Klub i Forum > Predstavljanje automobila članova Foruma

Rover Mini Sprite 1275 cm, 94'

<< < (6/9) > >>

Milos88:

--- Quote from: Vladimir on April 24, 2016, 19:39:04 PM --- Milose88 imam ja polovnu posudu ali treba da se promene gumice dobijes je gratis ;)

--- End quote ---

Precednik je precednik nema sta. :mks: :mks: :mks: Ajde probacu prvo sa lepljenjem ove moje. Da je uopste ne skidam da probam na licu mesta da je zalepim. Ako to ne bude moguce videcemo za tu polovnu.



--- Quote from: Vladimir on April 24, 2016, 19:39:04 PM ---
Citajuci tvoj post od 21 aprila kada si pisao o problemima oko registracije Minija primetio sam jedan pasus u kome pise



--- Quote ---Ja sam preko clana kluba sakupio potrebne papire, uplatio i poslao u muzej. Medjutim. Kontakt sa tim clanom se prekinuo? Zasto? Ja pojma nemam?
--- End quote ---


Da li je to clan Mini Kluba Srbije ? Kako mislis prekinuo? Nije hteo da se javi na tvoje pozive? Bez ikakvog obrazlozenja ? Molio bih te da nam pojasnis jer Ako jeste clan Mini Kluba Srbije  , kako se on zove jer poenta kluba i clanstva u klubu je medjusobna  pomoc svim clanovima a ne licna korist. 

--- End quote ---

Da to sam napisao jer sam tu imao problema. I to ne malih problema. Jeste to je clan Mini kluba ,i to je stariji clan i stariji covek i zato me i buni taj potez i to ponasanje. Ne bih da imenjujem da produbljujem problem jer sam hvala Bogu sve zavrsio i stavio tacku na sve to. Ali kada sam poslao papire covek je prestao da se javlja, ja pisao, zvao nista. Zvao muzej tamo nema nikog i mesec ipo dana se ja vrteo u krug i vec otpisao minija. Jer jednostavno niko zivi se nije javljao na telefon. Hvala Bogu da se javio gospodin Petkovic i sve normalno zavrsili bez ikakvih problema. Zato njemu svaka cast. A ovo ostalo je meni nejasno ali idemo dalje taj problem je resen mogo je mnogo lakse da se resi ali nema veze. Sad da sredimo ovog mog mehanicki pa da se druzimo na skupovima :mks:

issigonis:
Ljepljenje ti se ne isplati.
Kvalitetno dvokomponentno tzv."tekuci metal" ti košta dosta,na ove jeftine odma zaboravi, i imaš 70% šanse da se primi ako dobro ocistiš posudu.
Opet imas pokrpanu posudu.

Uzmi ovu polovnu posudu od Vlade  i kako sam ti napisao-daj napraviti nove gumice po mjeri kod nekog ko se time bavi i odmah ti ispolira cilindar iz nutra.
To kosta cca10e i imaš dobar ispravan cilindar.I odma stavi teflonsko (opleteno) crijevo i istim postupkom saniraj i pomočni cilindar kuplunga.Jer gotovo uvjek kad složiš gumice u jednom-drugi propiša.

Sve skupa te neče koštat više od 30e (ako su cjene reparacije i izrade crijeva približne ovima u ZG),a time si rješio priču hidraulike i miran si duže vrijeme.

Da ubuduče izbjegneš nagrizanje tih gumenih djelova kuplunga i kočnica probaj koristi Valvoline /(DOT 4) možeš i DOT 3,samo kad kupuješ veču ambalažu jeftinije ti je,a DOT 4 ima višlju točku vrelišta pa je pogodniji kad ga koristiš za kočnice-zato veča ambalaža,i malo je "mekši" na pedali nego DOT3)  tekučine jer su manje agresivne.

 :hi: :hi: :hi:

Milos88:
Da.Sipam samo DOT 4 ulje. Ali probao sam prvo sa lepljenjem ove posude sa tecnim metalom pa videcemo hoce li uspeti. ako ne uspe moramo menjati sve to. Bas je mali otvor vidi se na slikama.  Cisto me zanima da li ce ovo resiti problem da menjac vise ne krci.





Potreban mi je ovaj termoprekidac ako neko imas viska na prodaju???



issigonis:
Zasto si ne spojiš taj dodatni ventilator na prekidac???
Pa ga uvjek nakon "žešče" vožnje možeš malo duže raspaliti da vrti :)

Milos88:
Da, da prekidac ce biti obavezan. Samo kad sam vec tu hocu da i ovaj deo bude ispravan. Mozda se zanesem u ludoj voznji i ne primetim da je podigao temperaturu.  :lol: :lol: :lol:

Danas sam ovaj moj potopio u vreloj kljucaloj vodi i nece da ukljuci.  Ako neko ima ispravan viska najbolje nov ali i polovan ispravan bi zavrsio posao. :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version