Author Topic: Generalka  (Read 17740 times)

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Generalka
« Reply #45 on: February 13, 2012, 15:53:58 PM »
Opet mi treba jedna informacija u vezi 1275.Treba da skinem klipove ali ne znam kako to na 1275 ide.Nema osigurace,nema sraf.Da ne ide slucajno na presu?Vidim da se u maloj pesnici klipnjace ne okrece vec radi u klipu.Da li je to ok?

Marko90

  • Guest
Odg: Generalka
« Reply #46 on: February 13, 2012, 16:10:45 PM »
Opet mi treba jedna informacija u vezi 1275.Treba da skinem klipove ali ne znam kako to na 1275 ide.Nema osigurace,nema sraf.Da ne ide slucajno na presu?Vidim da se u maloj pesnici klipnjace ne okrece vec radi u klipu.Da li je to ok?

da, mora na presu, nemoj slucajno sam lupati cekicem ili sa necim drugim, da ne bi ostetio ili polomio klip.....

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Generalka
« Reply #47 on: February 13, 2012, 17:02:09 PM »
Vec sam probao :laughing:
Naravno izabrao sam klip koji je za bacanje,i kada nije islo nakon 2-3 udarca shvatio sam da tako ne ide jer ipak klipnjaca mi nije za bacanje :)
Hvala na pomoci :good:

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Generalka
« Reply #48 on: February 13, 2012, 18:28:44 PM »
Najbolje je da nadjes nesto oblo,idealna bi bija neka stara stublina na kojoj bi probusio rupu kroz koju izbijes bolcnu. Kod montaze zagrejes malu pesnicu i udje lagano. pogledaj kod bilo kog mehanicara alat za uvlacenje bolcni. Imaju ga svi,isti princip je i kod Zastave. Lako ga je napraviti.

Marko90

  • Guest
Odg: Generalka
« Reply #49 on: February 13, 2012, 18:46:22 PM »
odnesi lepo kod nekog ko radi masinsku obradu motora i nek ti oni izvade, pametnije je i jeftinije da das majstoru 1000din nego da unistis klip ili klipnjacu.....

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Generalka
« Reply #50 on: February 13, 2012, 19:10:59 PM »
Tako cu i da uradim,ako nista kod drugara mehanicara koji radi generalne zadnjih 20 tak godina na svim mogucim autima.Sigurno mu ovo nije strano.Ja se prvi put susrecem sa ovim.Uvek su do sada bili osiguraci bolcnija na motorima koje sam radio ili rasturao