Klub i Forum > Predstavljanje automobila članova Foruma

mini cadillac Riley Elf

(1/8) > >>

gregor.tm:
godine 93 sam po prvi put u GB video minija sa čudnovatim oblikom. imao je rep ili krila u stilu cadillaca. prvo mi je bilo smešno, pa ružno i nakon toga kopkalo me po glavi kako i zašto bi neko napravio tako ružnog minija. uskoro sam saznao da su pod okriljem BMC proizvodili minije u najluksuznijem izdanju pod firmom Riley in Wolsley. prvome je bilo ime Elf, drugom Hornet. zanimljivo je da je u ono doba bio skuplji od cooper S.

naravno sve godine gađenja oko tog minija polako su prolazila. u različitim fazama ovisnosti i napadom mini virusa taj mali cadillac je čak postajao zanimljiv. postao je čak simpatičan..... a taj virus se liječi samo tako, da kupiš ono što se ti sviđa. podsvest je več znala da če jednog dana biti moj.
naravno žena nije bila baš oduševljena idejom... sve do prošlogodišnjeg IMM susreta u GB. tamo su ta mala stvorenja, zapravo kantice imale rezervirano mesto i hvala bogu da su tada anđeli ženi je postlali ljubavnu strelicu i taj mali autič postao joj je simpatičan. naravno u fazi završavanja kuće nije pravo vreme za kupovinu hrđe.... i mini je postao iluzija..... ali glavu se ipak isplati imati u oblacima....  

na ovogodišnjem IMM u nemačkoj vidjeli smo samo jednog Riley Elfa. u istom trenu pala je odluka..... i samo je pitanje vremena kad če biti naš.

došlo je vreme i doslovno mini je pokucao na naša vrata u najtežim financijskim trenutcima. ali ponuda i uslovi kupovine su bili neodoljivi.... i tako je zaista postao naš!

duga je priča kako je došao do nas.... jer je taj mini bio u sloveniji več dugi niz godina. kao da je čekao vlastnika koji če mu vratiti život.

da nedužim ajmo na slike

prvi dan kod kuće. naravno još natovoren


odkrivanje novih prostorskih dimezija:


in prvo kupanje nakon verovatno 8 godina:


hvala svima koji ste me ohrabrivali za kupovinu još jednog projekta.... i nema veze što nema više mesta u garaži.... samo da je kod kuće.

naravno Elf pripada ženi   :cemrecv: :hid_girlbfly:

Darjan1275:
ajooj, niste normalni :fgh: :fgh:

p.s svaka čast na pronalasku, puno sriće s restauracijom :good:

r_dalibor:
 :mks: CESTITAM!
 :good:
 
Kakav primerak, kakva radost :pivo:

nane:
 :0_0:kakav si ti kralj gregore...svaka cast...fantastican primerak, ni na kraj pameti da bi neko kupio Riley,pored klasicnog minija,odlican primerak...puno uspeha u daljoj restauraciji... :pivo:

Vlada:
Elf je neverovatno lep autić. Svideo mi se na prvi pogled mali vilenjak. Svaka čast. :good:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version