Author Topic: Pick up mini  (Read 5549 times)

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Pick up mini
« on: November 17, 2008, 22:55:38 PM »
Lozim se na ovu skoljku (kao sto se vidi iz avatara) jos odavno.Verovatno ga u nasim krajevima nikad necu ni videti a kamoli imati priliku da kupim,pa sam mislio da ako neko nesto zna o tom modelu da napise i meni i onima koje interesuje taj model.
Zanima me da li je medjuosovinsko rastojanje  isto kao kod klasicne skoljke(mislim da nije)?Da li je moguca prepravka da bi se dobio pick up?ITD...

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Pick up mini
« Reply #1 on: November 17, 2008, 23:55:33 PM »
Ja sam sam sebi rekao da ce mi slijedeci Mini koji cu kupiti tj.koji cu si zadrzati bit pickup...vec sam se raspitao u Austriji i IMA ga na prodaju ali je cijena u PM  :blink:
Skoljka spremna za limarenje sa "svim" dijelovima kosta oko 5000€!!!!
Od obicnog se moze prepraviti ali mislim da to nema smisla...trebao bi "unistiti Mk1 ili Mk2...i medjuosovinski razmak je oko 15 cm veci na pickupu...isto ko i na karavanu...





Mini Pick-up (1961-82): A pick-up truck, 11 feet (3.4 m) from nose to tail, built on the longer Mini Van platform, with an open-top rear cargo area and a tailgate. The factory specified the weight of the Pickup as less than 1,500 lb (680 kg) with a full 6 imperial gallons (27 L/7 US gal) of fuel.

As with the Van, the pickup did not have a costly chrome grille. Instead, a simple set of stamped metal slots allowed airflow into the engine compartment. The Pickup was spartan in basic form, although the factory brochure informed prospective buyers that “[a] fully equipped Mini Pick-up is also available which includes a recirculatory heater.” Passenger-side sun visor, seat belts, laminated windscreen, tilt tubes and cover were available at extra cost.[23] Like the van, the Pickup was renamed as the Mini 95 in 1978.

A total of 58,179 Mini Pickups were built.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Pick up mini
« Reply #2 on: November 18, 2008, 09:14:48 AM »
Ovde navode da je radjen od 1961 do 1982.Zasto bi se onda za prepravku morao unistiti mk1 ili 2 kada su oni bili u proizvodnji do 1969?Jedino ako se pikap sve do 1982 radio na bazi mk1-2?

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Pick up mini
« Reply #3 on: November 18, 2008, 19:30:08 PM »
Mnogo skupo Brute.Taj izlazi na 10.000 evra minimum kad se sklopi.Jel si video nekad nekog u nasim krajevima?U slucaju kad bi ga pravio od obicnog ,razmak izmedju osovina bi dobio pomeranjem tj srafljenjem zadnjeg mosta malo dalje predpostavljam?Jel to izvodljivo uopste po tvom misljenju?

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Pick up mini
« Reply #4 on: November 18, 2008, 20:29:31 PM »
Ovde navode da je radjen od 1961 do 1982.Zasto bi se onda za prepravku morao unistiti mk1 ili 2 kada su oni bili u proizvodnji do 1969?Jedino ako se pikap sve do 1982 radio na bazi mk1-2?
Svi su isti...nisam siguran ali mislim da su jedine razlike bile u prenjoj masci i zadnje lampe imaju u dvije varijante...

Mnogo skupo Brute.Taj izlazi na 10.000 evra minimum kad se sklopi.Jel si video nekad nekog u nasim krajevima?U slucaju kad bi ga pravio od obicnog ,razmak izmedju osovina bi dobio pomeranjem tj srafljenjem zadnjeg mosta malo dalje predpostavljam?Jel to izvodljivo uopste po tvom misljenju?
Izvedivo je, sve je izvedivo ali isto ovisi sa koliko novaca raspolazes...ici raditi pickupa od obicnog nije nista jeftinije nego kupiti pravog, cak mislim da bi te ispalo skuplje...

Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: Pick up mini
« Reply #5 on: November 18, 2008, 23:25:57 PM »
Pick up je zakon.
Ma mora bit neki i kod nas na balkanu, spavat u nekom štaglju i čekat na resturaciju.
Nije vrag da ih nije bilo prije 30ak godina, moralo ih je bit barem 1-2 u ex yu

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Pick up mini
« Reply #6 on: November 19, 2008, 00:11:48 AM »
daj boze da nije radila presa :cry:
a kao sto ima ovaj crveni na slikama felne, e za njima umirem, revolution 12 ice od 6 jota, jooooj, i jos niklovane
gotovo , umirem lagano
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

aca grunf

  • Guest
Odg: Pick up mini
« Reply #7 on: April 13, 2010, 23:39:21 PM »



raspon osovina je 2137,97mm, ili 84inc
mini u normalnoj varijanti je raspon osovina 2036,37mm ili 80inc









Divac

  • Guest

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Pick up mini
« Reply #9 on: February 21, 2011, 21:05:01 PM »
Holandija.
Dešnjak, koliko shvatam automatik, lep komad ali cena...prava sitnica.
Nešto ne mogu sada  :)
Hvala ti.