Mini Radionica > Istorija

Istorijat Minija na Balkanu

(1/12) > >>

ivan:

--- Quote from: gregor.tm on August 22, 2008, 12:48:12 PM ---možda mogu dobiti info kada je bio prvi legalno uvezen mini. ali to če trajati neko vreme.

--- End quote ---

ajde baš potraži, ako možeš.
bilo bi baš super kad bi neko mogao da napiše malu istoriju minija kod nas.  :thinking:

gregor.tm:
u vezi istorije minija kod nas......

moje rodni grad je Novo mesto. živeo sam nasuprot tvornice IMV gde su svojevremeno proizvodili austina 1300, slagala na pola sastavljene minije iz GB za yu tržište...... izrađivala kombije sa austin 1600 motorima, adria prikolice,..... a kasnije počeli raditi reno 4, reno 5 i nakon toga je to postala tvornica renault  :mdaa:
bila je neka godišnica i napisala se knjiga o istoriji IMV tvornice i unutra je fino napisano i o miniju..... jer su oni imali generalno skladište za delove minija za celo tadašnje YU područje. zamislite, živeo sam samo 200 metara od tog skladišta. bilo je prepuno a skoro nitko u yugi to nije znao.
kao zanimljivost.... jer je skladište zauzimalo dragoceni prostor za nove biznise (mislim, da skroz na početku 90 tih godina) su započeli sa bagerima bagerima kopati ogromnu rupu (i to danima) i u nju sipali kamione i kamione delova za minija. imam neke prijatelji koji su to gledali i neki od njih uspeli da izvuči npr. duple fergazere i to nove!!! tako da još pre npr. deset godina moglo se ih dosta nači naokolo...  navodno je bilo ogromno cooper delova kao glavni kočioni cilindri koji nisu bili pocinčeni i ljudi niso znali da je to original od S modela i naravno nisu kupovali.... itd.
da, puno delova je otišlo u nepovrat ali ne i zaborav. još danas se govori o toj katastrofi.

 :cry:

ivan:
narode, ajmo svi lopate u ruke i pravo kod Grege u Novo Mesto !  :jaje:

gregor.tm:
HA, HA  :punk:  :punk:

ivan:

--- Quote from: gregor.tm on August 22, 2008, 12:48:12 PM ---možda mogu dobiti info kada je bio prvi legalno uvezen mini. ali to če trajati neko vreme.

--- End quote ---

ima li napretka?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version