Klub i Forum > Predstavljanje automobila članova Foruma

Paklena pomorandza

<< < (14/18) > >>

r_dalibor:
Marko, izvini što sam malo direktan, ali kad pomislim da smo mogli da ostanemo u sred Bosne i nedođije zbog ovih opruga, malo sam besan. Svaka ti čast na trudu i to je za svaku pohvalu, ali nesmeš raditi u mehanici stvari koje niko nikad nije radio.
 Ja sam odrastao u garažama one Jugoslavije uz oca koji je bio automehaničar i radio generalne svaki dan i nikad nisam video da se raspadne opruga na ventilima, što znaći da su ove imale neki temperaturni tretman, odnosno dodatno kaljenje? Da nije prekaljena samo bi se zgnječila...
 
 Ajde sklapajte naranđu imam neke ideje i akcije!  :pivo:

Marko90:
opruge su se raspale iz sasvim drugih razloga...prvo, nisu ni bile pocinkovane a i da jesu sigurno ne moze da joj naskodi toliko da pukne (najgore sto moze da se desi da taj cink vremenom otpadne i dospe u karter....), drugo, opruge su imale duboku rdju na sebi i vec su prakticno bile za bacanje, ali posto je vec bila frka oko sklapanja i vremena nisam uzeo da ih zamenim, a ono sto je najvaznije od svega, 4 ventila (usisna) koje sam stavio su bili kraci za nekih 1cm (znaci sama duzina ventila) i samim tim su opruge bili pod mnogo vecom tenzijom nego sto su trebale biti...moja greska...Pa i da vam je stao auto, zamenila bi se glava ocas posla :)

r_dalibor:
Onda bez radilice nigde na put!  :laughing:  :pivo:

Marko90:
Ma cuti dobro je Igor jos i prosao, ovo je bila kao tempirana bomba :) jbg treba da napravim malo pauzu sa ovim...poceo sam da pravim pocetnicke greske  :fgh:

Divac:
Za sve je kriv Žućo, izvlači maksimum iz svih minija u koloni  :wink:
Ali sad je stvarno gotov, pomorandžu ste namunjili teško da će je ko pratiti.  :vozimo: :hid_crazy:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version