »
nije kod nas
Odakle su onda ove fotografije?Sumnjam da je neka istocnoevropska zemlja,a one su kao i mi gajile naziv "Milicija".Ne znam za neku zapadnu zemlju da je upotrebljavala taj naziv,vec su koristili naziv "policija".Takodje i ova rotacija na krovu i sirene neodoljivo podsecaju na nase stare,pa princip bojenja...

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini Milicija
« Reply #7 on: May 22, 2009, 15:22:56 PM »
Doduse zavisi na koji prostor je Aman mislio kada je napisao "nije kod nas" :)
Za mene su sva desavanja od Vardara pa do Triglava do 1991 "kod nas" :)

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini Milicija
« Reply #8 on: July 23, 2011, 12:23:46 PM »
Gledajuci onu kolonu Minija i amblem na vratima,i ovu sliku gde je "Buba Milicija" ulovila Mini rekao bih da je u pitanju Zagrebacka saobracajna policija kada su ove dve slike sa Minijima u pitanju

Inace zanimljivo bi bilo videti da li su u saobracajne dozvole kao prvu registraciju unosili podatke za vreme "sluzbovanja"
Ja imam jednu Sarajevsku bubu iz 1976 godine za koju gotovo sigurno znam da je bila u Miliciji(boja,otvor na krovu za rotaciju...)ali u saobracajnoj kada se gledaju podaci prve registracije toga nema vec prva civilna registracija.Jedino se po datumu prve registracije moze videti neslaganje sa godinom proizvodnje

aca grunf

  • Guest
Odg: Mini Milicija
« Reply #9 on: July 23, 2011, 23:44:01 PM »
buba je bila i sanitet vozilo,pa je verovatno tvoja buba u toj varijanti,jer sva milicijska vozila nisu mogla da se kupe i registruju negde do 96-97 godine,vec su isla direktno pod presu

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Mini Milicija
« Reply #10 on: July 24, 2011, 08:27:51 AM »
buba je bila i sanitet vozilo,pa je verovatno tvoja buba u toj varijanti,jer sva milicijska vozila nisu mogla da se kupe i registruju negde do 96-97 godine,vec su isla direktno pod presu
 
Bilo je izuzetaka. Secam se jednog policijskog fice i jedne imv marice sa sve onim mrezama unutra,mnogo pre 96. Na fici se kroz boju nazirao natpis MILICIJA.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini Milicija
« Reply #11 on: July 27, 2011, 17:33:12 PM »
Pa ne znam za to.Sada je auto kompletno plav,i to mu je jedino farbanje.Verovatno nakon sto je presao u civile(prva registracija 1979,Novi Sad).U svakom slucaju prva boja koja se moze videti na pojedinim delovima je bas plava,onako indigo poput boja policije iz tog vremena,dok su hauba i poklopac bili beli(kada se zagrebe ispod postojece boje)

Offline lepibajloni

  • Aktivan
  • Posts: 362
MIlan /lepibajloni

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini Milicija
« Reply #13 on: February 01, 2014, 16:42:39 PM »
 :)
Ocigledno je neka deonica auto puta kroz Zagreb,verovatno E70.Vidi se i nadvoznjak u izgradnji
« Last Edit: February 01, 2014, 22:08:58 PM by Divac »

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini Milicija
« Reply #14 on: February 01, 2014, 16:49:08 PM »
Kad smo vec kod ove teme zanimljiv je detalj da na fotki sa verovatno isporuke,svih 10 Minija imaju halogene dok ovaj na prvoj slici nema :)
Takodje jos
Kako su IMV Mini bili zuti,crveni i beli zanimljivo je to da li su ovi milicijski bili orginalno beli pa su u IMV fabrici prefarbani u plavo,kao sto vidimo morali su u tom slucaju bas veci deo Minija prefarbati ili su eventualno dobili i neki kontigent plavih pa prilgodili samo haube?