Klub i Forum > Predstavljanje automobila članova Foruma

Austin Mini - Restauracija

<< < (20/21) > >>

Minion:
Sutra bi trebalo da je gotova carina, samo da vidimo kako se Agencija za Bezbednost snalazi sa novim pravilnikom... Navodno oko ove nove gluposti o proveri svih polovnjaka iz uvoza (za koji auto mora da ima COC, sto znaci da je posle 1998 napravljen), izuzeti su i trkacki automobili, i vojna vozila i kojesta, samo nisu navedeni oldtajmeri...a izgleda da je ovo moje jedan od prvih ako ne i prvi oldtajmer koji se kao takav uvozi po donosenju ove odluke/pravilnika/zakona...
Sutra cu vise znati, a nadam se da ce sve to biti gotovo, pa registracija i  :vozimo: :vozimo: :vozimo:

r_dalibor:
Nadam se da će potvrda muzeja za uvoz vozila,  odraditi proceduru!

Cooper PT:
Uvezli smo i mi Fulviu, baš kad je stupio novi zakon i dok još nisu dozvolili carinjenje bez potvrde Agencije za bezbednost saobraćaja. Carinici su tumacili da je potvrda potrebna za vozila koja podležu Euro 3 normi tako da je za oldtajmere nisu tražili. Bilo bi dobro da takvo mišljenje imaju i na registraciji vozila. Možda bi bilo dobro, da u potvrdi muzeja stoji takva izjava, jer je zaista besmisleno tražiti nešto što ne postoji. U svakom slučaju, čestitke za MK I i javite nam kako napredujete.

Minion:
Hvala puno!

Ma glupost... ja sam auto ostavio u Marvel-u, oni su jedni od glavnih uvoznika/carinskih magacina/placeva gde se radi taj novi pregled, i u pravilniku od ABS-a ne pise nista za oldtajmere... Ali, nece biti problema, Dalibor je pomogao, Muzej i to ce sve biti kako treba, a pritom je i Masinski fakultet kontaktirao Agenciju za Bezbednost Saobracaja, i receno je da ne treba nikakav pregled da se obavlja...

U medjuvremenu:







Minion:
Mk2/Mk3 Cooper S menjac!!! 22G1128 sa kracim prenosom - osovina 22G1040, hardy spicer unutrasnji homokinetici, 3.44:1 finalni prenos... taman kad bude minijada preuzimam  :mks:  :punk:

Jos Cooper S blok, klipnjace i radilica... ali to kad naleti, naleti...



Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version