Author Topic: Drzac prednjeg mosta  (Read 5725 times)

StevaNcina

  • Guest
Drzac prednjeg mosta
« on: August 15, 2011, 13:25:45 PM »
Ako se neko razume neka mi malo pomogne, zanima me kako je pricvrscen prednji most za sasiju? Majstor mi kaze da mu se cini da nije dobro pricvrscen pa da vidim koji deo da uzmem jer mi to nije za igru.. Hvala

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Drzac prednjeg mosta
« Reply #1 on: August 15, 2011, 15:09:26 PM »
gore u motornom prostoru u coskovima, dole na patosu i napred na veznom limu,  verovatno ti je otisao donji nosac (na patosu)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Drzac prednjeg mosta
« Reply #2 on: August 15, 2011, 15:15:00 PM »
a kako je majstor zakljucio da ti se prednja polusasija ne drzi lepo....dosta minija i nema te gumene donje nosace,nego su ih ljudi kacili direktno na patos....

StevaNcina

  • Guest
Odg: Drzac prednjeg mosta
« Reply #3 on: August 15, 2011, 17:52:25 PM »
On kaze da mu ne lici da je to njegovo original i da mu deluje da je labavo, kaze ima neke metalne nosace sa gumom, kaze da mu lice na nosace auspuha kod kombija.. :0 Pa rekoh da pitam dal neko zna kako izgledaju ti drzaci, makar sliku da okaci da bi znao da uporedim zajedno sa njim pa ako je nesto budzeno da stavim original..

Marko90

  • Guest
Odg: Drzac prednjeg mosta
« Reply #4 on: August 15, 2011, 18:53:23 PM »
On kaze da mu ne lici da je to njegovo original i da mu deluje da je labavo, kaze ima neke metalne nosace sa gumom, kaze da mu lice na nosace auspuha kod kombija.. :0 Pa rekoh da pitam dal neko zna kako izgledaju ti drzaci, makar sliku da okaci da bi znao da uporedim zajedno sa njim pa ako je nesto budzeno da stavim original..

neka te ne brine, ako gumeni nosac nije pukao, tj nije se odvojio od metala ne trebas menjati, inace i kada je sve novo, dok pomeras volan levo desno kada auto stoji, polusasija treba malo da seta.....

aca grunf

  • Guest
Odg: Drzac prednjeg mosta
« Reply #5 on: August 16, 2011, 01:16:03 AM »
sutra cu ga uslikati i okaciti

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Drzac prednjeg mosta
« Reply #6 on: August 16, 2011, 09:14:13 AM »
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

StevaNcina

  • Guest
Odg: Drzac prednjeg mosta
« Reply #7 on: August 16, 2011, 20:40:26 PM »
Momci hvala na obavestenju i slikama, sutra cu da odem do njega pa da udjem u kanal i da vidim sta ima dole i da li je kao na slici pa cu da vidim dalje korake. Jel moguce da mi zbog toga malo lupka preko rupa? Predpostavljam da je to s' obzirom da mu je trap super..

Marko90

  • Guest
Odg: Drzac prednjeg mosta
« Reply #8 on: August 16, 2011, 22:02:03 PM »
Momci hvala na obavestenju i slikama, sutra cu da odem do njega pa da udjem u kanal i da vidim sta ima dole i da li je kao na slici pa cu da vidim dalje korake. Jel moguce da mi zbog toga malo lupka preko rupa? Predpostavljam da je to s' obzirom da mu je trap super..

pa moze biti mada opet sumnjam jer ga auto pritiska svojom tezinom, pre mislim da je letva volana ili nesto sa vesanjem, da li ruke imaju lufta, gumelastici suvise sabijeni....

StevaNcina

  • Guest
Odg: Drzac prednjeg mosta
« Reply #9 on: August 17, 2011, 00:22:21 AM »
Sutra cu da odem kod majstora pa cu da pogledam sve, kad naidjem na rupu cuje mi se lupkanje i to ka desnom tocku, ranije mi se culo kao neko zvizdukanje prilikom prelaska lezecih policajaca a sad lupkanje, videcu sta ga muci samo polako, ne mogu sve od jednom.. :) Sve u svemu hvala na pomoci..

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Drzac prednjeg mosta
« Reply #10 on: August 17, 2011, 11:40:54 AM »
moze da bude i amortizer i jesi li proverio nosace motora....ili gumice na koski motora,tj gornji drzac motora...to lupkanje moze svasta da bude.....mi ozemo samo da nabrajamo a ti proveravaj...pa ko se sta seti....

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: Drzac prednjeg mosta
« Reply #11 on: August 17, 2011, 12:47:24 PM »
Ako mogu i ja nekako da pomognem,
Mislim da se radi za one plasticne soljice gde ulazi gornja jabucica sa aluminijumskom inkom. Ja i moj brat imali smo isti ovaj problem i zvuk na nasem GTu koga smo nazalost prodali pre nekoliko godina. Javljao se isti zvuk prvo skripenje a posle neko vreme mini je poceo da lupa. Promenili smo nove soljice i sve je nestalo.
Na sajtu minispares mozete naci kao suspension knuckle joint.
Pozdrav svima i mislim da sam od neku pomoc.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Drzac prednjeg mosta
« Reply #12 on: August 17, 2011, 23:43:11 PM »
ako je to...ima ih i kod nas...u euroautu...za oko 500 -600 din...

StevaNcina

  • Guest
Odg: Drzac prednjeg mosta
« Reply #13 on: August 18, 2011, 13:17:55 PM »
Hmm, sad ste me skroz zbunili, gledao sam i kod majstora i nije onakav drzac kao sto mi je poslao Aman, ima gumice ali je u obliku pravougaonika a ne kruga, malo je gumica labavija ali sve lepo drzi tako da necu za sad da ga diram, ako bde nastavilo da mi lupka preko rupa moracu da zamenim taj deo, taman cu krajem meseca da teram drugi auto na servis u BG pa da pokupujem delove sta mi je potrebno.. :)