Klub i Forum > Predstavljanje automobila članova Foruma

Austin Mini - Restauracija

(1/21) > >>

Minion:
Pozdrav društvo,

posle dosta traženja, čitanja, učenja itd, osmelio sam se i pazario svog prvog Minija. Moja logika kojom sam se vodio je da uzmem auto koji će biti dobra osnova za restauraciju, sa idejom da se napravi auto koji će me služiti dugo dugo godina!

Radi se o Austin Morris Group Miniju, British Leyland, iz 1978, znači mk.4 sa motorom 850.







Čika Nikola je bio posebno tužan kad smo ga rastavili  :laughing:



unutra je izgledao ovako



i jos jedan detalj!!


Abarth? More M'rš!!!


E tako je bolje!

Minion:
Kao što se vidi sa slika, auto je nekad bio žut, pa je rađena "restauracija" i to vrlo ozbiljno, farbanjem trule višnje direkt preko žute, sintelon tepisima i prekidačima za migavce, svetla i brisače od zastave...  :0_0:

Ali i to će se rešiti  :)

Što se bitnih stvari tiče - limarija je sasvim korektna, bar za sada - dok se ne ispeskira sve, pa se vidi lepo šta je otišlo a šta ne. Standardna priča - A paneli, ćoškovi ispod šofer šajbne, podovi rađeni, džepovi pre zadnjih točkova, ćoškovi gepeka pored stop svetala...






















Ko li je ovo napravio?!


Minion:
Auto je potpuno rastavljen, i kako se čini, najveći problem za sad je zadnji most (podšasija ili kako već), koji je skroz truo i fino pokrivljen... verovatno će morati novi da se uzima kada bude porudžbina velika od Minispares-a odakle će stići najveći deo delova za sklapanje ovog malog...

auto je trenutno kod peskara, biće ispeskiran u ponedeljak-utorak kompletno i prešprican epoxy prajmerom odmah. Isti tretman dobija i prednji most - podšasija kao i zadnja ramena.

850cc motor se ne vraća u auto, umesto njega ulazi 1275 iz Allegra koji će biti full sređen i razbušen na 1330 za još malo snage  :blush:

Sve je manje više isplanirano u korak, lista delova je skoro gotova i polako će se krenuti u naručivanje, ali o tom potom!
Prvo limarija koja bi trebalo da bude gotova u narednih mesec - mesec i po dana.

Divac:
Luka, čestitam, sve bolne tačke minija ste prepoznali, i krenuli u pravom pravcu. Želim vam puno uspeha u restauraciji i radujem se još jednom dobrom miniju na našim ulicama.
Vratite mu žutu boju, najlepše mu stoji  :blush:

Minion:

--- Quote from: Divac on February 22, 2014, 19:46:59 PM ---Luka, čestitam, sve bolne tačke minija si prepoznao, i krenuo u pravom pravcu. Želim ti puno uspeha u restauraciji i radujem se još jednom dobrom miniju na našim ulicama.
Vrati mu žutu boju, najlepše mu stoji  :blush:

--- End quote ---

fix'd  :lol2:

Hvala puno na lepim rečima! :)
Vaš žuti će ostati najlepši žuti kod nas, ne brinite :D

Inspirisan sam Monte Carlom (baš čudo...)
Tartan Red, Beli krov  :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version