Klub i Forum > Predstavljanje automobila članova Foruma

Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'

<< < (2/9) > >>

zeks:
 :bravo:    :good:

Milos88:
Hvala drugari
Evo slike poda kada sam izvadio sve iz njega gde se lepo vidi kako je ocuvan.



Inace sipan je petrolej u motor i tako stajao 10 dana. Posle toga zamenjeno ulje i filter sipana Optima 20w-60. Mini pali bez problema ali radi samo na sauhu a kada se spusti sauh gusi se i gasi mada kako duze radi sve je bolje i bolje. Sada vec mogu do kraja da ga spustim i mini radi u mestu ali u voznji bez sauha nemoze. Potrebno je detaljno ciscenje karburatora ali na to cekam  iskusnijeg majstora. U radu se cuje i da svira razvodna kapa??? Elektronska je. Sve u svemu stanje je ok motor ima zdrav zvuk ali se vidi da je bas dugo stajao i da nije vozen.

I po ovome se vidi da nije vozen. Pacovi su kroz ventilaciju uneli sve i svasta. Ovo je izaslo iz ovog sireg creva koje vodi do ventilatora a i oko motora su ljuspe od oraha na sve strane.


a pregrizli su i po neki kablic  :punk:



Od elektronike nista nije radilo ni svetla ni zmigavci ni reflektori ni osvetljenje na satu nista nista pa sam detaljno uz savete Vladimira svaki osigurac izvadio proverio, zamenio, promenio relej za reflektore, za zmigavce sam imao srece da sam ga izudarao i da je proradio , skoro sve sijalice sam morao da menjam jer su bile katastrofa, svaki kontakt isprskao kontakt sprejom i sada sve radi :) nema stavke koja ne radi ...ustvari ima jos sirena je ostala ona ne radi.



Inace skoro sve sam  pregledao oko minija nisu potrebna cini mi se neka veca ulaganja i mini moze da gura u ovakvom stanju za sada ali bih zamenio ove stavke ako neko slucajno ima jer mi one bodu oci.
Plastika iznad prednjeg levog tocka.


Ova ukrasna lajsna ne znam kako se strucno zove sto ide oko celog krova...Moja je kompletna ali je sve ispucala.



Otislo je i ovo na vozacevom sedistu ovo platno sto drzi sundjer pa je propalo sediste. Ne znam jel ovo ima da se poruci da se kupi novo ili da neki tapetar ovo nekako lepi ili sije??? Kompletno je ali je pukla guma na pola.


Mozda ako neko ima viska set dihtunga za moj motor?
Potrebne su mi i skoro sve manzetne za poluosovine i glavu upravljaca i ona mala na menjacu. Sve manzetne su otisle izgleda od stajanja sve su popucale.

ako neko ima slucajno ove delove neka javlja a ja ako naidjem na neki problem u sredjivanju minija javljam pa resavamo  :pivo:

Divac:
Miloše dobro došao. Odličan ti je mini.  :bravo: Puno sreće i lepih kilometara ti želim  :pivo: :vozimo:

Milos88:
Hvala Divac.

Sediste sredjeno. Zalepio sastav super lepkom pa preko toga celom duzinom parce gume. Valjda ce drzati. 



A ovde ispod tepiha na ovoj kaseti sam nasao samo ovo? Jel treba tu jos nesto da ima? Ovo je neki karton sve se iskrivio od vode.  Jel fabricki ima samo ovo ili treba celom duzinom da ima ovako nesto da drzi tepih da ne propada mozda?

nane:
to ti je originalni deo...posto imas sat sa leve strane a ne centralni,imas samo jedan karton,da njega nema propadalo bi kroz tu rupu,mozes napraviti po tom novi od lepenke,a preko toga ide samo ova guma.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version