Author Topic: NITRO U MINIJU  (Read 5025 times)

Mini Hondaholic

  • Guest
NITRO U MINIJU
« on: December 18, 2008, 14:02:31 PM »
Kupio sam Austina 1300 kao donora za motor. Motor na Austinu je radio moj prijatelj. Uradjena je full generalna i motor je skroz zdrav. Ono sto mene zanima koliko povecanje snage (u procentima 10,20,30,50...) trpi taj motor posto imam u planu da ugradim NOS dry nitro sistem sa nekih 30-50 Hp shot-a (posto imam jedan viska). Da li ce motor trpeti toliko povecanje snage bez ostecenja vitalnih delova motora (posto na Hondi sa fabrickim motorom vec 50.000km imam 100 konja shot bez ikakvih problema).
Generalno pitanje je koliko su izdrzljivi ti motori na lagano maltretiranje  :rolleyes: posto vidim da su neki radili turbo konverzije....
Ovo je samo ideja i ne znaci da cu to da radim :)



Mini Hondaholic

  • Guest
Odg: NITRO U MINIJU
« Reply #1 on: December 18, 2008, 14:08:44 PM »


Ovakav sistem je u pitanju s'tim sto imam malo bolji boost kontroler od ovog ovde pa mogu povecanje snage da spustim do 25-30Hp :punk: 
Ajmo predlozi... pa da mini bude :jak:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: NITRO U MINIJU
« Reply #2 on: December 18, 2008, 15:36:54 PM »
ne bih isao preko 30hp  :good:

Mini Hondaholic

  • Guest
Odg: NITRO U MINIJU
« Reply #3 on: December 18, 2008, 16:51:37 PM »
Koliko moze da kosta neka malo efikasnija uljna pumpa? Mislim da bi mu pri ovom zahvtu prijalo malo vise podmazivanja.
I naravno koji proizvodjac pumpe i gde moze da se kupi.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: NITRO U MINIJU
« Reply #4 on: December 18, 2008, 17:23:03 PM »
http://www.minispares.com i kucaj oil pump. ima vise vrsta pa vidi


pogledaj u tiki ventu jel ima, znam da ima kod dragana iz auto kose ali je skupa, oko 70e koliko se secam...

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: NITRO U MINIJU
« Reply #5 on: December 18, 2008, 17:54:10 PM »
iskreno mislim da ovde neces naci nikog ko je imao iskustava sa nitrom u miniju
jedino mozes dobiti savet od hrvata ili gregora jer mislim da je takvih pokusaja bilo tamo
ovde to niko nije radio
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: NITRO U MINIJU
« Reply #6 on: December 19, 2008, 10:06:22 AM »
bolje ostavi nitro za hondu a minija vozi sa osmehom na licu kao pravog oldtajmera.
motori iz austin 1300 su rađeni u IMV novom mestu za vreme YU i niso bili baš najrentabilniji. ipak su unutra bili materijali koji nisu bili po engleskoj specifikaciji i životna dob mu je bila krača.
rađe potroši svoj novac i zameni na motoru sve semeringe na motoru kao i karburatoru.... jer ipak je to staro skoro 40 godina i motor če ti kad tad propišati ulje... a smesu goriva nikada nečeš uspeti ispravno uštelovati ako ti neče biti karburator potpuno ispravan. uljnu pumpu sa večim pritiskom ti nema smisla davati jer od toga nečeš ništa postiči. pritisak je predpisan. čak i turbo motor fino radi sa std. pumpom. možda jeftinija varijanta da si kupiš ventil sa kojim podešavaš pritisak ulja i sa njim šteluješ.

 

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: NITRO U MINIJU
« Reply #7 on: December 19, 2008, 10:40:46 AM »
bolje ostavi nitro za hondu a minija vozi sa osmehom na licu kao pravog oldtajmera.

 :good: