Author Topic: solenoid iliti automat alansera  (Read 5290 times)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
solenoid iliti automat alansera
« on: January 04, 2012, 11:49:10 AM »
mini nece da upali,tj..stavio sam nov automat alanseram, i on samo cakce,stavio sam polovan isto....ocisti sam kontakte,ocistio sasiju i imam  dobar spoj za masu......zamenio releje i dalje isto nece da vergla,kada spojim + na alanser pali iz prve....ja vise ne znam sta moze da bude,jedino sto mi ostaje da izvucem nove zice pa da tako probam,mada i to mi bas nije sigurno...jel ima neko jos neku ideju sta moze da bude..

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: solenoid iliti automat alansera
« Reply #1 on: January 04, 2012, 12:27:48 PM »
ako alnaser koji je direktno spojen radi- vrti, onda bi ja tražio problem u tvojim žicama i struji.
pokušaj da proveriš sve žice, struju, mase itd.....

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: solenoid iliti automat alansera
« Reply #2 on: January 04, 2012, 12:30:49 PM »
a ne znam vise,skroz bez veze...merio sam voltazu posle tastera za paljenje i ima 12 V,jedino sto moz eda bus eje zica od tastera do automata...probacu jos to ako to nije ja ne znam sta moze da bude vise...

Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Odg: solenoid iliti automat alansera
« Reply #3 on: January 04, 2012, 15:23:02 PM »
imao sam i ja problema sa paljenjem, meni su preporucili da pokusam da ga upalim preko automata, a posto si ti rekao da si automat menjao, mozda bi trebao to da pokusas, mozda je kod automata problem. Das kontakt spojis ona dva navoja sa nekim debelim srafcigerom... ako zavergla dobar je  :) i naravno predpostavljam da si sve zice na novi privezao kao na starom

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: solenoid iliti automat alansera
« Reply #4 on: January 04, 2012, 17:02:21 PM »
pitanje,.... dali ti uopšte okrene alnaser ili čujem samo zvuk "klik" automata?
dosta često je bio za to razlog u slabom kontaktu kleme na akumulatoru.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: solenoid iliti automat alansera
« Reply #5 on: January 04, 2012, 18:58:20 PM »
pa ovako ide cela prica,nov automat je jedno vreme palio,i onda odjednom samo cakce,posto paljenje i plin idu preko jednog releja,stavio sam nov relej,i isto,sada moze da bude da je i taj nov automat los,kao sto mi je bilka prica sa kondenzatorom...sta ces kada sam baksuz..heheh...stavio sam drugi automat stari i isto samo cakce,kada kablom spojim + sa akumulatora direktno na alanser odmah upali.....probacu jos i da stavim sve nove buksnice....i da sprovedem novu zicu da probam jos i to...ako ne narucicu nov automat...pa da vidim...

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: solenoid iliti automat alansera
« Reply #6 on: January 05, 2012, 09:24:46 AM »
glupo pitanje... a je l' pali na benzin? i proveri kontakt bravu :)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: solenoid iliti automat alansera
« Reply #7 on: January 05, 2012, 11:48:29 AM »
koji tip alnasera imaš? novi ili stari?
dali imaš automat na alnaseru ili sa strane.
dešavalo se da je bila jedna krača serija lucas automata kupljenih prošle godine škart (ti automati su bili najraniji tip npr. za MK1 minije). na početku je normalno radio, nakon toga ništa više. meni se to desilo na putu u CH. usred planina mini više nije hteo da pali. tako smo ga sve do IMM palili sa čekičem.... to jest napravili kontakt sa njim i tako se vozili do sledečeg stajanja, odmaranja.....

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: solenoid iliti automat alansera
« Reply #8 on: January 05, 2012, 21:18:54 PM »
ma alanser je stari tip,i kupio sam novi automat sa tri izvoda,samo cakce,kada stisnem taster,probao sma da direktno dam kontakt sa zicom na 3.izvod i isto cakce,mislim da mi sleduje kupovina novog automata,pa da vidim odmah,mozda je taj automat bas iz te serije sto pricas grego,kada sam nabo dva kondenzatora koja ne valjaju,ne cudi me nista da sam nabo i automat koji je los... :laughing:bice nekih vesti naredne nedelje kada stigne automat...pa da vidimo....sve kontakte sam ocistio smirglom,stavio nove buksne...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: solenoid iliti automat alansera
« Reply #9 on: January 05, 2012, 21:40:47 PM »
moj savet je probaj prvo sa posuđenim, polovnim. ako neide, tek onda naručuj novi automat.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: solenoid iliti automat alansera
« Reply #10 on: January 06, 2012, 03:57:06 AM »
a i automat se popravlja relativno lako :) videcu da napravim tutorijal mozda vec sutra ako nadjem neki u podrumu.