Author Topic: semering menjaca  (Read 4340 times)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
semering menjaca
« on: October 11, 2011, 14:15:48 PM »
ko mozer da mi objasni kojim redosledom se sklapa semering menjaca,onaj novi tip sto sprecava curenje ulja.

..tj gde i kako ide onaj metalni prsten sa gumicom,i gde stavljam i kako stezem ova gumeni rebrasti deo sto je kao neka zastita...


Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: semering menjaca
« Reply #1 on: October 11, 2011, 15:24:03 PM »
ovaj gumeni rebrasti deo sto je kao neka zastita cu ti ja pokazati gde se stavlja samo dodji do garaze  :laughing:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: semering menjaca
« Reply #2 on: October 11, 2011, 20:04:19 PM »
nisam lud,pa da me pojede baba-roga...makar mi liptalo ulje i trosio vise ulja nego benzina..... :laughing:... :lol:...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: semering menjaca
« Reply #3 on: October 24, 2011, 23:45:03 PM »
objašnjenje je veoma jednostavno.

svi miniji sa novijim tipom poluge menjača su imali problem i kod semeringa je volelo da curi ulje.
zbog toga je napravljen taj set kako bi se popravila tvornička greška.

redosled montaže:
- prvo izvadiš stari semering
- ubaciš aluminijasti deo (taj sprečava da poluga previše skače i sa tim ošteti glavni semering) budi oprezan, da alu deo ima na tanku gumicu
- nakon aluminijastog distancera montiraš pravi- crni semering. pazi da ga okreneš na pravu stranu!!!!
- nakon toga stavljaš gumenu harmoniku koja služi kao zaštita od prašine i ostalih nečistoča
- monitaš poluge menjača i gotov posao

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: semering menjaca
« Reply #4 on: October 26, 2011, 21:18:48 PM »
objašnjenje je veoma jednostavno.

svi miniji sa novijim tipom poluge menjača su imali problem i kod semeringa je volelo da curi ulje.
zbog toga je napravljen taj set kako bi se popravila tvornička greška.

redosled montaže:
- prvo izvadiš stari semering
- ubaciš aluminijasti deo (taj sprečava da poluga previše skače i sa tim ošteti glavni semering) budi oprezan, da alu deo ima na tanku gumicu
- nakon aluminijastog distancera montiraš pravi- crni semering. pazi da ga okreneš na pravu stranu!!!!
- nakon toga stavljaš gumenu harmoniku koja služi kao zaštita od prašine i ostalih nečistoča
- monitaš poluge menjača i gotov posao

Bravo Grego !!! pa to nema ni u Haynesu...  :laughing:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: semering menjaca
« Reply #5 on: October 26, 2011, 21:41:11 PM »
 :wink: