Author Topic: Zadnja ramena  (Read 11471 times)

Marko90

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #15 on: February 25, 2011, 11:39:24 AM »
meni se ista stvar desavala na staroj sasiji,desni tocak se jeo sa unutrasnje strane,u mom slucaju problem je bio sto sam se okrenuo na putu i uleteo u rikverc u neku livadu i nabio tocak,a na drugoj sasiji desilo mi se da u oba ramena postoji veliki luft,
izbiksovao mi je majstor ramena ,i sve je posle bilo ok
ovo sto ti brutalac predlaze je super ideja ,ali dzaba ako u ramenima imas lufta ,luftove i pojedenost ces uociti kad skines rame i osovinicu,ako imas luftove ,kod majstora na biksovanje,kod mene je stavio neku tvrdu plastiku,izbacio lezajeve,obradio osovinicu,procistio rupe za mast

hvala na info al kao sto sam vec napisao, ramena su reparirana i nemaju lufta!!!

mister x

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #16 on: February 25, 2011, 14:13:22 PM »
marko veruj mi kad ga prodas osetices veliku radost i spokoj
hehehe,zavali ga pa radi novi ili uvezi nesto ,taj auto je maler kao i moj pozdrav      :mks:

Marko90

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #17 on: February 25, 2011, 14:57:07 PM »
marko veruj mi kad ga prodas osetices veliku radost i spokoj
hehehe,zavali ga pa radi novi ili uvezi nesto ,taj auto je maler kao i moj pozdrav      :mks:

ma kakav maler, evo vidis da sa motorom prvi put nemam problema otkako sam ga sam sklopio :) a zadnju sasiju nisam ja nikad radio, tako da opusteno, samo da skontam kakav je problem napravljen od strane "majstora" i vec je 50% reseno jer ne bih odma da se prihvatim burgije ako ne mora....nego ovo vreme dosta usporava radove.......

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Zadnja ramena
« Reply #18 on: February 25, 2011, 15:38:26 PM »
ko li je taj majstor da mi je znati kad ga ovoliko proklinjes  :lol:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Marko90

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #19 on: February 25, 2011, 16:16:29 PM »
ko li je taj majstor da mi je znati kad ga ovoliko proklinjes  :lol:
:lol: necemo o tome


Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Zadnja ramena
« Reply #20 on: February 26, 2011, 02:47:26 AM »
Možeš i da izbaciš 4-5-6 mm iz sredine šasije,nategneš i zavariš :D (ali samo prednji deo). Tada bi bio problem kačenje šasije na školjku za neki milimetar,ali i to se sredi...

Marko90

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #21 on: February 26, 2011, 09:40:11 AM »
Možeš i da izbaciš 4-5-6 mm iz sredine šasije,nategneš i zavariš :D (ali samo prednji deo). Tada bi bio problem kačenje šasije na školjku za neki milimetar,ali i to se sredi...

hahahah, neka hvala  :laughing:

videcu ovih dana, samo malo da otopli, prvo me zanima zasto se to desava.....i do cega je prob

Marko90

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #22 on: February 26, 2011, 12:03:40 PM »
mora sasija dole, pokrivljena je :( a mislio sam da nece morati....jbg...

Marko90

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #23 on: February 26, 2011, 22:18:32 PM »
Sutra pocinju premeravanja i busenja, imam u glavi otprilike kako cu resiti prob...slike uskoro

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Zadnja ramena
« Reply #24 on: February 27, 2011, 16:02:06 PM »
To ti kažem,ako je šasija kriva ili nije original pa odstupa,ne treba da ti bude žao ni da sečeš ni da variš,bušiš,rušiš... A kad ti naleti dobra šasija, tada ćeš lako

Marko90

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #25 on: February 27, 2011, 18:47:21 PM »
To ti kažem,ako je šasija kriva ili nije original pa odstupa,ne treba da ti bude žao ni da sečeš ni da variš,bušiš,rušiš... A kad ti naleti dobra šasija, tada ćeš lako

sasija je bila varena i budzena i time je pokrivljena od strane nekog loseg limara, jer kontam da ju je vario dok je bila na autu, sve u svemu u takvom stanju placena 150e a ne vredi ni upola s obzirom sta mi radi sad....al barem nije trula.... jedan tocak je vracen u normalu, odstupao je bar 2 cm :) sad pravim sistem da se moze stelovati i ugao i nagib, naravno ima tu jos sitnih prepravki.... tipa mesto za kociono crevo itd.... polako ide al napreduje u svakom slucaju

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Zadnja ramena
« Reply #26 on: February 27, 2011, 21:21:22 PM »
Kod reglaze postoje uglavnom tri termina koja se koriste:trag tocka,nagib tocka i zatur(rastojanje izmedju prednjeg i zadnjeg tocka)
Koliko kapiram ovde je glavni problem u tragu.Kod prednjih to nije problem jer su tu spone da se trag koriguje,ali kod zadnjih na vecini auta ta mogucnost ne postoji

Marko90

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #27 on: February 27, 2011, 21:36:54 PM »
aha, trag je u pitanju....koliko se stepeni pomerio sad kad sam ga "odoka" vratio ne znam al koliko sam merio oko 2cm...Al kad napravim na sasiji sistem da ga dostelujem tada ce moci na optici da se uradi posao kako treba....i znacu tada koliko su bili u startu iskrivljeni jer imam odstampano na papiru od prosleg puta sa optike kako su stajali

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Zadnja ramena
« Reply #28 on: February 28, 2011, 09:16:20 AM »
Kolko problema si si zadao... :thinking:
Da sam na tvom mjestu...skinuo bi zadnji most...pitao bi MENE da ti izmjerim kolko je most sirok na zadnjem dijelu (jer cisto sumnjam da su prednje tocke pomaknute)...probao bi izvuc do te mjere najvise moguce i onda bi stavio one nosace da budem 100% siguran i miran za ubuduce...
Ne znam zasto ali cini mi se jednostavnije a stvarno ti nosaci nisu pretjerano skupi... :thinking:
Ne znam mozda grijesim...aj stavi sliku koju da vidimo sta se desilo mostu...

Divac

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #29 on: February 28, 2011, 10:55:56 AM »
Što kaže: Uz pomoć štapa i kanapa i .....iPhone-a :wink:



« Last Edit: February 28, 2011, 14:49:08 PM by Divac »