Author Topic: Pumpa za ulje  (Read 10094 times)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Pumpa za ulje
« Reply #15 on: August 08, 2011, 22:33:54 PM »
a sto ne onaj filter za yuga 55.....
to sto ti rece marko za hladnjak jeste,ako curi dole ne znaci da  hladnjak dobar,tj,za pocetak ga skini i dobro operi....a ja sam probavao sa cilit bang-om...onaj za kamenac i onaj za rdju,malo mi deluje bolje....imas jos i sodu bikarbonu,ali ako ti je mnogo los hladnjak bolje nemoj...ako ti je toliko visok nivo ulja u motoru,a pre si imao normalan nivo,onda ti je sigurno dobra pumpa,a ulje je razbijeno sa toliko benzina,tj kao voda je...i izgubilo je sva svoja svojstva...pa i hladjenje i podmazivanje motora...sada polako....uljna pumpa neka ti je na zadnjem mestu za zamenu...

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Pumpa za ulje
« Reply #16 on: August 08, 2011, 23:47:50 PM »
Mini Klub Srbije  :mks: ti poklanja  5 litara ulja samo ga promeni ok?  :wink:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Marko90

  • Guest
Odg: Pumpa za ulje
« Reply #17 on: August 09, 2011, 00:52:57 AM »
a sto ne onaj filter za yuga 55.....



zato sto mu se sigurnosni ventil otvara na vecem pritisku nego sto minijeva pumpa moze postici, tacnije moze da radi s njim, al ako se isprlja moze motor da ostane bez ulja...tome sluzi taj sigurnosni ventil koji se povremeno otvara ukoliko nema dovoljan protok ulja  :good:
« Last Edit: August 09, 2011, 00:55:46 AM by Marko90 »

Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Odg: Pumpa za ulje
« Reply #18 on: August 11, 2011, 23:31:29 PM »
Ok, onda cu PRVO ulje da promenim, zajedno sa tim i filter. Onda lepo da rastavim hladnjak skroz i da vidim sta je posto je narandzast iznutra tako da ne verujem da tu moze CILIT BANG nesto da uradi  :laughing:.

P.S.
O da umalo da zaboravim, hvala za ulje!  :srce:

Aj, javim se kad odradim sve ovo  :good:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Pumpa za ulje
« Reply #19 on: September 16, 2011, 01:13:31 AM »
i rezultat?

dali je bolje? kako lampice?

Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Odg: Pumpa za ulje
« Reply #20 on: October 29, 2011, 20:25:02 PM »
i rezultat?

dali je bolje? kako lampice?

Promenio ulje, i kao sto sam vec rekao, danas sam se provozao. Lampica nije ni povezana, celu instalaciju sam izvukao, tako da nista nije povezano.
Vozao sam se jedno 20-30 minuta i nista ne lupa, sve fino radi, pali, koci...  :punk:

Sada je vreme da predjem na hladjenje, idalje se pregrejava, tako da cu polako zameniti ceo sistem...