Mini Radionica > Uradi Sam

podizanje trapa

(1/6) > >>

nikola.m:
digao sam zadnji deo kola jedno 2 cm.....relativno je lako....a ja misli drugacije...
otpustio amortizere i polako ostrijim stemajzom razdvojio trubu od kugle da se ne ostet,jer je aluminijum i polako zavukao sajbnice izmedju...sajbne sam koristio od svecica,otprilike jedna sajbna za 1 cm...sve normalizovao i sada mi deluje nekako lepse auto kada je blago podignut pozadi,a i trebace mi zbog vecih felni...

BaneBRE:
jedna podloska od 1mm je 1cm vishi auto. ja licno ne volim kad vidim minije u fazonu roda cash&carry al ako ces stavljati vece tockove onda ok. prednji trap je malo zeznutiji jer nije toliko pristupacan kao zadnji ali nista nije tesko, treba imati volje i malo znanja... veoma prost auto za popravljanje pogotovu kada imate nekoga da vas nauci. recimo igor (gajudin) sad zna gomilu stvari sam da uradi a decko je po struci fizioterapeut.  :good:


nikola.m:
jeste to i ja ne volim kada je mnogo visok....ali treba da bude da je zadnji kraj za 1-2 cm visi od prednjeg,meni je barem tako lepse....ovo je sam bilo za one koji bi da podignu auto a ne znaju kako....da ne placaju bez veze nije tako komplikovano....

nikola.m:
nije mi bila ni neka frka za napred......jeste malo manje mesta,ali moze i to da se odradi,ali mislim da nije odnos 1 mm za 1 cm,nego 1mm za mozda 2 cm ili tako nesto,ja sam skinuo jednu sajbnicu.....malo ga spustio i to je to....

BaneBRE:
1mm=1cm 99.9% sam siguran  :wink:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version